iv.ča iv.ča komentáře u knih

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Kniha se četla dobře. Byla hodně psychologická, ale dávala smysl.

26.08.2023 5 z 5

Historie zaniklé obce Bučina Historie zaniklé obce Bučina Lenka Klímová

Pěkné počtení, akorát chybí stránky 49-64. Takže docela mínus.

22.08.2023 4 z 5

Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Dan Hrubý

Jako vždy skvěle napsaná kniha o Praze a jejích obyvatelích od nakladatelství Pražské příběhy.

22.08.2023 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Tak tohle byla jízda. Opravdu to stojí za to si to přečíst.

17.08.2023 5 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Hrůza. Je mi líto všech, kteří si v životě museli projít něčím takovým.

16.08.2023 5 z 5

V rozkvětu V rozkvětu Kristina Haidingerová

Rozhodně originální, abstraktní, zvrhlý.

14.08.2023 3 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Kniha se dobře četla. Rozhodně velice dobrá detektivka, kde pachatel není jasný do konce příběhu. Super zapletené.

14.08.2023 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Kniha se mi četla dobře. Příběh byl dobrý a na vraha jsem došla sama. To je taková oddechovka.

31.07.2023 5 z 5

Řeka života a smrti Řeka života a smrti Cchaj Ťün

Pěkně napsaná kniha. Člověk si musí zvyknout na čínská jména a vyznat se kdo je kdo,ale stojí to rozhodně za to.

28.07.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Smutný osud dvou žen. Matky a dcery a jejich hrozné tajemství.

20.07.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Co k této knize říct? Je to velice silná kniha, která zacloumá s Vašími emocemi a pocity. A je to dobře, protože zapomínat na krutost a zlo se Nemá. Nikdy!!!!

16.07.2023 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Tohle se četlo samo, skvěle napsané, čtenáře to pěkně potrápí, když si myslí, že je mu to jasné.

13.07.2023 5 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Kniha byla pojatá skvěle, jak z pocitů a vzpomínek spisovatelky na Teda, tak z pozice vraha samotného, detektivů, soudců a v neposlední řadě obětí a rodin.

11.07.2023 5 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Nenadchla ani neurazila. Zlatý střed!!

05.07.2023 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Bavilo mě to. Dobře napsaný thriller.

30.06.2023 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Výborná detektivka, skvěle napsaná.

24.06.2023 5 z 5

27 smrtí Tobyho Obeda 27 smrtí Tobyho Obeda Joanna Gierak-Onoszko

Další kniha z edice prokletých reportérů a další kniha, která by měla být povinná na základních školách v hodinách dějepisu světa. Silná, emoční a skvěle napsaná reportáž o kanadských internačních školách a převýchově původních obyvatel Kanady. Strašné, co církev napáchala nejen v Kanadě, ale i v dalších zemím světa a dodneška se neomluvila ani se viníkům nic nestalo. Jen je církev šoupla jinam, na jiné místo, kde pokračovali v tom, co dělali. Církev, která ve jménu Boha zavraždila miliony a miliony lidí po celém světě a další milióny lidí, připravila o důstojnost, lidskost, rodinu, štěstí, zdraví atd. Církev, která místo toho, aby pomáhala a chránila, zabíjela a ubližovala u ubližuje a zabíjí do dnešního století. A nemá odvahu, ani kousek lidskosti k tomu, aby se k tomu přiznali.

23.06.2023 5 z 5

Lexikon světla a tmy Lexikon světla a tmy Simon Stranger

Velmi hezký napsaná kniha o rodinné válečné historii jedné rodiny. Styl knihy se mi moc líbil. Jen, kdyby ta historie nebyla ,tak strašná. Děkuji.

20.06.2023 5 z 5

Přízraky Brynn Wilderové Přízraky Brynn Wilderové Wendy Webb

Já tuhle autorku miluju. Její cit pro detaily, její vypravěčský um, to, jak umí popsat a navodit atmosféru a s jakou láskou. Konec mě rozbrečel, stejně jako Dcery jezera. Nádherná kniha. Doufám, že se k nám dostanou i její další knihy.

06.06.2023 5 z 5

Sklíčenost Sklíčenost Lucy Taylor

Fakt jsem si ty knížky od Golden Dog oblíbila, prostě jsou skvělé.

04.06.2023 5 z 5