Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ze začátku mi Eleanor byla krajně nesympatická, až jsem chtěla knihu odložit. Nerada to dělám a dala jsem jim oběma šanci. Příběh je fajn, ale přesto bych znovu nečetla. Nesympatie zůstává - tak jako já nemusím být každému "příjemná".

31.07.2022 3 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Nepochopím, jak mohla "tetička" sama se sebou žít, za to co provedla.

26.07.2022 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Pohodové čtení

Nekonečný střih Nekonečný střih Lenka Velebová

Přesně podle anotace mi kniha hodně dala a střihová příloha v ní je super. Líbí se mi možnost zhotovení vlastního střihu - což jsem zvládla a realizovala.

23.07.2022 5 z 5

Nekonečný střih 2 - kalhoty, kraťasy, tepláky, legíny Nekonečný střih 2 - kalhoty, kraťasy, tepláky, legíny Lenka Velebová

Přesně podle anotace mi kniha hodně dala a střihová příloha v ní je super.

Lékař Viktora Lékař Viktora Ota Dub

Kdysi v dávných dobách jsem knihu přečetla v rámci povinné četby na gymnáziu. Dnes jsem si ji s chutí přečetla znovu. Kéž je v dnešní uspěchané době víc takových lékařů.

28.06.2022 3 z 5

Býti Němcem Býti Němcem Walter Piverka

Na Vánoce 1945 se vrací do Čech z nucených prací v Německu 14-letý chlapec. Přejíždí hranice na kole a v Českém Krumlově se setkává s matkou a dědečkem. Otec zahynul při bombovém útoku na Berlín v roce 1943, kde pracoval jako betonář. O starším bratrovi ví jen to, že bojoval v Jugoslávii na frontě. Až sem příběh o obyčejném klukovi, který dřel na statku u sedláka za jednu marku od rána do večera, jen aby se vrátil do svého rodiště. Problém nastává ve chvíli, kdy zjistíte, že chlapec má německou národnost... Příběh o životě od dětství, přes dospělost až ke stáří. Autentické vykreslení života německé menšiny od konce války po současnost je povedené. Víc nemohu prozradit, jen snad, že útlá knížka stojí za přečtení.

28.06.2022 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Všechny lidské - kladné i záporné - vlastnosti, najdete v jedinečném příběhu.

17.06.2022 4 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Ságu jsem přečetla celou v rekordně krátkém čase. Je to jednoznačně nejlepší dílo, které se mi v poslední době dostalo do rukou. Rodina Heřmanů a blízkých mi bude chybět.

09.06.2022 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Krásný historický román, který vtáhne do děje a nevnímáte okolí ani čas. Pouštím se hned do dalších dílů a těším se na "setkání" s hlavními postavami a jejich životními příběhy.

28.05.2022 5 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Zamýšlím se nad vlastním životem, a to je to, co mi kniha dala.

21.05.2022 4 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Perfektně vylíčená dobová atmosféra. Samotný příběh byl místy zdlouhavý. Určitě to ale není poslední kniha od autora, kterého si přidávám do oblíbených.

14.05.2022 5 z 5

Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVII., 1948–1956 Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVII., 1948–1956 Jiří Pernes

Ke knize a všem ostatním ze série se budu často vracet. Jak málo toho pořád vím... Tak rozsáhlé dílo nečtu podle kapitol, ale vybírám si, co mě zrovna zajímá. Mám téměř celý komplet, je tedy z čeho.

Učitelská dcerka Učitelská dcerka Dorothy Eden

Pohodové čtení na pár večerů

14.05.2022 4 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Knihy z lékařského prostředí mě prostě baví, ať se jedná o děj odehrávající se u nás, nebo v cizině.

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

Po letech jsem si přečetla všechny tři díly najednou a jsem "ráda", že byly natočeny podle předloh jen první dva s těmi samými herci. Třetí díl je prostě úplně jiný a pokračování bez Vaška mě už tak nebavilo.

14.05.2022 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Tři sestry trojčata stačily. I tak se děj neskutečně vlekl. Už teď nevím, o čem kniha byla a pozítří, kdo ji napsal a název... A opět z řady tzv. "bestsellerů"???

17.04.2022 1 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Podle popisu v knize se vlastně nejedná o kulku, ale projektil. To je trošičku rozdíl. Kniha se čte dobře a už po přečtení pár stránek mě vtáhla do děje, že jsem občas přetáhla "večerku".

01.04.2022 5 z 5

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

S touto knihou jsem vyrůstala a ani věk jí neubral na kráse (jako mně)... Nádherné ilustrace jsou mnohdy lepší, než fotografie a ráda se budu ke knize vracet.

17.02.2022 5 z 5

Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Schwarzenberg

Skvělý člověk - skvělá kniha.

09.02.2022 5 z 5