hzd

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchK. Tučková

Krásná knížka, hodně silný příběh. Knížek z 2. světové války jsem četla už celkem dost, ale nikdy ne z pohledu německé strany. Je to velmi zajímavý příběh, Gerty mi bylo opravdu líto. Po knížce jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy, ale nyní jsem ráda,
že jsem si jí koupila a můžu jí půjčit dál svým blízkým.

07.02.2018

HanaHanaA. Mornštajnová

Knížku mi doporučila kamarádka. Vzhledem k tomu, jaké měla hodnocení a v rámci Výzvy jsem si jí koupila. O téhle autorce jsem do té doby vůbec neslyšela.
Ale musím říct, že rozhodně stojí za přečtení. Přelouskala jsem jí během pár dnů,
nemohla jsem se od ní odtrhnout a chystám se do knihkupectví pro další knížku od
paní Mornštajnové.

21.08.2017

Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Včera jsem knížku dočetla a je to opět za 5 hvězdiček. Jako první knížku od této autorky jsem četla Hanu, byla jsem z ní tak nadšená, že jsem si koupila i Slepou mapu. A rozhodně nelituji, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jí jedním
dechem. Opět velice silný příběh. Všem doporučuji. Už se těším na Hotýlek :-)

31.08.2017

Hora mezi námiHora mezi námiC. Martin

Krásná knížka. Byla jsem napjatá do konce, jak se z toho dostanou. Těžko uvěřit, že by to opravdu bylo v reálu možné. Kdyby hlavní hrdina nebyl lékař, nevím nevím.
Nicméně všem knížku vřele doporučuji. Film jsem zatím neviděla, ani se na něj nechystám.

24.05.2018

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlI. Grey

Nádherný příběh. Nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout. Napínavé až do konce. Bylo mi líto hlavní hrdinky, měla krutý život. Dan byl velký sympaťák narozdíl od jejího manžela. Bohužel osud si s nimi ošklivě zahrál. Knížku všem vřele doporučuji. Akorát ten konec bych ještě víc rozepsala. Třeba o Nancy a o Stelle bych se toho ráda dozvěděla více.

MlýnMlýnM. Vaněček

Nádherně napsaná knížka. Doporučila mi jí kamarádka. Pana spisovatele jsem vůbec neznala. Určitě se poohlédnu v knihovně po jeho dalších knížkách. Jeho styl psaní mi seděl. Prošli jsme s hlavními hrdinami neuvěřitelných 80 let. Přitom bych četla dál a dál. Zajímavý příběh nelehká doba a přesto všechno dokázali svůj slib dodržet. Klobouk dolů. Určitě nominuji na knihu roku a budu doporučovat dále.

29.12.2018

Tiché rokyTiché rokyA. Mornštajnová

Opět krásně napsaná kniha od paní Mornštajnové. Ze začátku jsem byla trochu zmatená ale pak jsem se v postavách zorientovala. Téma moc zajímavé. Jedna nešťastná náhoda ovlivní život tolika lidem. Za mě plný počet hvězdiček. Jen škoda že jsme se nedozvěděli více o Blance a konec byl také takový moc rychlý. Ještě bych četla dále.

Zvuk slunečních hodinZvuk slunečních hodinH. Andronikova

Nádherně napsáno. Knížka mi ležela hodně dlouho v knihovně, než jsem se k ní dostala. Ale moc se mi líbila, hlavě část, která se odehrávala v Indii. Děj je dost komplikovaný, příběh hodně silný, ale rozhodně doporučuji. Určitě si přečtu i jiné knihy od této autorky.
Škoda jen, že jich stihla napsat tak málo.

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Skvěle napsaná kniha. Hodně silný a dojemný příběh z období druhé světové války tentokrát z ledové Sibiře. Rozhodně doporučuji i když je to dost drsné.

Skryté zloSkryté zloS. Brown

Dávám pět hvězdiček. přečetla jsem jedním dechem.
Knížka je velice pěkně napsaná, má spád a do poslední chvilky jsem nevěděla, jak
to dopadne. Můžu doporučit.

02.05.2017

Temné hlubinyTemné hlubinyR. Bryndza

Super knížka, četla jsem jedním dechem. Napínavá až do samého konce, vůbec jsem netušila, jak to dopadne. Podle mě ještě lepší než Dívka v ledu. Knihu posílám dále k přečtení a dnes běžím do knihovny pro Noční lov. Pan spisovatel má u mě velké sympatie.

08.03.2018

DědinaDědinaP. Dvořáková

Knížka mě zaujala hned na první pohled. Hned po otevření jsem se začetla, nářečí kterým je kniha napsána, mě opravdu bavilo. Vyprávění je ze života, o normálních obyčejných lidech ze vsi a to se mi líbilo. Všem vřele doporučuji k přečtení.

25.07.2018

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Super knížka, u které se člověk opravdu pobaví. Výborná na odreagování, už jsem si v knihovně zamluvila další díl.

