Issiriana Issiriana komentáře u knih

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Dojemný konec... ^ ^

15.09.2012 5 z 5

Údolí ztracených Údolí ztracených Emily Rodda (p)

Zatím nejlepší díl ze všech. Přečetla jsem to jedním dechem, ale souhlasím, že bych to uvítala i více rozepsané. :)

11.09.2012 5 z 5

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Jacqueline Wilson

Když jsem si ji poprvé přečetla, dojala mě dokonce tak, že jsem u ní brečela. Zatím moje 2. nejoblíbenější od JW ;)

05.09.2012 5 z 5

Náhodné skutky statečné lásky Náhodné skutky statečné lásky Danny Scheinmann

Krásný, strhující příběh. :)

03.09.2012 5 z 5

Hora děsu Hora děsu Emily Rodda (p)

Rychlý spád, putování přátel... No prostě Deltora.

29.08.2012 4 z 5

Spudveč! aneb 70 000 světelných let Spudveč! aneb 70 000 světelných let Mark Haddon

Příběh, který vás vtáhne, pokud se chcete dozvědět, jaké tajemství skrývají učitelé, kteří se baví divným jazykem... :)

31.07.2012 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Originální příběh! S takovým jsem se ještě nesetkala! :)

31.07.2012 5 z 5

Šílený deník - Super hustý výmluvy! Šílený deník - Super hustý výmluvy! Liz Pichon

O trochu lepší než první díl. Číst se to dá (a docela rychle!), menší děti to určitě ocení. :)

31.07.2012 3 z 5

Darebák David Darebák David Francesca Simon

Úžasné na zasmátí :) Čte se to opravdu rychle a mladší čtenáři určitě takovým darebákem nepohrdnou.

31.07.2012 5 z 5

Požádej a je ti dáno Požádej a je ti dáno Esther Hicks

Dokonalé, prostě dokonalé.
Tato knížka se mi určitě do ruky nedostala náhodou. Vlastně jsem nevědomky po něčem takovém toužila, a ono to přišlo. Přesně podle zákona přitažlivosti. Nádhera ^^

11.02.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Úžasné, úžasné... Hlavně Carswell, který silně konkuruje mé top 10 knižních hrdinů! 0:)

02.09.2014 5 z 5

Vikingové Vikingové Peter L. Stork

Pro děti je to pěkně zpracované, mně se to taky líbilo, protože fakta jsou jasná a jen t ta nejdůležitější. Pro krátké seznámení s Vikingy super.
Jestli knížka měla být s CD, tak mi ho v knihovně nedali, proto můžu zhodnotit jen knížku. :)

22.07.2014 5 z 5

Král Richard II. / King Richard II Král Richard II. / King Richard II William Shakespeare

Perfektní! Nejenom překlad, který je až na pár výjimečných pasáží výborně provedený, ale také oceňuji i to, že si můžu porovnat anglický (snad originální) text. K samotnému ději asi není moc co dodat, taky nemůžu nepodotknout, že se mi "stará" Shakespearova angličtina moc líbí. :)

03.02.2014 5 z 5

Krvavá země Krvavá země Václav Kroc

Příběh celkem dobrý, na pár místech nelogický a divně navazující, což by se ještě dalo pochopit, neboť cestičky, kterými se může hráč vydat, je opravdu hodně.
Co mi ale vadilo už víc, tak to nepromyšlenost v sesílání kouzel. Na začátku mám vybraná 4 kouzla ze 6, a když mi to před bojem nabídne, jestli chci použít kouzlo, tak nalistuju patřičnou stránku... A hle, ono mi to dává na výběr ze dvou kouzel, které zrovna nemám. Asi jsem měla smůlu, ale nikde nebylo napsané, na jakou stranu se mám vrátit, když kouzlo nakonec nechci/nemůžu seslat...
Proto za mě jen 3*, obecně však gamebooky obdivuju a ráda bych si taky nějaký někdy vymyslela. :)

26.01.2014 3 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Tak mi to nakonec nedalo a pustila jsem do prvního dílu Křišťálů, i když jsem se celkem bála, jak to bude vypadat, protože Poselství jednorožců se mi vůbec nelíbilo. Asi po třech kapitolách jsem byla příjemně překvapena, neboť hned ze začátku šlo poznat, že tady jde o něco víc. Musím říct, že styl psaní už není tak nezajímavý, jako se mi to zdálo u Jednorožců, a dokonce jsem se sžila skoro se všemi hlavními postavami, i když jsou až kýčovitě spárovaní do dvojic.
Co se mi nelíbilo, tak to byla jména. Českých jmen je dost, ale chápu, že do elfích příběhů se nehodí, oproti tomu i anglických jmen je dost, takže výběr měla veliký, a místo toho vymyslela podle mého názoru dost špatná jména, takový Sorgan tomu budiž příkladem...

31.05.2013 4 z 5

Orlí úder Orlí úder Anthony Horowitz

Opravdu skvělý díl... :)

09.01.2013 5 z 5

Ostrov kostlivců Ostrov kostlivců Anthony Horowitz

Při čtení se mi tajil dech (jako u všech knih od Anthonyho ^ ^), nemohla jsem se dočkat, jak se Alex z nebezpečím vypořádá tentokrát. Rozhodně stojí za přečtení! Pět hvězdiček zaslouženě a jsem zvědavá na další díly.

07.01.2013 5 z 5

Stormbreaker Stormbreaker Anthony Horowitz

Musím říct, že jsem se docela bála, jak bude Anthonyho román vypadat. Nejenže jsem příjemně překvapená, ale také si hned do knihovny běžícím půjčit další díl, protože jsem velmi zvědavá na Alexova další dobrodružství. :) Za první díl tedy pět hvězdiček a pochvala.

03.01.2013 5 z 5

Darebák David a tělo Darebák David a tělo Francesca Simon

Trošku mě mrzelo, že tam nebylo Davidových komentářů více, přece jen jsem se těšila na Darebáka, ne na fakta. :)

14.11.2012 4 z 5

Jeřáb Jeřáb Jeff Stone

Ze začátku trochu zmatené, ale jakmile se začtete... máme to přečtené jedním dechem. :)

29.09.2012 3 z 5