Indilwen Online Indilwen komentáře u knih

Chápu, že se mírně "esoterický" styl, s jakým Marie knihu napsala, nemusí setkat s pochopením mnohých lidí. Přesto bych ji naordinovala všem povinně, základní myšlenky a praktické (ač radikální) rady jsou prostě skvělé a... osvobozující :-)

29.09.2019 5 z 5

Poslední Velký král Poslední Velký král Kate Thompson

První polovina knihy mě upřímně vůbec nebavila. Teprve druhá dostala ten pravý příběhový spád a originalitu, v jakou jsem doufala od začátku. Je takovou lehoučkou oddechovkou.

29.12.2018 3 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Knize nelze upřít, že se čte opravdu dobře, ale děj nebyl nic pro mě, stejně tak postavy a jejich charaktery. Jistě potěší každého milovníka ponuré, drsné fantasy, ve které leží slovo romantika na dně té nejšpinavější jámy na.. však vy víte.

Velmi by mě zajímal příběh tolikrát zmiňovaných, leč nepřítomných elfů.

09.12.2018 4 z 5

Střípky hvězd Střípky hvězd Tereza Janišová

Z této série mě rozhodně nejvíce bavil druhý díl. Vřele však doporučuji celou trilogii, je neuvěřiteně čtivá a po prvotních nejistých krůčcích prvního dílu vás do sebe velmi snadno vtáhne.

30.11.2018 5 z 5

Nová biokuchařka Hanky Zemanové Nová biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Zatím nejlepší kniha, jaká se mi o všech těch tématech zdravé výživy, raw, bio, eko a kdo-ví-čeho.. dostala do rukou :-)
Sama jsem dlouhá léta vegetarián, zkoušela jsem i veganství.. ale můj zdravý rozum a intuice se prakticky ve všem shodují s touto knihou.

Vřele doporučuji všem, nejen vyznavačům zdravé výživy :-) Je to návrat k selskému rozumu.

20.01.2018 5 z 5

Prokletá komnata Prokletá komnata Mireille Calmel

Velmi čtivý příběh, který v sobě překvapivě nese prvky červené knihovny, hororu i hlubokých myšlenek o podstatě ženství.

09.01.2018 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Některé pasáže o lidech a přírodě jsou krásně jednoduše vykreslené, člověku se chvílemi dostává toho, nač čekal, ale v zápětí je zklamán zbytečně zdlouhavým popisem toho, jak autorka sviští s ex-partnerem na motorce, jak si vybírala své první auto, nebo jejím prazvláštním vztahem s nechutným americkým pobudou.. (přiznávám, svět nekonečného alkoholu, tabáku, hulení, vulgarismu.. fakt není pro mě a taky mě nebaví o něm číst). A tady se náhle vytrácí ta přírodní poetičnost, kterou nahrazují odstavce, které patří spíš do soukromého deníku než do literatury, která má něco dát i druhým lidem..

27.11.2017 3 z 5

Bosonahé příběhy: putování světem vnitřním a vnějším Bosonahé příběhy: putování světem vnitřním a vnějším Lucie Suchá Groverová

Krásné, relaxační a přesto hluboké čtení pro lidi, kteří nekopírují mainstreamové cesty, umí se občas zastavit a zaposlouchat se, co že to jejich srdce vlastně doopravdy chce.

29.10.2017 5 z 5

Poslední americký muž Poslední americký muž Elizabeth Gilbert

Zpočátku se kniha tváří jako velmi zajímavý vhled do "bytí" člověka, jenž svůj život zasvětil absolutnímu odevzdání se přírodě a jejím rytmům.. Velmi brzy (a opakovaně) se však čtenář setkává s naprostým opakem. Sleduje Eustacův věčný boj se sebou samým. Fascinuje mě jeho frustrace z toho, že je jak na jehlách, když někdo něco nepochopí během pár chvil, nepoučí se ze svých chyb, ale že sám dělá pořád stejné chyby několik desítek let - viz jeho vztahy se ženami, které mě neskutečně iritovaly - a i ve 40ti letech se stále schovává za svůj "problematický vztah s otcem z dětství".. Přesto velmi čtivá, originální kniha.