23.10.2018

Pád do tmyPád do tmyK. Janečková

Výborně napsaná knížka. Děj měl spád. Prostředí jeskyní se mi moc líbilo. Hlavní hrdinky mi bylo líto užila si chudák. Chování jejího otčíma bylo neodpustitelné.

Žena obchodníka s kořenímŽena obchodníka s kořenímC. Betts

Ačkoliv normálně nečtu historické romány, tenhle mě teda dostal. Nádherně napsaný příběh. Nemohla jsem přestat číst. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne.

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Včera večer jsem knížku dočetla. Je to nádherný příběh, můžu všem doporučit.
Přesto, že je knížka z války, není tam válka popsaná tak detailně jako ve Vypravěčce, nebo ve Zlodějce knih, což jsem ocenila.
Příběh je napsaný poutavě.

11.01.2017

Létala jsem za sluncemLétala jsem za sluncemP. McLain

Krásně napsaná knížka, úplně jsem si tu Afriku představovala. Konec vzala autorka trošku hopem, klidně bych ještě četla o létání, největší část zde byla věnována koním.

21.09.2018

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuE. Boček

První díl mě bavil více, ale na odreagování super.

ChladnokrevněChladnokrevněR. Bryndza

Pan Bryndza opět nezklamal. Napínavý příběh četlo se jedním dechem. Jen škoda že opět dost brzy zjistíme kdo má vše za lubem.

Závity ulitZávity ulitM. Málková

Příjemné čtení. Autorku jsem neznala a mile mě překvapila. Přečteno za dva dny. Taková oddechovka.

Za zdmiZa zdmiH. Overton

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy, normálně bych po takové knížce asi nesáhla. Knihy odehrávající ve vězení rozhodně nevyhledávám, ale tahle knížka byla opravdu pecka. Napínavá od začátku až do konce. Všem můžu jen doporučit.

KříďákKříďákC. J. Tudor

Knížka se mi moc líbila, hezky se četla. Napínavý a zajímavý příběh. Nejdřív jsem se bála toho nízkého hodnocení, ale jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a to jsem po ní sáhla jen v rámci Čtenářské výzvy.

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Paní spisovatelka opět nezklamala. Nádherná knížka, nemohla jsem přestat číst.
Hlavní postava Irma byla hodně silná žena, co všechno musela chudák vytrpět, klobouk dolů. Rozhodně to nebyla lehká doba. Alespoň si člověk uvědomí, jak se teď máme dobře.
Knížku posílám dále a všem doporučuji k přečtení. Kdybych mohla, dám deset hvězdiček.

Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiRaději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiA. Palán

Tato knížka mě zaujala na první pohled. Zajímavé vyprávění formou rozhovorů o šumavských podivínech. Je hodně zvláštní jak někteří lidé žijí. V knížce jsou nádherné fotografie které dělají knížku ještě krásnější.

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiR. Bryndza

Dávám plný počet hvězdiček. Pan Bryndza prostě umí a nikdy nezklame.
Těším se na další knížku.

Půlstoletí s CimrmanemPůlstoletí s CimrmanemZ. Svěrák

Tuto krásnou knížku jako vzpomínku na Divadlo Járy Cimrmana mám nyní
podepsanou od Zdeňka Svěráka, který měl u nás v knihkupectví autogramiádu.
Splnila jsem si svůj sen setkat se s tímto mimořádným člověkem a knížka je pro
mě nyní poklad :-)

26.07.2017

Skleněný pokojSkleněný pokojS. Mawer

Krásně napsaná knížka. Za mě 5 hvězdiček. Příběh se mi moc líbil, vilu bych nejradši jela omrknout na vlastní oči. Nejdřív jsem se bála, jestli se začtu, ale nakonec jsem knížku četla schválně pomalu, aby mi déle vydržela. Můžu všem vřele doporučit.

09.10.2017

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Knížka se četla dobře, i když příběh, který se tam odehrává, je hodně smutný a konec je tragický. Je psána z pohledu devítiletého chlapce, který vůbec nemá tušení o tom, co válka obnáší a vše vidí ze svého pohledu jako jednu velkou hru. Přesto našel přítele, který mu byl opravdu přítelem na život a na smrt.

19.02.2018

Pojízdný krámek snůPojízdný krámek snůJ. Colgan

Knížka je pro všechny, kdo mají rádi knihy. Hlavní hrdinka mi byla sympatická,
držela jsem jí palce. Je to taková letní oddechovka. Já jsem si knížku vzala pod stan, což byl super nápad. Objednala jsem si jí v rámci plnění knižní výzvy a rozhodně nelituji. Škoda, že tady taky nejezdí taková dodávka. Určitě bych si jí zamilovala a pravidelně navštěvovala.

14.08.2018

Sběratel sněhuSběratel sněhuJ. Štifter

Krásně napsaná knížka, zajímavý příběh. Trošku jsem se ztrácela ve skocích v čase, ale nakonec se vše vyjasnilo. Navíc jsem z Českých Budějovic, o to lepší pro mě bylo čtení. Můžu jen doporučit.

23.10.2018

1 2 3