I_love_books I_love_books komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Dobře napsaný horor, který zaujme.
Líbilo se mi, jak Stephen King sděloval příběh mnoha pohledy a způsoby, i když to někdy ztrácelo přehlednost.
U myšlenek v závorkách mi vadilo, že chyběla interpunkce, jinak se mi ale líbilo, jak autor sděloval myšlenky svých postav.
Kniha má dobré poselství, které je navíc vetknuté do zajímavého příběhu.
Chyby v překladu byly minimální, za to jsem ráda.
Dávám Carrie čtyři hvězdičky, kniha to byla velmi dobrá.

07.05.2016 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Na začátku jsem měla rozporuplné pocity, ze kterých se vyvinulo pobavené nadšení nad touto skvělou komedií. Jak je důležité míti Filipa je první dramatická komedie, kterou jsem četla, a, díky této dobré zkušenosti, nebude poslední.
Příběh je velmi dobře propletený a zábavný, ráda se k němu někdy vrátím.
Jediné, co mi kazilo zážitek, byly časté překlepy a chyby, kterých bylo až moc, ale to není chyba autora.
Knize dávám pět hvězdiček, je opravdu dobrá a pobaví.

24.04.2016 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Moc pěkné sonety, které vzbuzují otázky ohledně Shakespearova života. Sonety jsou mnohdy velmi podobné, ale napsaný je každý jinak.
"I krásná růže krásnější se zdá, když sladká vůně žije v jejím květu." - William Shakespeare, str. 60, překlad od Martina Hilského, nakladatelství Atlantis.

17.04.2016 4 z 5

Příšerná teta Příšerná teta David Walliams

Zajímavá a vtipná kniha, která se čte velmi lehce. Osobně jsem zvyklá na knihy mnohem vážnější a složitější, o to více ale oceňuji tuto knihu, protože je vhodná pro uvolnění a pobavení. Určitě jsem četla mnohem lepší knihy, i tato je ale dobrá.
Mohu doporučit jako pohádku před spaním nebo četbu pro uvolnění a pobavení, možná i nějaké menší poučení.
Knize dávám čtyři hvězdičky, není potřeba hledat v ní nějaký hlubší význam.

20.02.2016 4 z 5

Dlouhý návrat Dlouhý návrat Andrew Krivak

Skvěle napsaný příběh zakomponovaný do děje první světové války, na kterou se tak trochu zapomíná. Kniha se mi sice nečetla úplně nejlépe, to ale nic nemění na její kvalitě a originalitě. Příběh je sice smyšlený, ale je popisován tak, že by málokoho překvapilo, kdyby se opravdu odehrál. Velmi oceňuji také to, že hlavní postava není žádným svatým superhrdinou ani hnusným padouchem, ale tehdy prostě běžným mužem, člověkem bojujícím ve válce, který zabíjí, aby nebyl zabit. Dle mého názoru je kniha ve společnosti nedoceněná a neuškodilo by, kdyby byla zařazená do doporučené literatury na školách. V dnešní době je naprosté minimum lidí pamatujících první světovou válku, která je navíc zastíněna druhou světovou válkou. Proto neuškodí, když si mnozí připomenou, jak se asi cítili lidé v první světové válce, která byla bezpochyby také hrozná.
Knize dávám pět hvězdiček, nic jiného si ani nezaslouží.

20.02.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Dánská dívka je román inspirovaný skutečnými událostmi. To mě na konci knihy šokovalo, protože jsem měla za to, že je naprosto podle pravdy, nikoliv jen inspirovaná pravdou, ale po autorově vysvětlení to chápu. Možná se to týká i ostatních, možná jen mě, ale když jsem knihu četla, něco mi bránilo se začíst - až ke konci jsem se docela začetla. Příběh je velice zajímavý a dobře napsaný, přesto se mi četl těžce. Nakonec jsem ale knihu dočetla a jsem za to ráda. Kniha stojí za přečtení, ráda jsem se dozvěděla něco o skutečné Lili Elbeové - i když je spousta věcí v příběhu odchýlená od skutečnosti, základ zůstává, a to je hlavní.
Téma mi přijde opravdu zajímavé a myslím si, že společnosti vůbec neuškodí se dozvědět více o transsexuálních lidech.
Autora obdivuji za schopnost proplést fakta s fikcí a napsat z toho dobrý román.
Knize dávám čtyři hvězdičky, možná by jich bylo i pět, ale něco mi prostě ztěžovalo čtení.

