ivca001 ivca001 komentáře u knih

Jednoduše a dokonale - Maso Jednoduše a dokonale - Maso Roman Vaněk

Mě bohužel moc nenadchla. Recepty nejsou nijak moc originální a především, navzdory svému názvu, jsou hrozně složitě popsané. Je znát že to píše chlap, který prostě dodělá jednu věc a pak se vrhne na jinou, bohužel je to pak zbytečně zdlouhavé a těžko se v receptech orientuje.

11.03.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Musím říct, že tohle mě opravdu dostalo. Přiznávám, že knížku jsem si vybrala jen kvůli vysokému hodnocení a vůbec netušila o čem je. Ani začátek mi nedal tušit o čem konečný příběh vlastně bude. Pomalu se před vámi rozprostírá a poodhaluje roušku tajemství a jak příběh pokračuje, proplétají se jednotlivé postavy a zdánlivě nesouvisející osudy. A nakonec..... je těžké udržet slzy. Hodnocení je skutečně zasloužené.

16.01.2019 5 z 5

Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet Sherry Argov

Ztráta času, neustále opakuje stejné věci z prvního dílu, jen mezi to vkládá věty o manželství a závazku, jinak už kniha nenabídne nic moc nového než předchozí díl. Po pár kapitolách jsem začala bohužel rychle přeskakovat na konec.

21.08.2017 2 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Vážně nevím co na to říct, jestli předchozí díly za moc nestáli, tak tohle je jako nějaký vtip. Andělská Elena je jen malá třešinka. Je to sbor naprostých absurdit a nesmyslů. Například když máte kamarádku posedlou démony, tak první co vás napadne je prostě ji odvézt domů... Na tohle musí mít člověk hodně vymletou hlavu.

13.02.2017 odpad!

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Ani severák mě nijak nenadchl, ale dvojka je prostě hrozná. Nic jiného bohužel nemůžu napsat. Jestli v prvním díle šlo ještě tolerovat tu nánu, tak v druhém už je šíleně nesnesitelná. Nedivím se, že si zrušil emailovou adresu. Každý normální chlap by se z online prostoru pakoval ještě rychleji, pokud by měl za zády takhle šílenou ženskou. O to horší je, že časem se to opakuje stále a stále dokola, stejně nudné rozhovory o ho... o ničem. Neustéle se točíme v kruhu, kdy se navzájem chtějí a nechtějí vidět. Bohužel mám ve zvyku, vždycky knihu dočíct, ovšem bylo to peklo.

07.02.2017 1 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherný příběh. Při čtení mám pocit jako bych přímo slyšela ji vyprávět. I když je vyprávění plné bolesti, ztráty a utrpení, zároveň je i plné krásy a naděje. Je znát, že to není příběh na jaký jsme zvyklý, je to úplně jiné prostředí, tajemné, plné krásy, ale i bolesti. Navíc je příběh protkaný krásnými myšlenkami a moudry, které jsou zároveň jednoduché i dechberoucí. Je to jako nahlédnout za oponu do úplně jiného světa.

17.01.2017 5 z 5

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

Evidentně se to většině zde líbí, mě to bohužel vůbec nenadchlo. Když jsme přečetla Sinuheta, veděla jsem že si musím od Waltariho přečíst něco dalšího. Bohužel Josef je úplně z jiného soudku. Hlavní hrdinka je mi krajně nesympatická a Josef nakonec taky. Když jsem dočetla do poloviny a pořád se vlastně nic nestalo, začala jsem přeskakovat odstavce a nakonec celé kapitoly, abych si přečetla závěr, který byl ale stejně plochý a o romantice se nedá mluvit ani z dálky. Je jasné, že je to příběh skoro 80 let nazpátek a byli přecijen umírněnější, ale přesto nuda... Bohužel. Tohle je druhá kniha za celý můj život, kterou jsem nedočetla, proto bohužel jen 2*

12.01.2017 2 z 5

Za 1. Kniha se jen přiživila na Harryho slávě, ale nemá z původního Harryho ani špetku.
Za 2. Pokud milujete svět čar a kouzel, tohle raději neotvírejte, protože vám to ukradne veškeré kouzlo a krásu kouzelnického světa.
Za 3. Harry je tady dost kokot.
Za 4. Dialogy jsou hloupé a prázdné. A příběh to moc nevylepšil.

