Jacinda Jacinda komentáře u knih

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Druhé setkání. Ve většině asi budu souhlasit s místními. Nápad s první kapitolou skvělý. Rozjezd v pohodě, nejsem příznivcem zbytečných popisů postav, protože si z nich stejně nic nepamatuju, takže to bych asi autorovi trochu vytkla. Navíc jsou postavy klony prvního dílu: Ethan č. 2 jménem Will, pizda č. 2 jménem Daniel, drsňák Rob a otloukánek Pascal. Upřímně mě tahle podobnost byla úplně jedno a postavy Lesa jsem dávno vytěsnila (což není moc dobrý znamení). Musím uznat, že autor umí psát velmi čtivě a katakomby na mě působily děsivě i přes papír. Celkově se jedná o dobrou knihu, která rozhodně neurazí.

16.10.2017 4 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Zatím poslední díl byl pro mě nejslabším. Navažská kultura mě nijak extra nezaujala ahlavně od první chvíle fakt nemám ráda Kojota. Hlavní radost mi proto přinášel Colorado a celkově elementálové jsou v tomhle podání úžasní. Asi bych dala normálně tři hvězdy, ale Attika jsem si oblíbila natolik, že zůstanu u čtyřech. Doufám, že příští díl ale bude lepší. Na můj vkus se hlášky dost zhoršily (je jich víc a s menší kvalitou), Granuaile (neboli Granule) mě stále nebaví a i Oberona už bylo nějak moc.

08.08.2017 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Přes počáteční lehké rozpaky nad knihou mě děj rychle vtáhl a pečlivě dávkovaný sarkasmus má přesně ten správný účinek. Oberon je skvělý, stejně tak vdova a vlčí smečka. Navíc jsem se prostě nasmála, hlavně ty kozí nohy s rozpůleným kopytem :-D Jdu hned na další díl

18.07.2017 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Smichejte Harryho Hola a Harryho Dresdena a mate Dona Draka. Vysledny vzorec pak bude vypadat HH + HD = DD Je to samo o sobe nespravedlive, proc ma byt kniha vubec srovnavana. Nejsem nejak extra zkuseny ctenar urban fantasy ale tohle si me ziskalo. Svizny dej, minimum vykecavani, skvele postavy. A hlavne Spaleny muz. To je proste genialni srandista, jehoz nadavky me pokazde rozesmaly. Nutne potrebuji dalsi dil!

09.07.2017 5 z 5

Zuzanka a její pes Zuzanka a její pes Anne Lansmanne

Pohádka mého dětství...Ty ilustrace byly překrásné.

14.06.2017 5 z 5

Zuzanka a její pes Ňufka Zuzanka a její pes Ňufka Jan Machač

Pohádka mého dětství. Neskutečně mě mrzí, že kniha zmizela neznámo kde.

14.06.2017 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

nedočteno. Zvládla jsem dvě třetiny knihy a pak to začala být prostě neskutečná natahovaná nuda

07.04.2017 2 z 5

15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii 15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii Stanislav Gazdik

Přes delší začátek, který jsem, přiznám se, trochu přeskočila (jednalo se o podrobné dějiny), mě kniha velmi potěšila. Mám radost z úspěchů "našeho" legionáře a obdivuju schopnosti i vytrvalost pana Gazdika. Kniha mohla být klidně delší, třeba víc popsat, jak náročný výcvik byl. Ale to by nás asi všechny museli zabít :-D JInak knihu doporučuju i ze studijních důvodů pro spisovatele např. scifi a military. Ukazuje velmi střízlivým pohledem vojáky a celkově myšlení jednotky. Ve skutečnosti tito odvážní muži vůbec nejsou takoví magoři, jako je některé military knihy popisují. A musím říct, že je to pro mě příjemné zjištění.