20.02.2016 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Především ten konec byl skvělý, ale s ním i zbytek knihy, jen jiným způsobem. Kniha je napsaná velmi poutavě a odrážejí se v ní snad všechny možné emoce - skvěle popsané emoce. Chvílema může kniha připadat někomu nereálná a přehnaná, ale ona je reálná, jen si to někteří nechtějí přiznat. To, že je kniha psaná z pohledu několika osob, je velice dobře, protože jen tak se můžeme dostat opravdu do děje, jen tak můžeme některé věci pochopit - a díky tomu vše prožíváme ještě silněji.
V překladu by se sice našlo pár chyb, ale jsou jen občasné, takže se dají tolerovat.
Jedna z mála knih, která mě opravdu rozbrečela. Dávám jí pět hvězdiček, nic jiného si ani nezaslouží.

29.01.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Překrásné a originální klasické dílo od Oscara Wildea. Obraz Doriana Graye jsem přečetla téměř jedním dechem, během dvou dnů jsem měla knihu přečtenou, velice mě totiž zaujala, a to i přes to, že jsem už zápletku znala, protože jsem nejdříve viděla film (z roku 2009).
Doriana Graye jsem si oblíbila, i s jeho hříchy (možná právě i kvůli jeho hříchům), protože jsem nezažila, že by vlastně "záporná" postava byla popsána tak dobře a z obou stran (z dobré i zlé). Děj je místy spíše lyrický než epický, ale to knize jen dodává na originalitě a kráse. Ještě nikdy jsem nečetla takové literární dílo. Knihu jsem si velmi oblíbila - tou dobou (19. století), kdy byla kniha napsána, tím skvělým autorem (Oscarem Wildem), stylem psaní (lyrika skvěle spojená s epikou) a samotnou hlavní postavou (Dorianem Grayem), která působí tak sympatickým a zároveň odpudivým dojmem, a která nám ukazuje, že život by neměl postrádat hříchy, zároveň by ale neměl být jen o nich.
Velmi dobré dílo, které stojí za přečtení.

02.01.2016 5 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Kniha je v mnoha ohledech velmi dobrá. Hlavně posledních sto stran jsem přečetla téměř jedním dechem, protože tam je děj nejvíce napínavý a celkově asi nejlepší.
Přeci jen ale musím napsat, že film mi v některých věcech přišel lepší. Možná je to tím, že jsem nejdříve viděla film a až pak četla knihu - to, co jsem v knize po shlédnutí filmu tolik očekávala, tam nakonec vůbec nebylo. Kniha a film mají společný základ, ale jinak jsou rozdíly obrovské, v detailech i velmi podstatných věcech. V něčem je lepší kniha, v něčem film. To může každý posoudit, co se mu líbilo více.
Jinak ale dávám knize čtyři hvězdičky, protože se mi líbila.

19.12.2015 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Kniha je poměrně dobrá. Ale přeci jen se mi nečetla nejlépe. Některé věci jsou zbytečně dlouze rozepsané, čeština je trochu zastaralá (ale to se k pohádce hodí), některé scény jsou velmi přehnané. Ale zase jsou momenty, kdy se člověk pobaví, napne nebo poučí z občasného moudra.
Dávám čtyři hvězdičky, protože přece jen, na starou českou sbírku pohádek je to docela dobré.

19.12.2015 4 z 5

Star Wars - Pašerákova zkouška Star Wars - Pašerákova zkouška Greg Rucka

Úžasná kniha, Han Solo je jedna z nejlepších postav světa Star Wars.
Od knihy jsem se pomalu nemohla odtrhnout, hodně jsem se do ní začetla.
Velmi jsem si oblíbila komandérku Beck, snad ji najdu i v dalších knihách.
Jedna z nejlepších knih ze světa Star Wars, kterou jsem četla. Dávám jí pět hvězdiček, zaslouží si je.

