Špionka

Špionka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514793/bmid_spionka-99J-514793.jpg 4 16 4

V roce 1939 je Evropa v plamenech a Anglie ve válce. Alexandra Wickhamová, půvabná mladá dívka, by za jiných okolností měla žít privilegovaným životem. Ale osud, světová válka a její nenápadně vzpurná osobnost ji zavedou na jinou cestu. Alex se vydává do Londýna, aby se stala pomocnou zdravotní silou. Její schopnosti však upoutají pozornost jiných složek. Hovoří totiž plynně francouzsky a německy. Mohla by z ní tedy být dokonalá agentka. Rozhodne se Alex nakonec pro život na hraně?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Spy , 2019

Katy003
10.04.2024 5 z 5

Pěkná, oddechová kniha. Hezký příběh za dob války a také po ní. Doporučuji!

Tučňák492
13.11.2023 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Knihy od Steelove čtu hrozně ráda, dokážou Vás vtáhnout do děje a díky tomu zapomenout na okolní svět. Vřele doporučuji a dávám palce nahoru

Tučňák492
04.11.2023 5 z 5

Náhodně jsem narazila v knihovně v novinkách na tuto knížku a opět krásné čtení ze života z dob válečných, zaměřeno na špionáž. Jsem zvědavá jak to dopadne.

ikul
10.10.2023 5 z 5

Tentokrát je v knize Danielle Steel popsán celý život dívky Alex, která se ve 23 letech rozhodla opustit pohodlí domova a odejít sloužit vlasti v době, kdy se schylovalo k druhé světové válce. Nejprve jako dobrovolnice k jednotkám první pomoci, posléze jako agentka tajné služby SOE. Po válce se rozhodne pro spolupráci s tajnou službou M16. Ačkoliv má již rodinu, nikdo z nich netuší, co celé roky tají.
Je to taková pohádka, ale čte se hezky.

Danielle Steel
americká, 1947