inganga inganga komentáře u knih

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Je to kniha pro ty, kteří mají rádi kočky a nebo pro ty, kteří se snaží ze dna společnosti vydrápat zase nahoru. V prvním případě proto, že si namísto Boba představují svého kočičího miláčka a v druhém případě proto, že je vidět, že cesta nahoru je možná.

30.07.2015 5 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Nádherný, silný příběh o tom, jak lékaři propadnou svému řemeslu na úkor citových vztahů. Příběh o náročnosti lékařského povolání, ale i o tom, že i lékaři jsou jenom lidé.

04.09.2012 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knih, kde je slovní i situační humor, není zas tak moc a proto je mám ráda. Nevraždí se, nevyšetřuje se. Čtete a usmíváte se.

25.04.2013 4 z 5

Papežka Jana Papežka Jana Donna Woolfolk Cross

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Krutý středověk, kdy ženy jsou míň než nic. V knize je moc hezky popsána touha Jany po vzdělání, krutost až fanatičnost jejího otce, laskavost matky. Na své pouti životem, který končí v nejvyšší funkci církve, potkává mnoho lidí, dobrých i zlých a taky svou velkou životní lásku. Škoda, že autorka nenapsala více knih.

12.02.2013 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Od Irvinga nejlepší kniha. Čtenář téměř od začátku tuší, že se něco přihodí, že kniha směřuje k velkému finále.

04.09.2012

Robin Robin Zdena Frýbová

Pokud se chcete zasmát, přečtěte si Robina. Vtipných knih je bohužel málo, ale tahle je jedna z nejvtipnějších.

15.02.2013 5 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Ta kniha je asi jen pro některé čtenáře. Pro ty, kteří mají rádi knihy jako takové, prostředí knihkupectví a antikvariátů. Příběh je prostý, nekomplikovaný a přesto ke konci překvapivý.

14.08.2015 4 z 5

Nádherná kniha. Jemně, ale i naléhavě popisuje základní problém. Pánbůh zaplať za takové hrdinky, jako je autorka.

04.09.2012 4 z 5

Přezrálé broskve Přezrálé broskve Milena Holcová

Ač se knížka tváří jako jedna z mnoha knih o dvou stárnoucích ženách, tak pokud budete číst pozorně, najdete hluboké a pravdivé myšlenky. Někdy mi až běhal mráz po zádech.

02.07.2013 4 z 5

Na jih k Jávě Na jih k Jávě Alistair MacLean

Kniha je dobře napsaná, napínavá. Děj je prokreslený svižný. Skvělý válečný román.

02.04.2013 4 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Dobře napsaná kniha, konec se dal čekat, přesto člověka zamrazí.

02.04.2013 4 z 5

Ata Mua - kolem světa za 800 dní Ata Mua - kolem světa za 800 dní Eva Palátová

Neskutečně vtipně napsaný cestopis. Kdo má rád cestopisy, nebude zklamán.

12.02.2013 4 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Rozhodně doporučuji k přečtení. Kniha je zábavně psaná a jako přidaná hodnota jsou někdy až neuvěřitelné informace o Japonsku. Zvláště Evropanům asi někdy zůstává rozum stát.

12.02.2013

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Kniha moc dobrá, zvláště první dvě třetiny, pak už to bylo horší. Ze začátku je kniha perfektně propracovaná, detailní, bohužel ke konci se mi zdálo, že autorovi dochází šťáva. Přesto ale velmi čtivá a hlavně místy vtipná.

12.02.2013 4 z 5