Poslední Velký král

Poslední Velký král https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6855/bmid_tir-na-nog-posledni-velky-kral-fRT-6855.jpg 4 30 4

Tír na nÓg série

< 2. díl

Liddy má nezkrotný temperament, což občas dává za vinu Tír na n´Óg – Zemi věčného mládí –, kterou navštívil jako patnáctiletý. Není div, že rovněž jeho děti se projevují trochu výstředně. Zejména jedenáctiletá Jenny zapomíná chodit do školy, nesnáší boty na nohou, takže nejraději chodí bosá, a celé dny se toulá v kopcích. A právě tam se setká s duchem, jenž střeží hromadu kamenů známou jako maják. Když přijedou archeologové, aby na místě provedli výzkum, narazí na velice prapodivné překážky. Nejsou to však lidé, kdo duchovi nahání strach, a když se objeví skutečný nepřítel, budoucnost celého lidstva se ocitne v ohrožení. Nyní může pomoct jen Aengus Óg se svou skřítkovskou rodinou. Jenomže proč by se pohádkové bytosti měly zabývat lidskými záležitostmi?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , BB art

The Last of the High Kings , 2006

Knihomolka506
Knihomolka506
07.04.2021 5 z 5

Hodnocení celé série- starověké Irsko plné duchů, skřítků a víl. Pohádky a mýty, které si lidé vyprávějí po večerech. Ale taky boj o světy, život a jedno přání, které se musí splnit než poslední osoba- člověk dávného a velmi starého rodu žije. Nádherná fantasy série, kterou nepustite z ruky. Doporučuji ♥️

Indilwen
Indilwen
29.12.2018 3 z 5

První polovina knihy mě upřímně vůbec nebavila. Teprve druhá dostala ten pravý příběhový spád a originalitu, v jakou jsem doufala od začátku. Je takovou lehoučkou oddechovkou.

verryb
verryb
10.06.2015 5 z 5

Velmi originální příběh, poutavá kniha. Autorka dává až moc najevo své pravděpodobné ekologické zaměření, ale nevadí.

Mantichora
Mantichora
28.09.2012 5 z 5

Kniha mi do ruky přišla omylem a až po několika stránkách jsem zjistila, že držím druhý díl, ale stejně mě oslovila. Kozlové měnící se v monstra, skřítkové, co jako skřítkové nevypadají, země, kde čas neubíhá a k tomu všemu irská hudba, to všechno a ještě mnohem víc se nachází jen a pouze v téhle krásné knize.

fantasy pro děti dobrodružství pro mládež

Kate Thompson
britská, 1956