Hugomil Hugomil komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Pro milovníky žánru, naprostá paráda. Není hluchá stránka, není hluchý odstavec, ani souvětí. Čte se to úplně samo a pohlcuje to :) Pozor na to! Těším se na další.

03.03.2024 5 z 5

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

Klidná a přitom čtivá série z ostrova Öland, s policistkou Tildou Davidssonovou a již starým Gerlofem v šestém pokračování, mě potěšila stejně jako všechny předchozí.

29.01.2024 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Velmi slabý příběh. Taková rychlokvaška. Už zpracování knihy vypovídá jak je to vše natažené. Řádky daleko od sebe, jen aby kniha byla co nejtlustší a nalákala čtenáře. Zklamaní.

16.01.2024 2 z 5

Kokořínsko - Jak mluví skály Kokořínsko - Jak mluví skály Jiří Adamovič

Krásná kniha.

25.08.2023 5 z 5

Václav Levý - Legenda o nadaném kuchtíkovi Václav Levý - Legenda o nadaném kuchtíkovi Andrea Vítová

Krásně zpracovaná kniha regionálního lidového umělce. Za každou takovou jsem velmi rád.

25.08.2023 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Knihy Johana Theorina nebudou pro každého kdo se pachtí po drsných severských thrillerech či detektivkách. To zde nenajdete. Theorin umí vyprávět. Umí krásně vytvořit atmosféru a vykreslit ve vaší fantazii prostředí ostrova Öland tak, jako by jste tam byli. Naprosto přirozeným stylem vyprávění Vás vtáhne do svých příběhů, do příběhů lidí žijících na tomto ostrově a ještě přidá bonus tajemna. Já si knihu užil a těším se na další příběh z ostrova Öland.

26.10.2021 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Johan Theorin umí dobře vykreslit krajinu ve které se příběh odehrává. První kniha ze série Öland a hned jsem si ten styl vyprávění velmi oblíbil. Co na tom, že to není žádný strhující děj, ale spíš poklidné vyprávění, mě to bavilo. Těším se na další ...

15.10.2021 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Tahle kniha mi naprosto sedla svou atmosférou a příběhem. Trocha tajemna, trochu místního folkloru a trocha napětí v naprosto úžasné krajině.

13.10.2021 5 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Na Willa Trenta a Sáru Lintonovou se vždy velice těším a tento příběh opět nezklamal. Naopak hned od prvních stránek mě zcela pohltil a nešlo jinak, než knihu přečíst na jeden zátah. Karin umí psát o tom žádná, je to svižné, napínavé, strhující.

22.08.2021 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

I druhý příběh s Kate byl parádní, svižný, čtivý a než jsem se nadál, byl u konce. Co se týče drsnosti příběhu, tak oproti prvnímu, kde spisovatelka nasadila laťku poměrně vysoko, zde byla popostrčena ještě o něco výše. Za mě spokojenost a těším se na třetí příběh.

23.07.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Velmi dobře napsaná kniha, která se čte s lehkostí a zájmem. Úvodní seznámení s hlavními postavami proběhlo na jedničku a první velký případ Kate byl naprosto strhující. Těším se na druhý příběh.

22.07.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Dobře napsané. Kate s Tristanem jsou sympatičtí. Spisovatel mohl ještě malinko více pracovat s atmosférou a využít tak potenciálu pěkně nastíněného prostředí ve kterém se děj odehrává. Ale za mě dobré, těším se na další.

11.03.2021 3 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Naprostá paráda. Těšil jsem se a dočkal. Jako vždy perfektně napsané. Dvojici Bosh a Ballardová ještě doplnil Mickey Haller, takže plno starých známých potěšilo čtenářovo srdce. Doufám že to takhle bude ještě nějaký čas v sérii "Renée Ballardová" pokračovat.

06.03.2021 5 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Na knihu jsem se opravdu těšil a dostalo se mi toho, co jsem očekával. Karin opět napsala další skvělý příběh s Willem, Faight a Sárou, který jsem si užil. Nezbývá něž čekat na další, závěrem přislíbená, pokračování.

23.02.2021 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Kniha s průměrným příběhem.

14.02.2021 2 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Naprostá pecka! Další případ do kterého se Joona Linna urputně zakousl. Touto knihou už Keplerův rukopis začíná naprosto zřetelně dělit čtenáře na dvě skupiny - na znechucené a nadšené. Kdo jejich dílo sleduje od začátku, ví o co jde a nebude se v ději ztrácet. Ovšem ti kteří touto knihou začínají, budou mrmlat na jisté artefakty děje. Já si knihu užil, těšil jsem se na ní a dostalo se mi očekávaného a vlastně ještě něco navíc - ten akronym na konci, no to je prostě příslib něčeho neskutečného. ( i když jsem v to tajně doufal )

05.02.2021 5 z 5

Stopy mizí v mlze Stopy mizí v mlze David Morrell

Pěkně napsaná detektivka ze starého Londýna.

03.12.2020 5 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Jako vždy, perfektní.

15.07.2020 5 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

Jako vždy perfektně napsané.

19.06.2020 5 z 5

Pátý svědek Pátý svědek Michael Connelly

Jako vždy perfektní. M. Connelly by mohl zcela bez potíží zaskočit za E. S. Gardnera a tvořit Perryho Masona.

20.05.2020 5 z 5