intelektuálka intelektuálka komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Kniha mých studentských let - v období totality. Četla jsem dlouho do noci - uchvácena. Mám ráda Simmelův antinacismus. A co říct k lásce postav? Tam kde jsou peníze má asi láska jiný obsah. Ale romantika tam není, to je tvrdá realita. Takový je život.

12.02.2017 4 z 5

Ruský romantik s tragickým osudem - jeho dílo je mi blízké, je tam nostalgie jako u více ruských autorů.
Pro slovanskou duši jsou to verše velmi blízké, libozvučné.

12.02.2017 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Poutavý příběh ze života Skvělé filmové zpracování.

12.02.2017 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Remarque vždy skvělý. Nikdo z nás neví, kdy jeho čas skončí

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pro mě hodně zajímavé čtení, neznám prostředí hackerů. Přečetla jsem celé milénium a oslovilo mě. Ráda bych, kdyby nikdo nemusel prožít to, co Lisbeth.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem četla jako student, ale ten příběh mi připadal skvělý. Láska by měla člověka změnit k lepšímu. A doba Nerovy vlády, to je hrůza pro lidumila.
Věřím, že je tam kus historie.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Další z vynikajících děl světové literatury. Příběh Abela a Kaina, drama dvou bratrů. Výborné i ve filmovém zpracování s Jamesem Deanem.

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Opravdu ještě nikdo nečetl? Doporučuji, prolínání současnosti a minulosti ve všech románech. Současně se dozvíte i něco z historie já jsem ji velice ráda objevila

09.02.2017 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Vynikající román- zveřejnění toho, co může matku dětí nejvíce postihnout. Kdo by chtěl řešit takové dilema? Hluboké pochopení pro ženu, která pak jen přežívá a hledá útěchu v sexualitě. Je jasné, že to nemůže dobře dopadnout. Otázka je, nakolik si Sophie může za svůj osud sama? Podle mě nemůže, jí osud rozdal špatné karty...

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Dlouho očekávaná kniha a rozhodně nezklamala. První část trochu zdlouhavá, ale asi to tak musí být, aby navázala na běsy - to jsem opravdu nečekala. Zřejmě nerozumím ženskému myšlení.

09.02.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

zajímavě postavený příběh ráda si přečtu, že i německý voják má city..