Škola života

Škola života https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36138/mid_skola-zivota-Riv-36138.jpg 3 43 8

Děj se odehrává v divokých šedesátých letech minulého století v Británii a hlavní hrdinkou je mladá dívka Jenny, která vyrůstá v průměrné britské rodině a zdá se, že jí čeká světlá budoucnost, protože toho má v hlavě víc než její vrstevnice. Všechno ale zkomplikuje David. Je mu něco ke třicítce, je to šarmantní sympaťák a dokonale Jenny zblbne hlavu. S ním po boku se tedy rozhodne změnit svůj život. Brzy ale sama přichází na to, že to možná nebyl ten nejlepší nápad…... celý text

Literatura světová , Romány , Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta

An Education

Ran
25.08.2018 3 z 5

Knížka se četla celkem hezky a také celkem dobře bylo zobrazeno i prostředí 60. let 20. století.

hancass
19.07.2014 2 z 5

Zklamání. Přečetla jsem a nenadchlo.

Ivy
01.07.2014 3 z 5

Knihu jsem si přečetla po shlédnutí filmu, který se mi líbil rozhodně víc, protože to byl takový vícuc všeho nejzajímavějšího. Některé situace v knize byly taky zajímavé, ale na zadek si z knihy nesednete.

konformita
19.01.2014 2 z 5

Je sice zajímavé, co všechno paní Barberová zažila, ale to je tak vše.

Anilka13
29.10.2011 3 z 5

už dlouho jsem se takhle do žádné knihy nezačetla.. knihu jsem začala číst jen z toho důvodu, že mi film přišel jistým způsobem nudný a dost chudý a myslela jsem si, že v knize bude popsáno mnohem víc skrytých myšlenek a pocitů, které v žádném filmu nejde vyjádřit.. ale jsem ráda, že kniha nebyla jen o vztahu mezi mladou studentkou a starším ženatým chlapem.

Lemonie
14.03.2011 3 z 5

Nevím, jak z té jedné kapitoly v knížce vyždímali děj na dvouhodinový film :D.
Bylo to něco úplně jiného, než jsem čekala, ale docela se mi to i líbilo :-). Pokud nic jiného, tak tahle žena rozhodně měla zajímavý život.

Galning
15.01.2011 4 z 5

Tahle knížka má zřejmě velice málo společného se svou slavnější adaptací, přesto musím uznat, že vtipně a chytlavě popisuje život jedné studentky, milenky, později novinářky a spisovatelky, manželky a matky. Nejsem si však jista, jakým způsobem toto podá český překlad, četla jsem originál, a ten mohu pouze doporučit.

zoufalec
26.12.2010 3 z 5

Kdo si hodlá přečíst knihu na popud filmu, tak předem varuji, že vás to asi zklame.

Autorovy knížky

Lynn Barber