ikul ikul komentáře u knih

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Francouzské hedvábí je jeden z nejlepších románů, který jsem od autorky četla. Detektivní romantický příběh s nečekaným pachatelem okořeněný kapkou erotiky.

02.12.2022 5 z 5

Stalo se v New Yorku Stalo se v New Yorku Ella Carey

Příběh neurazil, ale také nenadchl. Mezi válečnými romantickými romány je to takový průměr. Zajímavostí bylo, jak se po válce Amerika zachovala k ženám, které převzaly mužskou práci po dobu války. Zda to byla skutečnost a nebo jen autorčina fikce, ale nemohu posoudit.

04.09.2022 3 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Po přečtení románu se mi základní moto "kniha o knihách" změnilo na moto " kniha o přátelství a závisti". Je to docela smutný příběh z válečné Paříže. Dvě dějové linky o dvou ženách, které k sobě mají blíž víc než si myslí.

02.05.2022 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Tento příběh měl pro mne atmosféru filmu Přestupný rok s Amy Adams. Ten příjezd Niny do vesničky, dva staříci u hospody. Děvče, kterému se nedaří a protivný majitel. Měla jsem naprosto stejný hezký pocit. A vůbec nevadilo, že Nina je ve Skotsku a Amy v Irsku.

07.11.2021 4 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Žádné zvláštní vzrůšo, ale příjemné pohodové čtení.

25.10.2021 4 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Po přečtení Vážky jsem byla velmi natěšená na Titány. Jenže příběh dvojčat, o jejichž osudu rozhodl náhodný výběr, mě moc nenadchl. Musím ale souhlasit z předchozími komentáři, že čtení je to příjemné a oddychové.

01.07.2021 4 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Velice obdivuji práci autorky, vnučky jednoho syna z velké židovské rodiny Kurcových. Její pátrání po osudech jejích blízkých ji seznámilo a sblížilo s nyní stočlennou příbuzenskou komunitou v různých zemích světa. Příběh rodiny je poutavý. Vyprávění jednotlivých členů rodiny, rozdělené v časových úsecích, mi vůbec nevadilo. Naopak. Všechny postavy mi byly sympatické a moc jsem jim to štěstí přála. Byla to ale jen zoufalá hrstka polských Židů, kterým se podařilo přežít.

13.05.2021 5 z 5

Marnotratný syn Marnotratný syn Danielle Steel

Kniha mě překvapila. Chvíli jsem si myslela, že čtu nějakou Sandru Brown. Ale konec už byla zase paní Steel. Taková předvídatelná romantika na závěr. Četlo se to velice dobře a rychle.

04.05.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Jsem trochu v rozpacích, co k téhle knize napsat. Jednoduchý povrchní příběh lásky Daphne a Simona mě příliš nezaujal. Docela by mě zajímalo, jak scénáristé zpracovali děj do seriálu. Možná se podívám na první díl, abych viděla, co z té jednoduchosti vykouzlili. Myslím, že v příbězích o lásce patří tento k průměrným. Ale proti gustu není dišputát, je to jen můj názor.

26.04.2021 3 z 5

Dražba Dražba Danielle Steel

Jednoduché, čtivé, bezkonfliktní, předvídatelné a ke konci trochu uspěchané čtení. Pro akční čtenáře asi nuda. Ale pokud si chcete odpočinout od těžké nebo závažné literatury, je to dobrá (za tři) oddychovka.

06.04.2021 3 z 5

Ztratil se pes Ztratil se pes Kate Spicer

Kniha Ztratil se pes by se dala rozdělit do dvou částí. Život před Wolfym a s Wolfym. V první části se novinářka Kate probírá svým stereotypním životem směřujícím k vlastní sebezáhubě. Večírky, alkohol, koks a soužití s workoholikem Charliem jí přináší jen sebelítost a marnost. Ona sama moc pracovitá není a kokain ji přitahuje čím dál víc. Zřejmě v posledním záchvatu sebereflexe si pořídí lurchera Wolfyho. Křížence chrta s něčím chlupatým možná retrívrem. Ten vnese do jejího života spoustu dosud neznámých pocitů a spoustu lásky. Ale hlavně ji Wolfy vymazává z hlavy tu drogovou chuť a stává se tak jejím spasitelem. Když se Wolfy ztratí, nastane jedna smutná a dlouhá pátrací akce, do které se zapojí velká část obyvatel Londýna hlavně díky sociálním sítím. Není to ani tak kniha o psech jako spíš o komplikované ženské duši . Zajímavé bylo místopisné a sociální rozdělení Londýna.

