Iveta123 Iveta123 komentáře u knih

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha mě bavila od začátku, přibližně od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Pěkně napsaná, dokážu si živě představit popisovaná místa a lidi, doporučuji.

16.11.2020 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Skvělá kniha i celá série, zdá se mi, že ty knihy jsi čím dál lepší, jsem zvědavá na další. Tady u té jsem především byla zvědavá, jak bude pokračovat dějová linka z předchozích dílů o Harryho kolegovi Tomovi, která byla nakonec poutavější, než případ, který v téhle knize řešili, i když i ten byl zajímavě vymyšlen.

20.11.2021 5 z 5

Našeptavač Našeptavač Jaroslav Velinský

Bezvadná knížka, zajímavé rozuzlení, jediné, co mi na začátku trochu vadilo byly pojmy z profese soustružníka a jiné věci, které neznám, ale patří k době, ve které se děj odehrává.

21.02.2021 5 z 5

Tanec rabů Tanec rabů Nina Bonhardová

Docela poutavé čtení, jen místy nudnější líčení krajiny. Trocha romantiky, trocha napětí, chvílemi jsem si připadala, že jsem v jižních Čechách v době pana Krčína z Jelčan a bála se o život některých postav.

27.08.2013 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Přečetla jsem ji během čtyř dní, nejradši bych četla i při chůzi, proto dávám nejvyšší počet hvězdiček. Některé detaily se mi zdály podivné, nerealistické, ale to se odpouští, když je dostatek překvapení a když vraha neuhodnu na začátku. Myslím, že se bude kniha spíš líbit ženám, je na ní dost znát, že to píše žena.

25.02.2023 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Knížka mě docela bavila, líbily se mi popisy postav, dokážu si je úplně představit. Oproti jiným detektivkách se tady nebojím o hlavní hrdiny a ke konci jsem docela napnutá, jak to tedy celé bylo, i když od začátku jsem to brala spíš jako oddychovku, nečekala jsem nic moc napínavého.

12.12.2020 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Docela pěkné od začátku, trochu zdlouhavé uprostřed, konec velmi napínavý, zajímavé rozuzlení a propojení několika příběhů.

12.12.2020 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celkem čtivá kniha, místy jsem se nemohla odtrhnout, ale děj mě trochu zklamal, je příliš jednoduchý, hrdinka se celou dobu rozhoduje, jestli to s ním zkusit nebo ne... Jen občas se do toho přimíchá něco navíc (let letadlem...). Další díly si přečtu, ať to mám komplet, ne že bych se nemohla dočkat.

25.09.2013 4 z 5

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

Kniha mě moc nebavila, rozčilovalo mě, že někdo, kdo se bojí o svůj život i o životy jiných, nejde na policii, hned po prvních zápiscích, potom pořád dokola to samé, její strach a jeho vychloubání, konec je super.

09.10.2020 2 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Pěkné čtení, člověk je pak moc rád, že nemusí prožívat to, co hlavní hrdinové. Líbil se mi hlavně děj odehrávající se v těch asi třech dnech, nějaké ty vhledy do minulosti byly trochu nudnější.

18.02.2014 4 z 5

13 povídek pro Klub knihomolů 8 13 povídek pro Klub knihomolů 8 Hana Militká

Povídky mě moc nezaujaly, chybí mi tam napětí, jak to skončí.

19.02.2024 1 z 5

Předtucha komisaře Plinia Předtucha komisaře Plinia Francisco Garcia Pavón

Kniha se mi celkem líbila, až na některé pasáže bez děje, jako je filosofování o smrti, o změnách, popisné pasáže. Hlavní dějová linka, rozhovory postav i rozuzlení je fajn, i když nic světoborného.

16.02.2024 3 z 5

Dvě lásky Filipa Marcenata Dvě lásky Filipa Marcenata André Maurois

Kniha mě docela bavila, hlavně začátek, pak jsem z ní byla trochu ve splínu, ale konec se mi líbil. Ztotožňuji se tak trochu se všemi postavami, ač je každá jiná.

30.05.2022 4 z 5

Rozplétání Rozplétání Lucie Hrochová

(SPOILER) Docela fajn knížka, prima nápady s dvojsmysly, ze začátku mě to úplně neoslovilo, nejvíc jsem chtěla přijít na to, jak to tedy je s Autority, těšila jsem se, jak to dopadne s tajemstvím v truhle a na konci jsem se všeho rozpletení dočkala a příběh velmi předčil má očekávání, knížka mě začala hodně bavit asi někde uprostřed, moc se mi líbil text písničky.

13.08.2021 3 z 5

Absence zázraků Absence zázraků Michael J. Malone

Kniha se mi docela líbila, přečetla jsem ji za tři dny. Asi do poloviny mi připadala velmi napínavá a byla jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, potom už je děj trochu slabší a pár detailů se mi zdá nesmyslných.

18.04.2021 3 z 5

Krumpáč a motyky – Hrobnické historky Krumpáč a motyky – Hrobnické historky Zbyněk Kučera Holub (p)

Kniha mě moc nebavila, nudila jsem se i ve chvíli, kdy se hlavní hrdinové ohání mečem a sekají se hlavy. Zápletky jsou dobré, jen nejsem vtažena do děje a neprožívám ho.

28.12.2020 1 z 5

Smrtící intriky Smrtící intriky Arnaldur Indriðason

Oproti jiným autorovým knihám (Hlas, Noc nad Reykjavíkem, Synové člověka a jiné) se mi tahle líbila nejméně, asi hlavně proto, že jsem nebyla napnutá, jak to dopadne a kdo je vrahem. Číst se to ale dalo.

09.10.2020 2 z 5

Expres smrti Expres smrti Joseph Rance

Bezva čtení, někdy bylo těžké se od četby odtrhnout. Na můj vkus možná trochu moc postav, některá jména se mi pletla asi až do poloviny knihy.

13.01.2014 4 z 5

Černá věž Černá věž Louis Bayard

Úžasně napínavé čtení, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Konec mě trochu zklamal svou nejednoznačností. Taky bych vynechala některé krvavé scény.

11.09.2013 5 z 5

Babička Pepička Babička Pepička Ivana Měkotová

Velice milá pohádka, bez zlých postav. Začátek je tak idylický, až to vypadá, že to bude nuda, ale od poloviny je to lepší.

27.08.2013 4 z 5