Ivy Ivy komentáře u knih

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Asi moje nejoblíbenější kniha od téhle spisovatelky. Už jenom protože hlavní hrdinka nebyla jak ze žurnálu, prožila si svoje a spíš než problémy s kluky (jako ve většině těchhle románů) se prala sama se sebou.

17.07.2013 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Moje první kniha od Dana Browna, pohlížela jsme na ni trochu skepticky, protože tohle opravdu není můj šálek kávy, ale děj mě pohltil a jak byla zvědavá co bude dál, že jsem četla a četla. Měla jsem ji přečtenou v rekordním čase. Naprosto poutavý děj. Navíc probíhá v historickém pozadí, které ohromí.

17.07.2013 5 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Příběh je to strašně ponurý a smutný. Celou dobu jsem doufala, že se Jem o Pavoukově smrti mýlí... ale bohužel. Závěr knihy byl zajímavý, a rozhodně dokázal vzbudit mojí zvědavost... takže si další díl přečíst musím :)...

01.04.2015 5 z 5

Princ Princ Sylvain Reynard

Tak jako mi celá Gabrielova trologie učarovala, tak tohle dílko mi k srdci nepřilnulo ale vůbec. Kdyby se tam místy neobjevily Gabriel a Julie a nemělo to jen okolo sto stránek, zřejmě bych to ani nedočetla, protože mě ta kniha nevtáhla do děje a postava Prince mě rozhodně nezaujala.
Ze zvědavosti si ale asi další díl přečtu (nebo se o to aspoň pokusím).

01.04.2015 3 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Miluju road-trip knihy. První díl byl opravdu něco, v tomhle mi trochu vadilo, že se ve vyprávění spisovatelka s hlavními postavami nezdržela na některých místech déle. I když je jasné, že jenom o cestování to nemělo být. V tomhle díle se toho udála hodně, možná že na jednu knihu až moc... Každopádně všechny události tak nějak zapadly na své místo. Hodně se mi líbil epilog. Nemám moc ráda natahování sérií, ale možná by mi nevadil další road-trip v podání Lily a Gavina. Navíc Camryn a Andrew jsou naprosto kouzelní, hezky četlo o jejich pohádkovém vztahu navzdory všemu, co se stalo.

18.03.2015 5 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Ve svém konci tenhle příběh byl opravdová tragédie. A možná i zbytečná. Pořád jsem si říkala, že je Tim až moc posedlej a otrvanej se svýma očima, měl nosit slunečný brýle ne...? A ono to dopadne takhle... Kniha to byla úžasná, i s tím otevřeným koncem (které nemusím), ale stejně bych brala pokračování, kde by Daisy a Duncan byly spolu a měly svoje 1,4 dítětě, Timovi se vrátí zrak a s Vanessou odejdou za západu slunce žít šťastně až do smrti...

17.03.2015 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Hned ze začátku jsem si pomyslela áá pohled Adriana, něco mi říká, že tahle kniha se mi bude líbit. Líbila se mi, zatím asi nejlepší ze série (ještě jsem nečetla zbylé díly), ale ten konec? Sydney jsem koncem předchozího dílu konečně vzala na milost, a tenhle díl mě donutil si ji jako hlavní hrdinku oblíbit ještě víc, ale ta její alchymistická banda... Hrůza děs, opravdu jsem zvědavá na další díl.
Eddie a Jill se konečně dočkali své chvilky, a byli naprosto roztomilý. Všechno to bádání, povstalci, kouzla a vztah Adriana a Sydney vytvořili nádherný příběh, jen ten konec... Nemůžu se dočkat až se mi dostane pod ruku další díl (což bude na můj vkus až za příliš dlouhou dobu).
I když vím, že to všechno dopadne dobře (anotace na poslední díl tvrdí, že jsou A. a S. manželé :3) jsem opravdu zvědavá čím mě R. Mead překvapí, protože vždycky přijde s něčím novým.

14.02.2015 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Začátek knihy měl trochu pomalejší rozjezd. Ne, že by byl napsaný hůř nebo méně zajímavěji než zbytek, ale chybělo tam trochu té akce. Když jsem se přehoupla přes polovinu všechno to nabralo jiné rozměry a druhou polovinu knihy jsem přečetla během pár hodin, kdežto tu první jsem četla několik dní. Než jsem se pusitla do knihy Sydney jsem moc k srdci (tak jako Rose a Dimitrije) přirostlou neměla. To se po dokončení knihy změnilo. Vážně, jsem zvědavá kam se bude ubírat další díl. Zdá se, že spisovatelkou toho umí mnoho ale jedno, co svede jistojistě nejlíp je vzbudit zvědavost na posledních stránkách knihy.
P.S. Na můj vkus tam bylo málo Dimitrije :( :D.

31.01.2015 5 z 5

Letní vzplanutí Letní vzplanutí Petra Martišková

Je vtipné, že i po letech co jsem knihu četla si dokážu vzpomenout, co se mi na ní nejvíc líbilo (vtipné protože mnohdy večer ani nevím, co jsem měla k snídani). Takže to na, co si vzpomínám je ta krásná romantická scéna, kdy se schovávají v přírodě před bouřkou a on ji chrání svým tělem. Jistěže, teď si říkáte nic moc, já to s odstupem těch let taky vidím jinak, ale tehdy to byla to romantika :3.

28.11.2014 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Musím mít na mysli, že tohle není VA. Pokrevní pouta mě prostě nevtáhly do děje tak jako se to podařilo Rose. Spíš jsem doufala ve víc Dimitrije, ane věnovat mu jenom: Dimitrij Belikov přijel. To mě prostě donutí přečíst si další díl. Né, taky je to fajn příběh. Adrina mám ráda (jen nech Rose Dimitrijovi a všechno bude OK). Jsem opravdu zvědavá jak se upjatá Sadney vypořádá s nákloností k Adrianovi.

