Tajuplné lidské tělo

Tajuplné lidské tělo https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75803/tajuplne-lidske-telo-75803.jpg 4 66 9

Co se stane s potravou, kterou sníte? Proč potřebují zesnulí ostříhat? Odpovědi na tyto otázky a další informace o lidském těle vám přiblíží nevšedním avšak čtivým způsobem tato kniha. Jestli váš žaludek zvládne nechutnou stránku vědeckých poznatků, tak se do toho dejte. Věda ještě nebyla nikdy tak děsivá!

Literatura naučná Pro děti a mládež Přírodní vědy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Blood, Bones and Body Bits , 1996

Morbidus
09.02.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem získal ještě v době, kdy daná edice nesla název Fokus - a stejně jako její následující souputnice v rámci Děsivé vědy mě jako dítě převelice zaujala. Samozřejmě z dnešního pohledu zůstalo před dětmi leccos tabuizováno (týká se hlavně poslední kapitoly) a něco může být nepřesné, nicméně jako povšechný přehled to funguje skvěle. Jen je třeba mít na paměti, že to jako učebnice nefunguje a vzhledem ke svému zábavnímu konceptu ani nemůže.
Celá tahle řada knih má skvělý humor a Tajuplné lidské tělo není výjimkou. Slovní hříčky zde jedou jako na běžícím páse. Přidejte k tomu zajímavé testy a několik zábavných pokusů a můžete si být jistí že kniha zapůsobí přesně tak, jak má. Sakra, vždyť mě dokázala pobavit i dnes!
Popularizační kniha vhodná pro všechny zvídavé děti.

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

inachisio
28.08.2020 5 z 5

Dáklis žúke! Skvělé, napěchované informacemi, čtivé, vtipné.

MOu598
29.06.2019 5 z 5

Super knížka. Vtipně, mile vše možné o lidském těle. Líbilo by se mi jako učebnice pro starší žáky ZŠ.

IHT
26.11.2018 5 z 5

Nick Arnold je proste skvely. Tajuplne lidske telo je dalsim jeho autorskym pocinem a nezbyva nez smeknout pred jeho znalostmi a schopnosti popularizovat fakta. Jedina zavada ceskeho prekladu je v nemoznosti (objektivni!!) prelozit vsechny slovni hricky a vymyslet adekvatni adjektiva - Arnolduv styl je proste ryzi i lingvisticky a proto velmi obtizne prelozitelny...

martas006
09.01.2017 5 z 5

Krasně a čtivě popsáno lidské tělo a ještě se u toho člověk zasměje.

annakolin
20.10.2015 5 z 5

Moc krásná knížka. Nejenom, že se něco naučíte, ale ještě k tomu zábavnou formou :-).

TerezkaV
11.05.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která obsahuje spoustu zajímavostí.

Eneo
10.01.2014 5 z 5

Když jsem jako menší ještě netrávila tolik času ptaním se strýčka Googla, tahle knížka mě obohatila o spoustu zajímavostí.