28.02.2017 5 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Nikdo mi nevymluví, že autorka nekouká na anime a na yaoi :-) a to myslím v dobrém. po celou dobu jsem měla pocit, jako by někdo přepsal sekai ichi hatsukoi a spojil ho se Strach a chvění...na knize se mi líbila něžnost, romantika a vášeň, která nesklouzla k prostoduchým prasárnám. Aidena jsem si zamilovala. Velmi mě také potěšila přímost děje, žádné zbytečné a překombinované problémy a zápletky. i když jsou postavy trošku ploché, zrovna v tomhle případě to nevadí. Je to prostě krásný příběh a stačí lehounký zásah redaktora a můžeme jít na knižní pulty :-) doporučuji

04.09.2016 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

pokračování se zmohlo na jednu hvězdu navíc. Trochu se bojím sem napsat vlastní názor, aby mi to zas nějaký inteligent nezařadil do diskuze. každopádně humanistická epidemie pokračuje dál. Syn a Amy opět nesympatičtí. Takhle to dopadá, když se svěří osudy lidí, mise, budoucnosti nové části lidstva do rukou šestnáctiletých pubertáků. Tam, kde by měl silný vůdce vést lidi dopředu ve jménu budoucnosti a živočišné přirozenosti, se naši hrdinové zabívají vlastními maníry, rozmary a sobeckými touhami. Navíc si ve svých rozhodnutích často protiřečí, což je vidět především v posledních 70 čtečkostranách, kdy oba prakticky obrátí svůj dosavadní přístup. Jejich naivní rozhodnutí vedla prakticky k destrukci celé lodi. Od začátku jsem četla knihu s cílem zjistit, zda se děj trochu vylepšil, i tak jsem ale třetinu knihyprolétla rychločtením. Příliš mnoho nudných rozvleklých pasáží o ničem. Na druhu stranu ale ocenuji velmi dobré vystižení vzpoury a chování lidí. Pokud vás chování davu rozčilovalo, tak takhle se moji milí zlatí chovají lidé. At žije demokracie. Jinak také opakuji, že myšlenka a příběh jsou skvělé. Škoda toho stupidního dětského chování a nelogičností.

12.08.2016 2 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

hezké pokračování série... můj komentář a důvody, proč nedávám plný počet, si můžete v necenzurované verzi přečíst na cbdb.cz kde ho admini nestrkají do diskuze a nespravedlivě necenzurují

09.08.2016 4 z 5

Umění psát Umění psát Nigel Watts

vynikající kniha, která mě ovlivnila především u prokletých příslovcí. Díky moc! Jeden z pilířů samostudia vhodný především pro intuitivní autory

03.08.2016 5 z 5

Černý kód Černý kód Marianne de Pierres

Dám tři, protože se to dalo dobře číst. Co se týče děje a obsahu, je to SLÁTANINA. Považuju se za inteligentní osobu, přesto mi dalo potíž pochopit, co se tam děje. Technika spojená s voodoo, parazitama, možná mimozemšťanama s prvky humanismu a migratnskou otázkou. Ani já ani můj partner (iq 150) jsme nedokázali v některých chvílích pochopit, co se v knize děje. Skoky v logice, nepravděpodobná vyústění a divné spojení témat tvoří chaos. Navíc se tento díl, stejně jako první, vyznačuje podivnou "nepředstavivostí prostředí" - vůbec netuším, jak svět Parish vypadá...p.s. ta scéna s klovatinou/želatinou....vůbec nechápu co se tam dělo

02.03.2016 3 z 5

Za stíny Za stíny Brent Weeks

spoilery. ještě čtivější než předchozí. Návrat Durza mě potěšil na rozdíl od Terry Goodkinga zůstaly všechny hlavní postavy naživu, což může působit trochu lacině a pohádkovsky, ale nevadilo mě to. Co mi vadilo a co dehonestovalo knihu dramatickým způsobem, byl idiocký konec, za který se zapříčinila kdo jiný, než elene. kdyby to děcko nechal autor zemřít, řekla bych fajn dobrý. místo toho ho dorian narval do jenine, která si chudák nedokázala ani docenit toho, co pro ní prorok udělal. no, to se ještě dalo zkousnout. ale vrcholem všeho byla Vi a jeji přísaha, že tomu dítěti se nic nestane. Být to realita, první co udělám je zabití děcka po sokyni. No nic. Tohle jsou vztahy jak v dětském anime. Odprostím-li se od nereálného trojúhelníku ještě absurdnějšího než v twilight (přitom ten nápad s naušnicema byl boží) zůstává mi parádní dílo zasluhující pokračování, protože má tvrdě našlápnuto. doufám, že se ho dočkám

06.11.2015 4 z 5

Snídaně šampiónů Snídaně šampiónů Kurt Vonnegut Jr.

