Jacinda Online Jacinda komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Nudaa a k tomu stylistická katastrofa. Namyšlená aelin a její banda přitroublých posluhovačů pokračuje v celé své kráse a je možná ještě nesnesitelnější. Rozhovory typu setkání v hostinci se šlechtici mi přišlo jako ta nejtrapnější verze dětské harlekýnky, navíc ještě strašlivě stylisticky podaná. Neustálé: usmál se, že z toho každému přejem mráz po zádech. Propálil ho pohledem, který varoval... Aelin vyplázla jazyk... chování vhodné pro královnu... Dorian, který mě zajímal asi nejvíc, odsunut na vedlejší kolej. Navíc pořád to samé dokola. Zbytečně zdlouhavé a nudné popisy bojů, strachů, obav, touhy, nářku, sebelítosti, úvah. BLA BLA BLA. Přeskakovala jsem celé stránky. Pouze dějová linie manon je zajímavá. A tedka k té stylistice. Jazykový korektore, četl jste to kur*a po sobě? Neskutečné množství opakujích se slov - např. když, frází - 6x se hladili po "mokrých vlasech" (jako by snad za deště byly ty vlasy suché) a jmen - na jedné stránce v každém odstavci (někdy i řádku) znovu jméno stejné postavy. Buď je úroveň psaní Maasové příšerná a nevylepší to ani překladatel, nebo to redakce odflákla. Seškrtat na půlku a přepsat. Pak by se to dalo číst. Sad story bro

28.09.2017 1 z 5

Misery Misery Stephen King

Pro každého spisovatele je to povinnost, řekl mi jednou jiný spisovatel. Přítel, kterému tluče v hrudi srdce pravého psavce. Dala jsem na něj a do knihy se pustila. A bylo to přesně tak. Mnohokrát jsem v textu spatřila Kingovo poselství, které většina lidí přehlédne, protože jim to nic neřekne. Mě ano. A v tomto ohledu si kniha zaslouží plný počet. Na druhou stranu ovšem přecházím nyní do role čtenáře a zde se potácím mezi třemi a čtyřmi hvězdami. První část knihy je děsivě krásná. King upustil od super popisných odboček jako např. u knihy Holčička, která měla ráda TG a aura strachu se vznáší nad stránkami až nepříjemně reálně. Dokonalé vykreslené prostředí... pokoj, dům, stodola,... jenže pak přijdou brutality a dokonce i klišé. Byl ten mladý policista nutný? Byly všechny ty brutality nutné? Prolistovala jsem možná 30 stran textu jen zběžně, než jsem znovu chytila nit. Kdyby tam tyto stránky nebyly, dala bych plný počet. Tohle mě prostě znechutilo a trochu i zklamalo. Proto jako celek hodnotím 4*

19.09.2017 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Simlenka: Možná proto, že kniha byla natolik nezáživná, že člověk prostě přeskakoval. Kde nic není ani smrt nebere.

08.08.2017 odpad!

Napálený Napálený Kevin Hearne

Zatím poslední díl byl pro mě nejslabším. Navažská kultura mě nijak extra nezaujala ahlavně od první chvíle fakt nemám ráda Kojota. Hlavní radost mi proto přinášel Colorado a celkově elementálové jsou v tomhle podání úžasní. Asi bych dala normálně tři hvězdy, ale Attika jsem si oblíbila natolik, že zůstanu u čtyřech. Doufám, že příští díl ale bude lepší. Na můj vkus se hlášky dost zhoršily (je jich víc a s menší kvalitou), Granuaile (neboli Granule) mě stále nebaví a i Oberona už bylo nějak moc.

08.08.2017 4 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Mám nový knižní idol a tím je tato série. Miluju, jak autor pracuje s mytologií a kompletně ji mění. Ježíš Kristus s all stars converskami a batikovaným tričkem. Boží :D Ze začátku se mi chtělo dát čtyři hvězdy, protože těch skvělých hlášek bylo nějak najednou moc a ne tak vhodně umístěné, pátou však přidávám za konec. Úplně mi z toho šel mráz po těle. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a mám obavy o osud dalších dílů v češtině. Doufám, že to nakladatel nezazdí.

03.08.2017 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Oceňuji Kotletův komentář v magazínu Neoluxoru. Ta šťavnatá ironická poznámka byla určitě mířená na Kalfaře a já mu za ni děkuji. Mediální svět dostal amok a ČT1, Alza a jiní zoufale touží urvat trochu pozornosti, byť by opět měli udělat z braku zlatý prase. Tentokrát jsem kritická, protože mě vyloženě s*re mediální masáž. Fajn. At si kniha zaslouží pozornost. A ať si ji taky obhájí! První co zjištuju, je potvrzení několika výborných komentářů zde. (téměř všechny s hodnocením odpad nebo 1*). Druhé, co si potvrzuju, je nepřítomnost jakékoli scifi zápletky. Toto není scifi. Toto je nějaké filozofování člověka, který se příliš díval na Pelíšky. Třetí, co okamžitě zjišťuji, je vědomí, že mě kniha nebaví snad od první věty. Nemohu si pomoct, ale příběh na mě působí jako nějaká příšerná reklama na Českou republiku, po které budeme mít ve světě ještě horší reputaci, než už máme. Popis, vyjadřování, obsah...to vše jakoby opravdu ustrnulo v roce 1989. Světový bestseller. A chudáček emigrant se ted vrací s velkou pompou domů a česko mu prostírá červený kobereček. K lidem co "utíkají" ze své země mám až na výjimky celkem vyhraněný názor.

