Lasičkovo štěstí

Lasičkovo štěstí

Na světě snad neexistuje člověk, který by se na rytíře hodil méně než Galen Cestybran. Je zbabělý, prolhaný a nečestný, hnije v zapadlé tvrzi daleko od dobrodružství, hádá se s bratry a kuje pikle. Ale jednou v noci vstoupí do Galenova bezútěšného života strašlivá bytost a přinese s sebou drahokamy, tajemnou magii a prastarou kletbu. Toto setkání přiměje Galena vyrazit na prazvláštní výpravu do močálů a lesů za mýtickou pevností. A v ní nalezne noční můry, o nichž se mu ani nesnilo, a poklady, které si ani nedokázal představit. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387/dragonlance-hrdinove-lasickovo-stes-8E0-387.jpg 3.127

DragonLance - Hrdinové (3.)

Weasel's Luck (1989)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Sidonie

Měla jsem maličko obavy, jak se autor vypořádá s tímhle (ne)hrdinou. Moc nemusím ten pinocchiovský typ postavy - zlý kluk, který se polepší a je ve výsledku za hrdinu. Kam pak přijde ten, kdo je hodný od začátku?
Ale ono se to docela povedlo. Není to přehnané a to se mi líbí. Z Galena se nedělá žádný extra velký padouch, ani naopak svatý polepšenec.
Na Huma to samozřejmě nemá - ať si je Legenda o Humovi jedno velké klišé, právě tak má vypadat opravdový Hrdina - ale Lasička špatnej není.

notburga
29.09.2015

Klasická oddychovka, konec byl na mě trochu moc hrr. Četla se mi lépe než ostatní knihy ze série, ale nebylo těžké děj předvídat. A Galen také není moc povedeně vytvořený lump. Takový Althalus od Eddingse je vystižený mnohem lépe a člověk spíše chápe jeho nutkání i záměry.

Indilwen
01.02.2015

Tento díl je spíše oddechovou četbou, od které nečekáte žádné zázraky, silný příběh ani extra sympatické postavy.. Přesto se (až na některé zbytečně protáhlé pasáže) kniha čte poměrně dobře;)

Shock
28.01.2015

První třetina knihy je nezáživná a člověk vůbec netuší jak kniha může končit, nebo kam příběh míří. Nenapomáhá tomu ani hlavní hrdina, který je nesympatický a zbabělý. Od poloviny se kniha zlepší, dozvíte se o prokletí jedné rytířské rodiny a o proroctví, které toto prokletí má zlomit. Děj se začne někam posouvat a události nabírají nečekaný směr. Doufám, že následující kniha o Galenovi bude lepší.

LuciusWlk
24.12.2013

Tady jde trochu o anti hrdinskou fantasy. Příběh už jednodušší snad být nemůže a neděje se zde nic zásadního, nebo výrazného. Nicméně, Williams má velmi příjemný literární styl a knížka se četla mnohem lépe, než Bouřný meč!

Punisher
14.07.2013

Z této série bohužel nejslabší kniha.

Michael Williams

Michael Williams