Ata Mua - kolem světa za 800 dní

Ata Mua - kolem světa za 800 dní https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85734/mid_ata-mua-kolem-sveta-za-dni-85734.jpg 4 17 3

Autoři velmi zajímavě popisují nejen své zážitky, ale i přírodní krásy, flóru, faunu, památky a život lidí, s nimiž se během těch 800 dnů setkali. Nádherné fotografie jsou dílem Tomáše Palečka a tvoří rovnocennou část k textu z pera Evy Palátové. Ata Mua je též velice pěkně a kvalitně zpracovaná kniha z hlediska typografické i grafické úrovně. Cestopisné vyprávění dvou mladých cestovatelů, kteří více než za dva roky projeli Západní Austrálii, Indonésii, Himaláj, Singapur, Borneo, Brunej, Nový Zéland a Polynésii. Na začátku byl smělý sen dvou kamarádů objet zeměkouli. Skromně, s batůžkem a bez počátečních prostředků. Na dva roky prázdnin si kuriózně vydělali v Austrálii a pak se vrhli do nitra tajuplných zemí kolem vzdáleného Pacifiku. Jejich reportáže zasílané domů nejdřív jen přátelům si velmi záhy získaly srdce široké veřejnosti. Čekejte smršť na vaši bránici, svižnou, rychlou četbu i milý vizuální dotek. A vězte, že plnit sny si jde!... celý text

intueri
14.01.2021 4 z 5

Nejprve se mi dostal do rukou druhý cestopis autorky - Ola lama - který mě nadchl po stránce grafické i stylistické, takže se teď nedalo neporovnávat... Kniha začala vznikat z útržků příběhů, které Eva s Tomem posílali svým přátelům z Austrálie. Tu si vybrali pro studium, výletění i výdělek peněz k dalšímu cestování Novým Zélandem, Indonésii, Polynésii, Himaláji a části Asie. Kniha je však méně kompaktní než její mladší"sestra" a někdy byl již humor na mně "přehumorizován".. Opětovně ale velmi oceňuji fotografie + celkově grafickou stránku, nevšední místa, zajímavé informace a praktické rady autorů. Klobouk taky smekám před jejich vytrvalostí, vtipným důvtipem a bojovou ochotou vystupovat ze své komfortní zóny :)

Dada077
09.07.2019 5 z 5

víťaz ankety "Nejzajímavěji psaný cestopis na českém trhu". Humorným a svojským spôsobom popísaná cesta piatich mladých ľudí po krajinách a a zaujímavých miestach
opačnej strany zemegule, počínajúc Austráliou, aj s radami, ako si v ďalekej zemi na takú cestu zarobiť. Doplnené zaujímavými a krásnymi fotografiami prírody a ľudí.
Názvy kapitol napr. : Do pralesa jedině s podprsenkou číslo sedm!, Kde teče oheň., Jáva, je libo kachličku s Mickey Mousem?, alebo ako v letku cez Himaláje pri oslave úmrtia najstaršej členky rodiny a v hlbokej viere v reinkarnáciu - Jen nepřefiknout babičku, alebo z Polynézie - Nemoc jménem ďábel v tele.
"Ata Mua tak není země, ani bod, ani kraj světa, kam jsme chtěli dojít. Ata Mua je cesta... S úsměvem a květinou u srdce. "

inganga
12.02.2013 4 z 5

Neskutečně vtipně napsaný cestopis. Kdo má rád cestopisy, nebude zklamán.

Austrálie Indonésie Nový Zéland Himálaje cestopisy Polynésie reálie Jihovýchodní Asie

2008  88%Ata Mua - kolem světa za 800 dní
2011  94%Ola Lama