26.07.2017 odpad!

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Ghoulové na rychlém vytáčení, scéna s šípem v zadku padlého anděla, šílená vdova chválící zadek uprostřed bitevní vřavy a arzenál skvělých postav. Tuhle sérii žeru!

25.07.2017 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Přes počáteční lehké rozpaky nad knihou mě děj rychle vtáhl a pečlivě dávkovaný sarkasmus má přesně ten správný účinek. Oberon je skvělý, stejně tak vdova a vlčí smečka. Navíc jsem se prostě nasmála, hlavně ty kozí nohy s rozpůleným kopytem :-D Jdu hned na další díl

18.07.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Pekne stridani deje a dost velke psycho. Jednu hvezdu ubiram jen za neprekonatelny pocit urcite prehnanosti ve smyslu...tohle by se fakt nemohlo stat. A pokud jo, tak jsem se nemohla zbavit dojmu, ze hrdinka mela travit cas v pokoji posilovanim a pak v pravy cas provest na schodech stranovy kop.

12.07.2017 4 z 5

Drake Drake Peter McLean

Smichejte Harryho Hola a Harryho Dresdena a mate Dona Draka. Vysledny vzorec pak bude vypadat HH + HD = DD Je to samo o sobe nespravedlive, proc ma byt kniha vubec srovnavana. Nejsem nejak extra zkuseny ctenar urban fantasy ale tohle si me ziskalo. Svizny dej, minimum vykecavani, skvele postavy. A hlavne Spaleny muz. To je proste genialni srandista, jehoz nadavky me pokazde rozesmaly. Nutne potrebuji dalsi dil!

09.07.2017 5 z 5

Až vyjde slunce Až vyjde slunce Michaela Mitroci

Slohova prace, ktere par kamaradek dalo z milosti (nebo litosti) pet hvezdicek. Gramaticke i stylisticke chyby, nezazivna tuctova zapletka. Ani ta armáda fakových účtů to nezachrání.

06.07.2017 1 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kdo chce ušetřit za antikoncepci, tato kniha je výhodnou jednorázovou koupí. Po přečtení zaručeně nebudete chtít manželství a zaručeně nebudete chtít ani děti. Třeštíková se zhostila své role chodící deprese s vervou a schopností jí vlastní. Defacto byly vybrány všichni zástupci ufňukaných, trpících, dementních a sobeckých lidí a smíchány do jednoho příběhu. Styl vyjadřování a úroven češtiny je zcela identická s Bábovkami. Minimální IQ potřebné k přečtení je 80. Opravdu se směju při vzpomínce na rozhovor, kdy si autorka stěžovala, že se někdy ve svých postavách ztratí natolik, že vůbec nevnímá okolí. Bodejť ne. Všechny jsou zcela identické a chovají se naprosto stejně. Nedivím se, že jí to pak dává zabrat. Přestože máme mezi postavami lékaře, luxusní dámu, ženskou posedlou míněním jiných, nebohou sociálně slabší osobu, fanatického stalkerského přítele a navrh ještě dva policajty, všichni do jednoho stejní. Jedinou výjimkou je Pavel, který svým vystupováním a mluvou konečně vybočil z řady. Nicméně je to vedlejší postava, takže smůla. Za celou dobu jsem si neoblíbila nikoho, jen se měnily stupnice nenávisti a protivnosti (michaela rulezz). Fanoušci detektivky rozhodně nečekejte nějaké extra investikativní jednání. Na druhou stranu je popularita této knihy a celkově třeštíkové zcela jasná. Kromě brutálního marketingu zde hraje roli hlavně fakt, že si v té snůžce tragédií a trápení opravdu každý najde něco, s čím se ztotožní.

15.06.2017 2 z 5

Zuzanka a její pes Zuzanka a její pes Anne Lansmanne

Pohádka mého dětství...Ty ilustrace byly překrásné.

14.06.2017 5 z 5

Zuzanka a její pes Ňufka Zuzanka a její pes Ňufka Jan Machač

Pohádka mého dětství. Neskutečně mě mrzí, že kniha zmizela neznámo kde.

