Král Richard II. / King Richard II

Král Richard II. / King Richard II https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103673/kral-richard-ii-king-richard-ii-103673.jpg 4 20 2

Hra o vládci, který sám sebe připravil o právo vládnout své zemi. Dvojjazyčné česko-anglické vydání textu divadelní hry. Dávný a přitom stále aktuální příběh o žízni po moci. Tragédie člověka, který chce vše, protože sám není nic.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Romeo

King Richard II , 1595

Vera Silent
14.03.2015 3 z 5

Zajimavy protiklad hyriveho Richarda, ktery se chova jako velke decko a at uz jde o cokoliv, musi se predvest dostatecne srdcervoucim monologem, a Henryho, racionalniho cloveka z "lidu". Henry se citi ukrivden a ma byt ten v pravu, ale vlastne prvni veci, kterou zacne provadet, kdyz je u moci, je popravovat lidi. Hm, jiste, tomu vubec neslo celou dobu o trun, dostal se k nemu nahodou. V porovnani s ostatnimi historickymi dramaty Shakea je vsak Richard II. ale spise nudnejsi...

Issiriana
03.02.2014 5 z 5

Perfektní! Nejenom překlad, který je až na pár výjimečných pasáží výborně provedený, ale také oceňuji i to, že si můžu porovnat anglický (snad originální) text. K samotnému ději asi není moc co dodat, taky nemůžu nepodotknout, že se mi "stará" Shakespearova angličtina moc líbí. :)

dvojjazyčná vydání

William Shakespeare