02.08.2017 4 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Paradoxně první kniha, která se mi od této autorky dostala do rukou. Už po prvních kapitolách jsem si ji hluboce zamilovala pro její racionalitu. Ano, duchovní rady typu "prostě dělej, co tě baví a postav na tom své živobytí" možná někoho nakopnou, ale tahle kniha k nim rozhodně nepatří a velké DÍKY za to! Konečně někdo dokázal napsat, jak to doopravdy se světem umění je - tvrdě, rozumně, a přesto s láskou.

09.07.2017 5 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Velmi se mi líbil autorkou zvolený styl, při němž popisuje i ten nejmenší a nejprostší detail čtivou formou.. závěr knihy mi však pokazil celkové hodnocení a pohled na knihu, odnesla jsem si z ní akorát rozporuplný, melancholický pocit. Rozhodně jsem čekala něco mnohem zajímavějšího - 3,5 hvězdičky.

24.11.2016 3 z 5

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední měsíce četla, pokaždé mi bylo líto ji odložit. Je zde nádherně vykreslený střet mezi skutečným lidským rozumem, intuicí danou od přírody a náboženským fanatismem a vlivem "toho, co je moderní", na chování a celkový způsob života.
Je smutná a neskutečně humorná zároveň. Rozhodně doporučuji.

15.07.2016 5 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Milá, relaxační kniha. (Pokud odbočím od literárního světa, trochu mě mrzí, že jsou některé příběhy ve zfilmované podobě úplně odlišné od knižního originálu a člověka to místy dost mate.)

05.03.2016 4 z 5

Život bez peněz Život bez peněz Mark Sundeen

Kdyby byla vydána pouze první polovina knihy, stačilo by to na takový malý knižní klenot. Je v ní spousta nenápadných a inspirativních moudrostí, odstavce krásně a prostě vystihující život bez peněz.. Druhá polovina knihy mi přišla dosti nestravitelná, pitvání témat, které s tím hlavním vůbec nesouvisí anebo jen zbytečně rozebírají ta, která by šla napsat pár větami.

06.01.2016 3 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Knihu jsem poprvé četla asi v 15-ti letech, kdy mě naprosto uchvátila, zhltla jsem ji jedním dechem. Autorka píše velmi poutavě a neotřele. V rámci oživení příběhu a postav jsem se ji nyní po osmi letech rozhodla přečíst znova a musím říct, že už mám na ni trochu "střízlivější" názor. Kniha mě bavila stejně jako kdysi, ale už jsem hůře nesla charakter a chování mladých teenagerů a nedokázala se tolik sžít s hlavní hrdinkou, která mi svým vystupováním občas lezla na nervy.

Co z toho tedy vyplývá? - Pro náctileté dívky kniha k zulíbání. Doporučuji :)

02.01.2016 4 z 5

Nanebevzatí mistři Nanebevzatí mistři Doreen Virtue

Miluji všechny karty od Doreen, jsou výjimečně, nádherně zpracované a vždy, když jsem potřebovala pomoc, dobře radily.. :-)

19.06.2015 5 z 5

Čarovná říše víl Čarovná říše víl Ted Andrews

Kouzelná kniha.. Dost mě ovšem mrzelo, že se autor zbytečně stále opakuje (např. u popisu meditací), tím pádem kniha začne velmi brzy nudit. (Občas mě to dohnalo k přeskočení celého zbytku kapitoly.) Mnohem více bych uvítala autorovy osobní zážitky než neustálé strohé "učebnicové" popisování duchů, živlů, atd.

11.02.2015 3 z 5

Lasičkovo štěstí Lasičkovo štěstí Michael Williams

Tento díl je spíše oddechovou četbou, od které nečekáte žádné zázraky, silný příběh ani extra sympatické postavy.. Přesto se (až na některé zbytečně protáhlé pasáže) kniha čte poměrně dobře;)

01.02.2015 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Úžasně čtivá a poutavá, od začátku až do konce. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Těším se na další díly.. :-)

03.01.2015 5 z 5

Pravidla pro šťastnou lásku Pravidla pro šťastnou lásku Pierre Franckh

I když se vás zrovna nemusí týkat každá situace a kapitola popsaná v knize, rozhodně stojí za přečtení. Pierre zkrátka nikdy nezklame :-)

25.08.2014 5 z 5