Takže tohle je pro mě obrovským zklamáním, lituji že jsem knihu četla a zkazila si svět Harryho Pottera. Tohle s ním totiž nemá nic společného.

15.11.2016 1 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih jaké jsem kdy četla. Při jeho moudrých poselství lidstvu mrazí. Pro mě je prot rozhodně z K-Paxu a jednou se tam i vrátí a nic na tom nezměnilo ani pokračování knihy.

14.11.2016 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Myslela jsem že tak známé jméno autora bude zárukou skvělé četby- bohužel jsem se spletla. Příběh o někom kdo se prohlašuje za spisovatele, ale vlastně nikdy nic pořádného nenapsal se mi tak nezamlouval, že jsem ji skoro odložila. Nejenže mě nezaujal ani samotný příběh, ale nezaujali mě ani Garpovy romány. Navíc mě rozčilovalo, že autor byl schopný popsat 3 strany o tom co se dá najít v telefoním seznamu a důležité milníky Garpova života zvládl shrnout jednou větou.

10.11.2016 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Zpočátku je těžké se zorientovat, protože jednotlivé fakta autorka dávkuje postupně a tak je zezačátku težší odhalit celý ten svět budoucnosti a všechny ty nové výrazy (mimochodem na konci je slovník, který jsem objevila ž po přečtení :-D) To ale nic nemění na tom, že knížka vás vcucne od samého začátku a nenechá vydechnout až do poslední řádky.

02.03.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nestojí to za nic ani jako literární dílo ani jako porno.

07.08.2013 1 z 5

Muž, který naslouchá koním Muž, který naslouchá koním Monty Roberts

Sice se koňmi nijak nezabývám, ale přesto mě kniha moc zaujala. Krásně ukazuje, to že bychom se měli naučit zvířatům porozumět a ne se jen snažit násilně nutit. Měli bychom se naučit "mluvit jejich řečí" a dokážeme s nimi zázraky.

23.05.2013 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Myšlenka knihy se mi líbí a rozhodně člověka alespoň trochu nakopne a dodá energii. Co se mi ale nelíbilo je styl, který je kniha napsaná, zvlášť začátek, to jsem si začala připadat jako v teleshopingu, kde mi vnucují zaručeně skvělí produkt. Působila to na mě jako omílání jedné myšlenky stále dokola, jen proto aby se zaplnila celá kniha. Postupem času, ale kniha začne dávat větší smysl a zaujme. Samozřejmě není to kniha pro každého, je důležité mít otevřenou mysl a nebránit se myšlence, že vše na světě může být jinak než jsme si mysleli.

30.04.2013 4 z 5

Musím říct, že tahle kniha mě úplně dostala. Především hlavní hrdina, který je rozhodně zajímavou osobností. Na jednu stranu velmi chytrý pokrokový lékař a na druhou snadno zranitelný muž. Škoda jen, že jsem měla knihu pouze půjčenou, rozhodně bych ji četla vícekrát.

30.04.2013 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Nejdřív jsem viděla film, zaujal mě a tak jsem si půjčila knihu. Musím říct, že kniha film rozhodně předčí. Miluju knihy podle skutečných příběhů a hlavně proto mě zaujala. Je to hodně silné a zajímavé, jak se obyčejná dívka z pouště dostala až na mola New Yorku. Když jsem viděla jejich život a Africe, očekávala jsem, že téma obřízky přijde na přetřes, rozhodně jsem o obřízce četla, ale číst zpověď ženy, která ji zažila je hrůzné.

30.04.2013 5 z 5