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

Rozhodně jeden z nejlepších Deníků mimoňky. Moc se mi líbila prostřední třetina deníku, psaná z pohledu Mackenzie, ale i části psané z pohledu Nikki byly velmi dobré.
Někdy mi bylo Mackenzie až líto, psaní z jejího pohledu pomůže čtenáři pochopit, proč se tak často chová arogantně a zle.
Knize dávám pět hvězdiček, nic jiného si ani nezaslouží.
Těším se na další díl této série, odhaduji, že u nás vyjde asi tak na ke konci tohoto roku - kolem prosince 2016.

Sonjin deník Sonjin deník Pavla Smetanová

Dobře napsaná, zajímavá, zábavná a v různých ohledech poučná kniha.
Sonja si života užívat opravdu umí, jen by to někdy chtělo více zodpovědnosti a opatrnosti.
Kniha má poměrně silné autobiografické prvky, o to je lepší. Dávám jí čtyři hvězdičky, hodně se mi líbila.

16.08.2016 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Zajímavá pohádka s hororovými prvky a obrázky, ve stylu Oscara Wildea, který mě opět nezklamal.
Knize dávám čtyři hvězdičky, je to čtení spíše pro odpočinek a zábavu.

16.08.2016 4 z 5

Příběhy nerozumný poradkyně Příběhy nerozumný poradkyně Rachel Renée Russell

Tento díl je moc povedený, četla jsou ho v českém překladu i v anglickém originále, bavil mě v obou případech.
Pro mě jeden z nejlepších dílů celé série.
Knize dávám pět hvězdiček, znovu jsem se pobavila a přečetla si zajímavý příběh.

16.08.2016 5 z 5

Příběhy neohrabaný krasobruslařky Příběhy neohrabaný krasobruslařky Rachel Renée Russell

Dávám knize pět hvězdiček, opět mě příběh pobavil a zaujal.
Navíc jsem na tom s bruslením prakticky stejně jako Nikki :-).

16.08.2016 5 z 5

Příběhy netalentovaný pop hvězdy Příběhy netalentovaný pop hvězdy Rachel Renée Russell

Jako vždy, zábavné a zajímavé.
Dávám knize pět hvězdiček, pobavila jsem se u ní.

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Zajímavá a emočně silná kniha. Líbily se mi Tessiny postřehy týkající se krajin, věcí a lidí.
"Seznam" byl dobrým námětem příběhu, který mnohé může poučit o důležitosti užívání si života a vážení si zdraví a blízkých.
Dávám knize pět hvězdiček, byla skvělá.

Star Wars: Návrat Jediho Star Wars: Návrat Jediho James Kahn

Tento díl se mi z knižního zpracování původní trilogie líbil nejvíce. V některých ohledech byl více propracovaný než film samotný.
Jediné, co mi více vadilo, byly informace z Obi-Wanova rozhovoru s Lukem, které vůbec nesouhlasili s dějem v Epizodě III. - Pomsta Sithů. Kdo viděl třetí epizodu a četl tuhle knihu, ten si toho pravděpodobně také všiml. Tento neshod informací je ale pochopitelný, jelikož originál knihy vyšel v roce 1983, tudíž dlouho před třetí epizodou.
Kniha se mi velmi líbila, dávám jí pět hvězdiček a mohu ji doporučit fanouškům Star Wars.

04.08.2016 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Možná to bylo mnou, možná tou knihou, ale tento díl mi oproti předchozím přišel trochu slabší. Stále byl dobrý a vtipný, jen to nebylo stejné jako předtím.
Jsem zvědavá, kolik ještě bude dílů. Bojím se totiž, aby to Jeff Kinney s počtem dílů nepřehnal a nezkazil tím tuto dobrou sérii.
Taky se mi stalo, že zrovna ve chvíli, kdy jsem si pochvalovala, že v knize nejsou překlepy, objevila jsem "íkal" místo "říkal".
Knize dávám čtyři hvězdičky, možná jí dám i pět, až si jí přečtu podruhé.
Deníky malého poseroutky mám ráda, je to lehké a zábavné čtení.

15.05.2016 4 z 5