Lékař Viktora

Lékař Viktora https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87856/mid_lekar-viktora-bIB-87856.jpg 3 8 4

Lékařem psaný, a proto o dobrou znalost lékařského prostředí i typů opřený román o mladém lékaři v dobách buržoázní republiky.

Ivetaa
28.06.2022 3 z 5

Kdysi v dávných dobách jsem knihu přečetla v rámci povinné četby na gymnáziu. Dnes jsem si ji s chutí přečetla znovu. Kéž je v dnešní uspěchané době víc takových lékařů.

1871
25.05.2021 3 z 5

Hezká kniha o profesním zaujetí a cílevědomosti, ale také pohled na propastný rozdíl v přístupu k pacientovi. Pomáhali jak nejlépe uměli, ale to striktní odmítání říct pacientovi pravdu o špatné nemoci a špatné prognóze... myslím porovnání s dnešním vyžadováním informovaného souhlasu.

LucieČurdová
04.11.2017

Jedna taková zajímavost...Dnes jsem tuto knihu náhodně zakoupila v antikvariátu v Jindřichově Hradci u pana Kubeše, doma jsem po otevření zjistila, že je i s originálním věnováním od autora pro jeho přítele Josefa Suchomelu.

Skawin
11.03.2012 4 z 5

Kniha boji jednoho lékaře dvacátých let minulého století za kvalitní péči určtě stojí za přečtení