Osud

Osud https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61850/osud-61850.jpg 4 21 7

Události s tématem neodvratitelnosti lidského osudu, který se nedá změnit ani v případě, kdy jej člověk díky jasnovidcům, jasnozření či senzibilům pozná a chce se vzepřít, chce se mu bránit, chce se vyvarovat nepříznivého verdiktu. Autor např.uvádí dosud nevysvětlitelné záhady ze života Alfréda Nobela, dokumentuje záhadné schopnosti masového vraha Rossetiho, shrnuje fakta o zločinu a trestu, který postihl aktéra svatokrádeže a jiné.... celý text

Záhady

Vydáno: , Dialog

Kismet , 1995

Katka2382
06.06.2020 4 z 5

Je to pravda,nebo ne?Kdo ví?Ale dobře se to čte.

danny_21
19.05.2019 2 z 5

Další sbírka vymyšleností a nepodložených autorem předkládaných fakt a lidských záhad, o kterých ( pokud si dáte tu práci ) nenajdete na všemocné síti ani zmínku, nemluvě o tom, že autor používá jména samotných aktérů nebo svědků ve zkratkách, což u mě jasně značí smyšlenost. Ano, může se to číst dobře a leckdo uvěří, přesto děkuji za dnešní dobu, kdy je možné si téměř všechno ověřit hned z několika zdrojů. Na rozdíl od stejnojmenného autora z této edice Edwardse, který většinou popisuje zdokumentované události i s fakty, je tento Frank u mě jen úspěšným fabulátorem, případně si k ověřeným fenoménům leccos přibásní - 30 %

vitez21
19.04.2018 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte - stejně jako další díla od tohoto autora. Bohužel ne vše se dá označit za úplně věrohodné........spoustu faktů jsem se snažil ověřit na internetu a našel jsem jen pramálo shod. I jako fikce je ovšem kniha čtivá.

Pirkus
25.08.2016 1 z 5

Jedna * je jen za to, že se kniha celkem dobře četla.

Když došlo k záměně "padající hvězdy" s kometou, což je v literatuře (bohužel) normální, jen jsem se pousmál.

Hodně mě překvapilo a i též se dá říci znechutilo, když jsem si přečetl rozpor týkající se této a předchozí knihy stejného autora. V předchozí knize psal o tom, že i když člověk zabije jiného člověka v "dobré víře" (protože se zbavil zla), nejedná se o dobro. A v této knize píše, že když jako letec zabil spousty Němců - civilistů - jen proto, že jsou to Němci, tak se obhajuje, že to bylo v dobré víře ve snaze vymýtit zlo.

Jinak zde, jako v ostatních autorových knihách, není možné dohledat, zda se příběhy opravdu udály, což jen snižuje uvěřitelnost.

Fanfanka
27.01.2013 4 z 5

Zaujímave super - na takéto veci si človek musí urobiť nazor sam

Julieta Kori
01.08.2012 5 z 5

Ne všemu jsem věřila, ale něco tam bylo ohromně zajímavé. Knížka se čte jedním dechem a všem milovníkům záhadam apod. doporučuji! Jen je škoda, že autor změnil jména lidí, o něčem bych si toho ráda našla i víc...

Jack Bauer
27.10.2011 4 z 5

100% nehodnotím jen z toho důvodu, že tomu absolutně nevěřím, ale pěkně se to čte.