iv.ča iv.ča komentáře u knih

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Kniha se četla velice dobře, ale žádné překvapení v ní není. Děj je jasný skoro od začátku knihy, to stejné motiv i osoby, co za tím stojí. Takže docela zklamání.

27.10.2022 1 z 5

Pět plus tři Pět plus tři Arne Dahl (p)

Mě to prostě baví. Arne Dahl dokáže zamotat už tak zamotané a povznést to na další úroveň. Těším se na další díl série.

16.10.2022 5 z 5

Zvířecí hrdinové Zvířecí hrdinové Ben Holt

Krásná a pravdivá kniha. Zvířata, která zachraňují nejenom život lidí, dalších druhů zvířat, ale i prostředí ve kterém žijeme.

11.10.2022 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná kniha o pozapomenuté historické události, která se stala za okupace naší vlasti.

05.10.2022 5 z 5

Dívka ve tmě Dívka ve tmě Martin Jaroš

Kniha se dobře četla. Děj byla změť všeho možného (nacistický poklad, tajný deník -jak od Jana Tleskače, rýžování zlata, tajná skála, do toho tajná komunistická policie). Vadilo mi, že autor do knihy vměstnal i osobnosti o kterých psal biografické knihy. Obálka knihy se mi moc líbí, ale možná bude lepší psát ty knihy o osobnostech. Tady se to úplně nepovedlo.

05.10.2022 2 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Výborná kniha, krásně napsané příběhy. Tohohle spisovatele mám moc ráda. Opět mě nezklamal.

03.10.2022 5 z 5

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

Druhý díl ze série a bavilo mě to moc. Skvěle se to čte, napětí se dá krájet. Dobrá práce a těším se na další díl.

29.09.2022 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Moje první kniha od tohoto autora. Kniha se mi líbila. V některých detailech a částech knihy, to byla fakt síla. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

20.09.2022 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Kniha se mi velice líbila. Svižně to odsípalo, četlo se to samo. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

11.09.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Není to úplně můj šálek kávy, ale jako oddechovka to bylo super. Díky moc.

26.08.2022 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Napínavé, čtivé. Jsem zvědavá na další díly. Co člověk dokáže udělat druhému člověku je ohavné. Ať je to jeho vlastní krev či úplně cizí osoba.

14.08.2022 5 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Knížka mě bavila. Příběhy byli originální a nenudili. Dobře zvolení spisovatelé.

03.08.2022 4 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Mě se série moc líbila. A nejvíce spirála a smyčka. Za mě super napsané.

19.07.2022 5 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Mě se druhý díl líbil víc než první. Výborně se to četlo. Vtáhlo mě to do děje a pustilo až na konci knihy. Díky za to.

08.07.2022 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Kniha se četla dobře, děj je v důležitých věcech stejný jako filmové zpracování (kazeta, která zabíjí, dívka, která kazetu vytvořila, rekreační oblast se studnou, novinář, který pátrá po jejím obsahu). Bavilo mě to, nebála jsem se, protože film znám i tak to byla jízda a dobře napsaný příběh.

04.07.2022 5 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Skvělá prvotina od této autorky. Nenechá vás vydechnout. Napínavé čtení, od knížky jsem se nemohla odtrhnout.

27.06.2022 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Kniha se mi líbila, četla se skvěle. Určitě si přečtu i další z autorových knih.

23.06.2022 5 z 5

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

Již třetí přečtená kniha od tohoto autora a musím říct, že se z něho stal můj oblíbený autor. Kniha byla výborná a rozhodně doporučuji všem, co mají rádi severské detektivky.

19.06.2022 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Zajímavě zpracovaný román o sériové vražedkyni. Kniha se dobře četla i když její obsah byl místy drsný. Dobrá prvotina autorky.

16.06.2022 5 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Mě se knížka líbila. Četla se dobře. Příběh originální. Děsivé to nebylo, ale ani to neurazilo.

12.06.2022 4 z 5