Iva-JU-KA Iva-JU-KA komentáře u knih

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Souhlasím s tím, že je příběh velmi poutavý, citově laděný, historicky doložitelný ... Styl psaní je pro mě však jak ve škole při slohovém cvičení.

11.02.2022 3 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Sexuální sodoma gomora. Nechápu smysl tohoto příběhu. V životě to chodí jinak.

02.10.2020 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Hvězdičky dávám také za překlad, moc pěkné metafory.

24.09.2020 5 z 5

Zaměstnavatelé versus zaměstnanci Zaměstnavatelé versus zaměstnanci Vladimír John

Doporučuji k četbě každému podnikateli a nejen tomu začínajícímu.
Důvěřuj a prověřuj. Nezaměstnávej rodinu a přátele, ale neplatí vždy a všude. Znám případy, že pouze rodina odvedla požadované výkony. Kdybychom si tuto knihu přečetli na začátku podnikání, ušetřili bychom si spoustu nervů, iluzí a financí.

10.05.2020 4 z 5

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Píle, vytrvalost, houževnatost a skromnost napsaná krásnou češtinou - vydání 1962.

16.05.2019 5 z 5

Dar jménem Alzheimer Dar jménem Alzheimer Maggie La Tourelle

Umírání plné citu, lásky a porozumění. Třebaže je kniha smutná, bylo by mým přáním takto odejít do Jiného světa.

09.05.2019 4 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Kniha mi byla velmi blízká.
Dochovala jsem fenku pudlíka do 19 let. Čím jsme byly starší, tím jsme si víc rozuměly.

07.01.2019 5 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Doporučuji, skutečně stojí za přečtení.
Je s obdivem, co vše si lidé v koncentračních táborech museli prožít a co tenkrát lidský život vydržel ... k neuvěření.
Kniha je velmi pěkně čtenářsky zpracovaná.

08.10.2018 5 z 5

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Za mě - velké zklamání.
Námět by býval byl dobrý, kdyby býval byl lépe zpracován.

13.09.2018 2 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

... a pohádky je konec ...
Nejsem příznivcem červené knihovny, ale četlo se to pěkně. Příjemně sexuálně přitažlivé ... :-)

12.07.2018 4 z 5

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Ke knize doporučuji shlédnout 13. komnatu ČT z roku 2012. Odborníci zde popisují život s tyranem - ovladačem, čeho je schopen a jak toho dosahuje.

07.03.2017 3 z 5

Bradla v šuplíku Bradla v šuplíku Ivan Kandl

Přečetla, ale nenadchla. Být pedagogem, možná bych se i zasmála. Kniha mne však spíš vyděsila. Že by byla tak špatná úroveň dnešních studentů?

26.10.2016 2 z 5

Století moudrosti Století moudrosti Caroline Stoessinger

Z knihy na mne dýchá ohromná pokora k životu, veliká láska k hudbě. I přes velmi těžký život je paní Sommerová plná optimismu. Alespoň tak je kniha napsaná ... Dlouhý a bohatý život poskytuje téma na obsáhlejší knihu, škoda, že nebyla víc rozpracovaná. Ale i tak ... zajímavá biografie, která stojí za přečtení.

23.09.2016 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Kniha pro jinou věkovou kategorii než jsem já, proto jen 3 hvězdičky. Být ve věku hlavních hrdinů, dala bych hvězdiček 5. Kniha se četla pěkně, v mnohém byla i poučná pro dnešní mladou generaci.

24.03.2016 3 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Jednohubka na večer, u které jsem se velmi pobavila :-)))). Možná i proto, že jednoho ajťáka mám doma. Na začátku jsme upozorněni, že se jedná o fikci a podobu čistě náhodnou, ale myslím, že jednotlivě popisované dny jsou obrazem mnohých z dnešní mladé generace.
Doporučuji ...

25.11.2015 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Moc pěkné ... skutečně stojí za přečtení, doporučuji.
Autor perfektně "vykreslil" hlavní postavu, jeho prožitky, pocity, dobu, ve které se děj odehrává.

15.04.2015 5 z 5

Svět bílého boha Svět bílého boha Tomáš Ryška

Kniha s podtitulem "příběh moci bezmocných" přesně vystihuje děj. Pro čtenáře fakta zpracována v beletrii. Odkrývá nám zákulisí moci, velké moci mezinárodní, malých i hodně velkých peněz, chudoby, hladu, nelidskosti, zneužívání víry nejen v Boha, ale i víry v pomoci druhým.
Tato kniha patří k těm, na které se nezapomíná.
Doporučuji.

26.03.2015 5 z 5

Nejlepším se neodpouští Nejlepším se neodpouští Pavel Jansa

Podivuji se, že tady není žádný komentář ke knize.
Já jsem jí byla totiž nadšená. V příběhu jsem nalezla lásku, závist, poučení, napětí, morálku, ... Příběh nejen z doby normalizace nevšedně podaný ... Zdá se, že čtenář už zná všechny postavy ... svým vyprávěním si MUDr. Zeman zavzpomíná a rozvíjí tak další etapu jeho života.
Pěkný příběh, pěkně napsaný, v mnohém k zamyšlení i v dnešní době.

11.02.2015 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

První díl mne uchvátil ... druhý díl už méně ... třetí díl ještě méně ... čtvrtý díl jsem se rozhodla vynechat ... a na pátý už jsem neměla chuť vůbec.

17.12.2014 5 z 5

Velká kniha etikety Velká kniha etikety Ladislav Špaček

Knihu mám s věnováním autora :-)
Etiketa některým lidem vůbec nic neříká ... bohužel :-(
Doporučuji jako povinnou četbu!

17.12.2014 5 z 5