inachisio inachisio komentáře u knih

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Pád úžasných akrobatů Zalindových Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Pád úžasných akrobatů Zalindových Michael Citrin

Hezká knížka, čtivá, překvapivá, ani chvíli nenudila. Moc se mi líbila.

29.08.2020 4 z 5

Tajuplné lidské tělo Tajuplné lidské tělo Nick Arnold

Dáklis žúke! Skvělé, napěchované informacemi, čtivé, vtipné.

28.08.2020 5 z 5

Osamělé moře Osamělé moře Patrick Carman

Mě se tahle knížka v mladším věku hodně líbila. Hezky psané, originální a akční. Rozhodně zabaví.

Nové hříbátko Nové hříbátko Dagmar H. Mueller

Roztomilé a hezké. Pěkná knížka pro děti.

Záchrana poníka Záchrana poníka Dagmar H. Mueller

Hezká knížka pro mladé slečny které mají rády koně.

28.08.2020 5 z 5

Zaříkávačka koní Zaříkávačka koní Dagmar H. Mueller

Jako malá jsem těchto knížek o koních přečetla fakt hodně. Pro děti moc pěkné.

Bručko Bručko Bruce Olson

Úžasný příběh plný silných momentů a naděje. Krásné, čtivé a mimořádně poutavé. Přečteno jedním dechem.

26.08.2020 5 z 5

Karel Zeman a jeho kouzelný svět Karel Zeman a jeho kouzelný svět Ludmila Zemanová

Úžasně podrobné přiblížení Zemanovy tvorby. Spousta fotografií a obrázků nám ukazuje tohoto skvělého umělce v novém, tajuplnějším světle. Po přečtení této knihy ho obdivuji snad ještě víc, než předtím.

26.08.2020 5 z 5

Naše příroda Naše příroda kolektiv autorů

Krásná informační knížka, ve které jsem našla snad vše kromě otakárka.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Přečteno jedním dechem. Skvělá dojemná oddychovka.

18.08.2020 4 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Hezké. Přečteno jedním dechem.

18.08.2020 4 z 5

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

V dětstvínjsem tuto sérii milovala a uvažuji, že si ji přečtu znova. Skvělé.

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Skvělé, čtivé, dojemné. Krásné..

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Tahle knížka patřila v dětství k mým nejoblíbenějším a stala se základem pro mnoho her. Přečetla jsem ji jedním dechem a ne jednou!

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha plná lidských chyb a zklamání. Cítím z ní to ponaučení, že si máme být vědomi příležitostí a vážit si lidí kolem sebe, protože jinak našich chyb můžeme litovat celý život. Kniha je velice zajímavá, poutavá. Ačkoliv mi některé pasáže přišly až moc nepřirozené, copak já o tom můžu vědět. A pokud opravdu někdo žije takový život, jaký vedly postavy v této knížce, na jednu stranu mě to překvapuje a na druhou ani ne. Jsem ráda, že jsem knihu četla, přestože si ode mně mohla vysloužit lepší hodnocení, kdyby byla propracovanější a dojemnější.

19.04.2021 4 z 5

Biodynamické zahradničení Biodynamické zahradničení Monty Waldin

Knížku jsem si zatím prohlédla jen zběžně a na první pohled se mi zdála velice originální a pěkná.

30.12.2020

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Nevím, zda se taková knížka dá hodnotit objektivně. Zanechala ve mě hlubokou stopu, pocity lítosti, zoufalství, ale i síly a odvahy. Příběh i statečnost dívek je neuvěřitelný. Lituju je však i kvůli jejich rodinám, které se k nim zachovaly velice hnusně, místo, aby je povzbudily. Vyhovoval mi i styl psaní, který byl nenáročný a čtivý.

28.11.2020 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Knihu jsem měla přímo doporučenou od knihovnice. Nadšením jsem do stropu neskákala, ale číst se to dalo a dokonce se zde objevovaly i vtipné momenty.

02.11.2020 3 z 5

Abeceda důvtipu Abeceda důvtipu Rudolf Čechura

Skvělá sovětská knížka :), ještě nemám dočteno, ale zatím mě v oblasti detektivování posunula.

Už jsem to dočetla. Mrzí mě jen, že autor někdy něco nakousl a pak řekl, že už se tím nebude zabývat. Některé věci mi přišly moc stručné a kdyby byly víc rozvedené, cítila bych se jako detektiv víc :). Logické úlohy byly skvělé, ale prostě všeho bych tam dala tak třikrát tolik. I tak skvělé a jako příručka nebo návnada k tomu začít na sobě pracovat je to velice povedené.

03.10.2020 4 z 5

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

Kniha mě bavila, ale zdá se, že autorka to strašně přehání, co se týče zvratů, splněných přání a především povahy všech hrdinek, která je zpravidla hrozná.

06.09.2020 3 z 5