Až na to, že jsem vůbec nepochopila o čem ta kniha byla. Zaragistrovala jsem pár hlubokých poznámek a dokud tam byl jen vtipný příběh o Kilgorovi a o Dweynovy, tak to bylo fajn. Jak tam začal motat sebe, začalo to být debilní

28.08.2015 4 z 5

Cold Mountain Cold Mountain Charles Frazier

Velice zvláštní kniha. Do přečtení jsem si myslela, že popis lesa Terryho Goodkinga na 6 stran je maximum. Ovšem Frazier dokázal popsat les na 100 stran. Popis popis popis. Současně jsem viděla i film. Resp 15 min z filmu, pak jsem přečetla 2/3 knihy, pak dokoukala film a pak dočetla knihu. Rozdíly malé ale zároven i značné. Především v knize není láska IA nijak vášnivá. Kdyby se děj nestřídal, nepochopila bych ani, že se mají rádi a o čem to vůbec je. Inman je nepříjemná postava. Reálně zničená válkou, ale knižně otravná. Jeho smrt byla rozhodně smutnější ve filmu, v knize mi to bylo jedno. Jejich láska je vystavená na ničem. Navíc jsem celkem brzo začala přeskakovat. Nejdřív odstavce, poté některé stránky naprosto zbytečných a nedůležitých příběhů. Knížka je dobrá zhlediska slovní zásoby a cvičení popisu, dle mého názoru je ale prostá jakéhokoli příběhu než popisného putování dvou osob.

21.07.2015 3 z 5

Víra poražených Víra poražených Terry Goodkind

myslím, že nejlepší díl z celé série. líbí se mi, jak autor shrnul podstatu komunismu a ukazuje ho v té nejsyrovější podobě. nicci perfektní a promyšlená postava. ten konec jak kahlan probodne richarda trochu nelogický, ale omluveno. za mě opravdu skvělá kniha

21.06.2015 5 z 5

Tkalci saramyrští Tkalci saramyrští Chris Wooding

kniha je možná originální, ale pro mě z ní čiší bohapustá krutost. týrání zvířat je zde enormní, až mě napadá, zda autor nemá nějaký mentální problém. z literárního hlediska je kniha úplný průměr. Postavy nevýrazné, nikoho si neoblíbíte. Z děje mi utkvělo málo, což je další důkaz, že to není veledílo. Za roky jsem si ke knize vypěstovala odpor. Nikdy nečíst znovu. p.s. kniha skončila ve stodole, kde roztržená vedví čeká na podpal. tohle nedám ani do knihovny.

22.05.2015 odpad!

Kushielova střela Kushielova střela Jacqueline Carey

velice zajímavě pojatý příběh. jednalo se vlastně o přetavení ašeho světa do fantasy. relativně neklišojdní postavy. akorát je vidět, že autorka vůbec neumí popisovat boj. ale čert to vem

22.05.2015 5 z 5

Pravidlo devítek Pravidlo devítek Terry Goodkind

A za mě zase musím napsat, že kniha nic moc. potenciál to mělo obrovský. ovšem zápletka slabá, motivace záporných postav malá a -ne-uvěřitelná. Rozuzlení nelogické, patetické a podle mě i nereálné. Vůbec nechápu co se tam (na konci díla) stalo, souvislosti nezapadly. celkově vlastně nechápu, o co tam šlo a to se považuju za bystrého čtenáře. Třetina knihy je útěk z blázince, což kdyby se zkrátilo, mohly se stránky využít na lepší ukončení děje. Jako čtenář úplně celé ságy mega zklamání. I ta scéna s tou postavou zpovědnice v krámku s magií. wtf? A ta poznámka na konci, že je vlastně hrdinka Amnell? A on Rahl? To vlastně znamená, že po stovkách let pí**l bratr ségru...americké čtenáře bez mozku tohle možná uspokojí, mě teda rozhodně ne!

22.05.2015 1 z 5