Ivik774 Ivik774 komentáře u knih

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Velice poutavá kniha. Již od první stránky mě příběh vtáhl do děje, jen se mi otáčely stránky, ani nevím jak :)
Je zvláštní, že po takových příbězích si uvědomíme, co je pro nás rutinou a pro někoho to může být silný okamžik, kterým my nedáváme takovou důležitost a pozornost. A právě to, jak si Tessa snažila splnit si svůj seznam mě táhlo číst dál a dozvědět se víc. No a jak jinak, než že jsem si na konci poplakala....
A úryvek, který mě zaujal ... :
Cal říká, že lidé jsou z atomového popela mrtvých hvězd.Říká, že až umřu, znovu ze mě bude prach, třpyt a déšť. Jestli je to pravda, chci, aby mě pohřbili přímo tady pod tou jabloní. Její kořeny prorostou měkkou hmotou mého těla a vycucají ze mě vodu. Narodím se znovu v jabloňových kvítcích. Na jaře se budu snášet k zemi jako konfety a ulpívat na botech své rodiny. Budou mě nosit v kapsách, rozprašovat si mé nepatrné měkké kousíčky na polštáře, aby se jim líp spalo. Co se jim pak asi bude zdát?

25.06.2013 5 z 5

Bez sestry neodejdu Bez sestry neodejdu Kristina Jones

Ani nevím kde začít. Právě jsem knihu dočetla a naprosto mě dostala. To co ty děti, ale nejen oni prožily je něco pro mě nepochopitelného. Stále nechápu jak mohl jakýsi,,prorok" (Berg) ovlivnit takovou skupinu lidí ve jména Boha atd. Jak někdo může opustit rodinu a povětšinu času se o ní nezajímat, jak můžou být tak ovlivněný, že vlastní krev-rodinu opustí a jdou do jiné ,,komunity" na povel druhého, aby mohli hlásat slovo Boží. Jak si mohli říkat Děti Boží! Dívky, i když se narodily přímo do ,,Rodiny" obdivuji proto, že si uvědomily, že tohle není správně a i když jim to trvalo až někdy do cca 22, chápu to, protože již od dětství žily v takovémto systému. Často jsem si říkala, že snad nemůže být ani pravda, že se to všechno stalo a že se tolik hrozných věcí událo určitě víc než jen těmto dívkám. Za knížku musím dát 5 hvězdiček, i proto, že jsem si dost uvědomila, že na světě jsou mnohem horší věci a tady je důkaz jedné z nich.

06.05.2013 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Nedalo mi to a musela jsem si od tohoto autora něco přečíst. Kniha byla pěkně a zajímavě pojata. Určitě si ještě od Murakamiho něco přečtu. :)

24.06.2012 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Pěkná, čtivá knížka. Opravdu můžu jen doporučit. Nebyla snad stránka, abych se u ní nenudila. :)

24.06.2012 5 z 5

Všechno nebo nic - příběh pokračuje Všechno nebo nic - příběh pokračuje Eva Urbaníková

Koncem mě velice překvapila, ale jinak úžasně napsané. ;)

20.08.2011 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Naprosto dokonale napsaný, dlouho jsem nečetla knihu, která by mě ihned pohltila tak krásným a smutným dějem :)

16.08.2011 5 z 5

Krásné lži Krásné lži Lisa Unger

Knížka má děj od začátku do konce. Úžasný a strhující děj. Vřele doporučuji! :)

25.07.2011 5 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Kniha krátká, ale pěkná. Opět tato spisovatelka nezklamala. :)

17.07.2011 5 z 5

Nikdy nelži Nikdy nelži Hallie Ephron

Knížka se mi četla skvěle. Je to parádně napsané a děj moc zajímavý. Doporučuji :)

17.07.2011 5 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Kniha zajímavě napsaná. Ale hlavně ke konci mi to také přišlo trochu přitažené. :)

17.07.2011 4 z 5

Proutkařka Proutkařka Bradford Morrow

Knížka se mi nelíbila. Podle toho jak to bylo popsané, čekala jsem od toho víc. Člověk se nejvíc těší na konečné rozuzlení a autor to zde popsal velice stručně.

15.04.2011 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knížka jedním slovem - úchvatná. Ty myšlenky co tam dokázal autor zachytit, nádhera! Když jsem viděla nedávno film z roku 2009 myslela jsem, že si ze mě dělají srandu. Kde byly ty myšlenky, které autor zachytil, naprosto nikde. Scény, které film měly podtrhnout zmizely a jiné ,,otřesné" se tam zjevily.Myslím, že kdybych jako první viděla film, tak bych to ani nečetla! Ale knížku doporučuji!

11.04.2011 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Knížka velice hezky pojatá. Přišla jsem na ní od kamarádky, když jsem potřebovala na přijímačky vedět trochu o filozofii a tato knížka mě velice dobře ponaučila. Nevěřila jsem, že by se dal takhle skloubit příběh a ještě se k tomu něco naučit. :)

11.04.2011 5 z 5

Prodaná nevinnost Prodaná nevinnost Somaly Mam

Člověk by řekl, že v dnešní ,,moderní" době už se toto všechno děje jen vyjímečně, ale opak je pravdou. Po přečtení této knížky, tedy hned prvních pár stran stačí,a dostanete se do reality! Faleš, nevěra, bolest, utrpení, ponížení, násilí....

21.03.2011 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Kniha napsaná krásně. Nejdřív jsem nevěděla co od této knížky čekat a nakonec mě svým koncem ohromila.

02.03.2011 4 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Tato kniha mě nadchla. Myslím, že stojí za přečtení.

28.02.2011 5 z 5