28.11.2014 5 z 5

Třešinka Třešinka Raine Miller

Miluju ty příběhy, kde se dají dohromady kamarádi z dětství. Bylo mi jasné, že kniha má je podat doplňující informace o vztahu Neila a Třešinky, co se odehrával na pozadí Aféry Blackstone, ale mě by nevadilo přečíst si podrobnější, rozšířenejší verzi. Jsou oba tak kouzelní, že by jim více stránek jenom prospělo.

28.11.2014 4 z 5

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Kniha je pro mě opravdu vtipně napsána, zasmála jsem se u ní. Stylem humoru by se dalo přirovnat k takovému, který předvedla A. Clayton u knihy Nabíječ nebo u série Zrzka. Kreslenou obálkou počínaje to je spíš takový nevinný příběh. Na to jak byla dlouhá jsem si přestavovala zápletku a konec trochu jinak, ale tak co... Zhltla jsem ji během dvou večerů, kdy přišla vhod, pobavila, neurazila... ale vracet se k ní nebudu.

29.10.2014 4 z 5

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Když jsem dočítala třetí díl přála jsem si další. No kdy jsem se ho dočkala a konečně ho přečetla tak z něj nejsem nadšená jak jsem očekávala. Jistě líbil se mi, ale cosi tomu chybělo - proto jsem se jím 'prokousávala tak dlouho, a trvalo mi přečíst ji téměř osm dní (což na mé tempo při čtení je opravdu dlouho). Ze začátku knihy mi vadilo jak měli oba dva tendenci pořád vytahovat Ethana jako dominantního muže. Jistěže nenechá si do toho kecat a máte to rádi tvrdě - pochopily jsme. Jenže to bylo všechno tak sladce romantický (něco pro mě), že bych na všechny chyby skoro zapomněla.

30.08.2014 4 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Na tenhle příběh prostě nedám dopustit. Třicítka, co se zamiluje do zajíčka a on ji také miluje? Ahh... to je potrava pro mou romantickou duši. Jistěže to svádí srovnávat s Nabíječem, ale no tak lidi je to úplně jiný příběh, jiné postavy, jiné vlastnosti postav. Nikdo by přece nechtěl číst Nabíječe v jiném městě znovu - to bylo zas keců jak je to neorginální adp... Jistěže taky mi delší dobu trvalo si oblíbit Grace, ale jakmile se dala dohromady s Jackem vzala jsem jí na milost :D.

24.08.2014 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

V poslední době se odhodlávám a zkouším i nové žánry, které mě kdysi moc nebraly, proto jsem ráda, že jsem si vybrala tuto knihu a nijak mě neodradila od dalších jí podobných knih. Je pravda, že cca prvních stopadesát stran se čtenáři může zdát, že se tam nic moc neděje, ale jakmile tohle překonáte a vydržíte číst dál tak to začne mít pořádné grády. Je to pro mě jedna z knih u které se bojíte otočit na další stránku a zároveň vám to nedá pokoj dokud si nepřečtete poslední větu knihy. Některé scény byly opravdu děsive, nejvíc ta s pavouky zaplavující místnost (vážně nechápu jak tam mohl potom spát, i když se jich zbavili).
Pro mě byla kniha naprosto čtivá, vyvolala a udržela ve mě zájem a napínala mě až do poslední stránky. Navíc celá ta zápletka byla propracovanější než se na první pohled mohlo zdát a její rozuzlení rozhodně překvapilo.

24.08.2014 4 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Fantasy není mým top žánrem a tahle kniha se mi líbila díky romantice, středoškolskému prostředí, hlavním postavám a originálním námětu. Nebylo to ani moc zamotané, nijak zvlášť děsivě tajuplné, což je pro mě velké plus - moc mě neberou takové ty strašidelně zamotané knihy, kdy se bojíte otočit na další stránku a ztrácíte se v ději a v podrobnostech.
Rozhodně se v dohledné blízkosti vrhnu na druhý díl.

13.08.2014 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Protože jsem před časem viděla film s podobným tématem, který si můžu pouštět dokola pořád jsem ráda, že jsem našla i tuhle knihu. Stejně jako film má kniha spoustu ale... prostě nad tím vším nesmím moc přemýšlet a jen se nechat pohltit krásným příběhem a odpočinou si při čtení. Knihu jsem přečetla bezmála za půl dne a naprosto mě bavila. Doporučuji ;)

02.07.2014 5 z 5

Škola života Škola života Lynn Barber

Knihu jsem si přečetla po shlédnutí filmu, který se mi líbil rozhodně víc, protože to byl takový vícuc všeho nejzajímavějšího. Některé situace v knize byly taky zajímavé, ale na zadek si z knihy nesednete.

01.07.2014 3 z 5

Pokoř mě Pokoř mě Julie Kenner

Jsem ráda, že v tom nejsem sama a musím tvrdit, že začátek knihy jsem četla opravdu pomalu, koukala kde co lítá a ne a ne aby mě děj pohltil, jak tomu bylo v prvním díle, který jsem měla přečtený během dne. Ovšem pak se to všechno k lepšímu obrátilo.

22.06.2014 5 z 5

Víme, co jíme? Víme, co jíme? Tereza Vrbová

Super kniha, přehledná, jasná, stručná. Líbí se mi, že uvádí symbol prasátka (živočišný původ éček) i u těch éček, která by jen mohly být živočišného původu. Určitě doporučuju každému... Taková menši bible pro nakupování :).

22.06.2014 5 z 5