14.06.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

zklamání, zklamání... strašné zklamání. Ze začátku mě kniha nesmírně chytla. Těžké a zajímavé téma ukázáné z několika stran. Jenomže posléze se kniha začíná rozmělňovat. Koho zajímá osobní život právníka? Mě fakt ne. Není to pro tento příběh vůbec důležité. Přeskočit. Následuje hromada dalších vzpomínek a flashbacků a nezáživných nedůležitých rozhovorů, které mají jen prodloužit knihu. Přeskočit. Do toho skoro až bizardní přelíčení, ve kterém si matka hraje na právničku. Nějak mi na začátku uniklo, že jí vůbec byla. Ale pochybuju, že by se v soudní síni tento vývoj událostí povolil. Sice je všechna ta nerozhodnost autentická, ale mě začala spíš štvát. Postava Anny nesympatická. Postava matky Sáry na zabití. Neumím si představit řešit takový problém, nechci to nikdy zažít... ale myslím si, že se mají dospělí, starci i děti nechat odejít... některý život prostě není život. Pro všechny. Příroda bere jen silné a zdravé. Lidé si hrají na boha a podporují degeneraci... A ta se valí dál a dál a dál. Až překročí hranice knihy. SPOILER souhlasím, že kniha měla končit po soudu. Dementní konec a trapný happyend zazdily zbytek úrovně knihy. Ačkoli si to autorka možná ani neuvědomila, udělala z tý matky definitivní krávu...na to, jak celý život fanaticky držela Kate naživu se s Annou rozloučila zatraceně rychle...Kdyby Kate umřela, dala bych o hvězdu víc. Tohle je klišé jak prase.

10.06.2017 2 z 5

Sushi v dushi Sushi v dushi Eva Urbaníková

Neskutečně čtivé a pro mě jako animemilce také klasická ťafka o tom, jak ve skutečnosti vypadá země rodící nejkrásnější seriály na světě. Navíc Urbaníková vše zpracovává čtivě, takže oči po řádcích jen létají. Až jsem se z toho znovu začala učit japonsky. :-D Doufám že mi to chvíli vydrží. Co se týče některých komentářů zde ohledně objektivity a pravdivosti...myslím, že to hodně závisí na místě, kde člověk žije i na formu, jakou japonce potká. Japonci utíkající do Evropy jsou právě ti volnomyšlenkáři, zatímco zaryté japončíky na languageexchange asi nepotkáte. Sama jsem měla několik nepříjemných zkušeností s japonci (tradičně stopka v komunikaci bez udání důvodu, naoko vše dobré ve skutečnosti jiné...) a právě ti světoběžníci ukázali jinou přátelštější tvář. Tak jak to potom je...

07.06.2017 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Pro mě jasný důkaz odpornosti celého arabského světa. Naštěstí pro mě se mi arabáci natolik hnusí, že šance, že by mě potkal stejný amok, se limitně blíží nule. Knihu doporučuji všem vymatlanejm pseudohumanistům, kteří kážou rovnost rasy a podobné bláboly. Můžou pak těm ženám vysvětlit (jakkoli byly ty ženy samy houpé a svých činů litují), proč jejich dcerám udělaly obřízku...(protože ty děti byly nevinné). Nebo to říct rovnou těm dětem.

24.05.2017 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Charley mi prostě nesedla. Nestává se moc často, abych hlavní hrdinku fakt nemusela. Autorka se snažila, aby byla za každou cenu vtipná a výsledkem je přehršel sarkasmů a narážek, které se často pouze míjí účinkem. Co se týče posedlostí Reyesem na základě ničeho, k tomu já osobně klidně přimhouřím oko - však se mi taky spustila posedlost na základě jedného setkání v metru. Bohužel celkově mě kniha opravdu nenadchla...detektivní zápletka mi přišla jen na pozadí a spíš nudná. A konečný akt mezi dotyčnými? Tím šíleným popisem poprsí se jednalo spíš o trapnou scénku, než o vzrušující vrchol knihy. Balancuju mezi 2-3 ale četlo se to alespoň dobře.

23.05.2017 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

první a možná poslední nutný krok k záchraně vztahů. Měla by to být povinná četba ve škole.

12.05.2017 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Les sebevrahů určitě stojí za přečtení. Kniha je velmi čtivá, svým způsobem i vtipná. Ethana jsem si okamžitě oblíbila. Co mi naopak dělalo problémy bylo zaprvé přehršel flashbacků, které jsem časem začala přeskakovat, a zadruhé nelogičnost postav hraničící se stupiditou (tahání mrtvol, radši nechat na místě stany, hlavně aby se mrtvola neválela na zemi lol) a pak mě taky vyloženě srala hlavní hrdinka (jestli to tak mohu říct), neboli Ethanova partnerka Mel. Autor stvořil geniální pizdu, která kdyby zapojila mozek, mohla spoustu věcí vyřešit. Upřímně nechápu, proč si ji hlavní hrdina vůbec chtěl vzít. Konec knihy trochu ztrácí a úplný závěr byl možná i zbytečný. Celkově ale pěkná četba.

26.04.2017 4 z 5