03.03.2021 3 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Tahle kniha se opravdu nedá číst jindy než v předvánočním období, kdy je naše duše plná zvláštní vánoční atmosféry a je schopná povznést se do prostředí cukrových tyček, sněhových koulí a perníčků. Ta kniha je sladká i přes nepříznivý osud aktérů. Kniha je vlídná a neublíží. Ale opravdu jen o vánocích.

04.01.2021 3 z 5

Na první pohled Na první pohled Danielle Steel

Pro někoho banální příběh, pro někoho totálně červený a pro mě evokace vlastních pocitů, když jsem se v o maličko mladším věku zamilovala. Prostě to bylo tak a popsala to úžasně. Proto ty čtyři hvězdy.

23.10.2020 4 z 5

Lady v přestrojení Lady v přestrojení Mary Jo Putney

Romantický příběh z doby napoleonské, okořeněný zápletkou pátrání anglické tajné služby po francouzských špionech. Vztah Damiana a Kiri je plný vášně a lehké erotiky. Hezké odpočinkové čtení.

17.04.2020 4 z 5

Domácí úklid Domácí úklid Jennifer Lifford

Nechejte svou domácnost držet dietu, která bude mít dlouhodobé výsledky. To je moto k této knize. Autorka má dobře srovnanou domácnost, ale hlavně to má srovnané v hlavě. Pokud někdo tápe, určitě se poučí. Ale je to docela nudné čtení s opakujícími se radami a určitě by knize slušelo víc inspirativních obrázků.

30.03.2020 3 z 5

Zítřek nedoženeš Zítřek nedoženeš Sidney Sheldon

Byla jsem zvědavá, jak si Tilly Bagshaw poradí s pokračováním knihy Sidney Sheldona Pokud přijde zítřek. Myslím, že to zvládla dobře. Sice se osud Jeffa a Tracy nečekaně rozdělil, ale po nudném rozjezdu příběh nabral na napětí. Trošku tomu chyběl ten Sheldonovský překvapivý závěr, ale co není může být příště.

29.03.2020 4 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Po dlouhé době jsem si knihu přečetla znovu, protože vyšla navazující kniha od Tilly Bagshawe a bylo to jako bych ji nikdy nečetla. Okamžitě mě autor vtáhl do děje a příběh bezúhonné holky, která se stane pomalu bondovskou podvodnicí mě bavil. Konec byl otevřený, tak jsem zvědavá, jak se s tím popere Tilly.

08.03.2020 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Vydržela jsem u celé trilogie, protože mám ráda rodinné ságy. Třetí díl hodnotím jako nejlepší. Vztahy se vyřešily a život rodiny Melzerů bude pokračovat v jejich potomcích. Ale to už jsou jiné příběhy.

25.09.2019 5 z 5

Kletba prince Fabrise Kletba prince Fabrise Dana Šianská

Za strašný čin dědečka prince Fabrise postihla jejich rod kletba. Tu může zlomit jen sám princ, když nikdy nevezme do ruky zbraň. Ale copak je možné, aby dvanáctiletý kluk nevzal do ruk luk, když ho čeká slavnost dvanáctiletých a ještě k tomu dostane od nejbližších přátel k narozeninám krásný meč? A tak se stalo, že Fabris vzal zbraň a uvrhl zemi do bídy a utrpení. Tady by mohl příběh skončit, ale on dostává druhou šanci a musí projevit velké odhodlání a statečnost. Knížka je plná dramatických scén, kdy se čtenáři tají dech. Knížka je tajuplná a vytváří prostor pro vlastní fantazii i díky ilustracím Václava Šlajcha. Pro mě kniha Dany Šianské nese opět důležité poselství důležité v dnešní konzumní době. Je to víra v sounáležitost s rodinou, dobro a spravedlnost.

28.12.2018 5 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Tato kniha v žádném případě není oddechová. Začala velmi nadějně, příběh sester mě velmi zaujal. Když ale nastalo časové prolínání děje, měla jsem pocit, že ztěžkl jazyk knihy a začala jsem se v ní ztrácet. Co nemohu upřít autorce, je naprosté vystižení atmosféry předválečného Německa, které tak dobře známe z jiných dějinných zdrojů. Obcházela mě ta chmurnost, že jsem byla ráda, že už musím jít spát.

03.07.2018 3 z 5