Kokořínsko - Jak mluví skály

Kokořínsko - Jak mluví skály https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415040/kokorinsko-jak-mluvi-skalyTR6h6d-b5J-.jpg 5 3 4

Kniha přibližuje krásné rokle ukryté v lesích Kokořínska, které ve zdejších pískovcích vytvořila příroda, ale i způsoby, jak si člověk přizpůsobil skály svým potřebám.

Hugomil
25.08.2023 5 z 5

Krásná kniha.

witiko
17.07.2022 5 z 5

Během dovolené na Kokořínsku skvěle posloužila a dala mi pocítit kouzlo, tajemství a génia loci téhle zvláštní krajiny.

oolinkaa
15.08.2019 5 z 5

Wau. V některých roklích , jeskyních , na skalách jsem osobně byla, ale neznala informace . Tato publikace je prima, srozumitelně napsaná a doplněná hezkými fotkami

Ikkju
11.07.2019

Kniha je psaná jako pocta panu Zimermanovi, znalci místních jeskyní. Četl jsem jí s pocitem, že rád poznávám další lidi, kteří šli po jeho stopách, jen na rozdíl ode mě vše pečlivě dokumentovali. Některá místa z knihy neznám, beru to jako typy na další výpravy, pár jeskyň v knize je naopak jen citovaných ze zdroje (tady následuje nevyřčené, ale přesto hlasité hurá! :D).

Při čtení mě též napadalo, jak je jeskyňaření v pískovcích naprosto specifické, lidé z vápenců by nad ním mohli i ohrnovat nos, jde přeci jenom spíš o výklenky, pukliny či krátké dutiny, na rozdíl od komplexních jeskynních systémů krasu. Ale něco na nich musí být, jinak by znovu a znovu nelákaly určitých druh lidí, pro které je tenhle fenomén bez nadsázky láskou na celý život.

jeskyně Kokořínsko pískovce

Autoři knihy