ikul ikul komentáře u knih

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Zpočátku tohoto dílu jsem měla pocit, že mi paní Douglas nemá co nabídnout. Jako bych některé epizody už četla. Naštěstí to byl jen pocit. Příběh sestřiček se rozběhl a nabral dramatický děj. Jsem ráda, že Dora, Helen a Kathleen jsou stále oporou nemocnice. Zdá se, že se budu opět těšit na další díl.

02.03.2022 5 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Příběh veterána z Afgánistánu, který se po dlouhé době vrací do domu svého zemřelého dědečka, aby zde našel lásku a vyřešil záhadu kolem patnáctileté dívky. Nic proti panu Sparksovi, je to úžasný vypravěč. Nicméně mě tentokrát jeho příběh nezaujal, snad jen zajímavou přednáškou o životě včel.

21.02.2022 3 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Konec války viděný očima obyvatel Wiesbadenu. Vyprávění jednotlivých hrdinů formou samostatných kapitol. Až na pár dramatických situací, příběh plynul hladce.

01.10.2021 4 z 5

Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale Iva Trhoňová

Je to má nejoblíbenější kuchařka od paní Trhoňové. Zkusila jsem upéct téměř polovinu receptů a vždycky se mi to povedlo a chuťově bylo pečivo vynikající. Výborně popsané recepty, podle kterých upečete vláčné a chutné pečivo. Za naprostou bombu považuji Nivové věžičky, makové pletýnky a jogurtové těsto na rolky se salámem! Bohužel jsem naposledy zjistila, že kuchařku začínám mít upatlanou od bílků, místy omočenou a objevují se i záhadné skvrnky:-)

06.02.2021 5 z 5

Stále v tvém stínu Stále v tvém stínu Nora Roberts

Už dlouho jsem nečetla nic od Nory Robertsové a tak jsem byla v očekávání. Kniha mě nezklamala. Naopak. Námět byl děsivý a já se bála o hlavní hrdinku Naomi od samého začátku knihy. Výborné spojení krimi žánru s romantikou.

20.08.2020 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Hodně mi to připomnělo bílou edici Harlequin Romance. Dýchlo na mne to erotické napětí, k jehož naplnění nedošlo.
Velmi oddechové, velmi čtivé, hezké.

27.02.2020 4 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Hezké čtivé vyprávění přibližující pocity tří ošetřovatelek působících ve válečné polní nemocnici. Každá je z jiného těsta a překvapí vás jejich reakce v zátěžových situacích. Někdo to označuje za červenou knihovnu, ale průběh děje je popsaný celkem reálně, protože se autorka opírá o skutečné osudy. Jen jedna příhoda je vymyšlená (děti a SS). Tato příhoda zvedla dramatičnost osudu jedné z ošetřovatelek.

31.03.2019 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Autorka je bezesporu výborná vypravěčka a proto mě příběh rodiny Melzerů ihned vtáhl do děje. Dýchla na mne atmosféra při čtení červené knihovny u babičky na půdě. Těším se na další díly. Už jsou připravené na nočním stolku.

26.01.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová mě velmi zaujala knihou Hana. Proto jsem si koupila i další její knihy Hotýlek a Slepá mapa. Autorka je bezpochyby úžasná vypravěčka, což potvrzují komentáře přede mnou, ale námět Hotýlku mě nevtáhl. Příběh Václava a tří žen kolem něho je sice zajímavý, ale zřejmě nesplnil mé očekávání. Autorka románem Hana nasadila vysokou laťku.

10.08.2018 4 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Milý a vtipný příběh o hledání lásky i sebe sama. Navíc je protkaný kulinářskými vjemy a byly chvíle při čtení kdy bych hrozně ráda ochutnala ten čokoládový průšvih. Chyby v textu bohužel byly.

01.06.2018 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Kniha je příjemné letní čtení na dovolenou ze staré dobré Anglie. Dýchla na mě atmosféra třicátých let a bavil mě příběh děvčat. Páni si nepočtou, ale dámám kniha srdce potěší.

14.08.2017 5 z 5

Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa José Arce

Knížka pro pejskaře naprosto úžasná. Dýchá z ní tolik lásky ke zvířatům i lidem, že vás dostane. Charismatický zaříkávač psů vám vysvětlí, že se psem je možné stále pracovat. Já sama učím podle knihy pár triků našeho jedenáctiletého psa a mám radost, že už jsme dosáhli drobných úspěchů. Pak že starého psa novým kouskům nenaučíš. Také mi kniha promluvila do duše a naučila zabývat se vnitřním klidem.

13.05.2016 5 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Zajímavý příběh o ženě, která si chtěla zvolit svobodný život a připojila se k hnutí sufražetek ve Švédsku před první světovou válkou. Tragický osud v rodině zmařil její plány. Celou knihou prochází složitý vztah Agnety a její matky, aby se nakonec ukázala stará pravda. Že jablko nepadá daleko od stromu. Pěkné čtení.

22.04.2024 5 z 5

Skok do neznáma Skok do neznáma Sandra Brown

Příběh z dvacátých let v Americe z doby prohibice mě u Sandry Brown překvapil. Přece jen jsem zvyklá na náměty z jiného prostředí. Tato doba musela být hodně drsná. Hlavní postavy Thatcher a Laurel mi byly okamžitě sympatické. Kniha byla napínavá až do konce. Rozhodně doporučuji.

26.02.2024 5 z 5

Chirurgova dcera Chirurgova dcera Audrey Blake

Pokračování knihy V jeho stínu předčilo první díl. Osud Nory, Horáce a Daniela se odvíjel mnohem dramatičtěji. Není to typická romantika, objeví se i milostná zápletka, takže někdo může zapochybovat nad vztahem obou partnerů. Jsou to ale výjimečné osobnosti.

12.02.2024 5 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Julie Caplin

Příjemná romantická oddechovka o dobrotivé Viole, zadaném Natovi a malé Grace zoufale toužící po pozornosti svých rodičů. Taková dnešní klasika. Je mnoho rodin, kde se kariéře dává přednost před dětmi, no a výsledek se vždycky dostaví.

24.12.2023 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Nora Roberts

Netušila jsem, že se Roberts pustí do fantasy. Je to asi současný trend, ale mě to bohužel nezaujalo. Téměř celá kniha mě nudila, ale jsem zvyklá dočítat knihy do konce. Otevřený konec slibuje další pokračování, ale to už si nepřečtu.

28.10.2023 3 z 5

Špionka Špionka Danielle Steel

Tentokrát je v knize Danielle Steel popsán celý život dívky Alex, která se ve 23 letech rozhodla opustit pohodlí domova a odejít sloužit vlasti v době, kdy se schylovalo k druhé světové válce. Nejprve jako dobrovolnice k jednotkám první pomoci, posléze jako agentka tajné služby SOE. Po válce se rozhodne pro spolupráci s tajnou službou M16. Ačkoliv má již rodinu, nikdo z nich netuší, co celé roky tají.
Je to taková pohádka, ale čte se hezky.

10.10.2023 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Krásná čtivá letní červená knihovna. Pro dovolenou jak vyšitá.

02.09.2023 5 z 5

Čest nade vše Čest nade vše Sandra Brown

Kniha Sandry Brown z roku 1986 je hezká odpočinková harlekýnka. Milovníci romantiky budou spokojeni. Kniha mě překvapila, protože jsem si již zvykla na detektivní zápletky v posledních knihách autorky. I námět je netradiční. O složitém vztahu dvou etnik, která k sobě najdou porozumění.

21.04.2023 4 z 5