HŠ komentáře u knih

Velký dinosauří závod Velký dinosauří závod neznámý - neuveden

Obrázky hezké, ale nedá se o nich moc mluvit, text chabý.

24.05.2023 1 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

To se ani nedá hodnotit, ja to prostě nepobrala. Větší blbost jsem snad nečetla.

01.04.2023

Kosti zmizelých Kosti zmizelých Kathy Reichs

(SPOILER) Co to bylo? Odkdy se antropolg může míchat do vyšetřování? Všichni doktorku o vývoji informují, ona beztrestně informuje novinářku, aniž by to s někým konzultovala. A těch neuvěřitelných náhod. A pak se vydává sama do "jámy lvové"? No to snad ne. Můj první a zároveň poslední díl.

18.03.2023 3 z 5

O nevděčné hospodyňce O nevděčné hospodyňce Valentina Osejeva

Hezké počtení. Jen je zajímavé, že se mi po 40 letech rozlepila... Nic to nevydrží:)

14.03.2023 4 z 5

ABCD ABCD Alena Ladová

Na naučení písmenek je to super.

14.03.2023 5 z 5

Zvířata ze statku Zvířata ze statku Jessica Greenwell

4 hvězdičky za krásné obrázky, jinak za mě to nemělo žádnou přidanou hodnotu.

14.03.2023 4 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Nemám Instagram, nečtu blogy, pro mě velké překvapení. Krásná slovní zásoba, některé výrazy jsem neslyšela drahnou dobu. A co se týkalo pocitů z těhotenství (psychických, fyzické byly naštěstí v pohodě - až na porod), mohu se s tím ztotožnit. U knihy jsem se smála nahlas. A v závěru mi ukápla i slza. Doporučuji všem, které do toho spadly ani neví jak.

07.03.2023 5 z 5

Na to, že to měla být veselá nenáročná četba, tak jsem to četla hodně dlouho. Cestopis si představuju jinak. Měla jsem problém se přenést přes styl psaní. Nepřišlo mi to vtipné, naopak povrchní, plytké, pubertální. Věci, které mě zajímaly, jsem se dozvídala jen mimochodem (např. jak je to tam se záchodem, jak se stravují ti, kteří netáhnou kilovku Nutelly, jak je to s ranní/večerní hygienou, atd.). Nikde jsem se nedozvěděla ani orientační cenu kempu, hotelu, jídla, zasílání balíku, pojištění. Kde na to běžný člověk vezme peníze a čas? Nevím, zda hikovala podle map, podle nějaké aplikace, jak věděla, kde jsou Trail Angeles. Byla jsem překvapená, kolik tam bylo lidí. Při prvních deseti jsem se ztratila a do konce nevěděla, kdo je kdo. Jen že všechny milovala, se všemi byla nejlepší kamarádka, všichni milovali ji. Myslela jsem, že kdo chce jít takovou náročnou cestu, tak to dělá za účelem sebepoznání, samoty. Mě osobně by kniha od PCT odradila. Vadily mi překlady pro maminku, já být její matka, cítím se ponížená. Celou dobu jsem si říkala, že člověk přece nemůže být tak hloupý, aby si koupil stan a spacák a nevěděl, jak se to používá, ke všemu bývá přiložen návod. Podezírám Lucii, že to byla jen póza. To samé, jak tvrdila, že jde nepřipravená a v průběhu cesty jsem se dozvěděla, jak chodí s tatínkem po horách. Kniha byla neucelená, nevím, kde skončilo ukulele, jestli jí ta kolena přestala bolet a mnoho dalšího. Asi taky nechápu, jak někdo může jít takovou cestu a hned vše sdílet online. Tak pro koho to dělá? Pro sebe nebo pro publicitu? Já ke svému životu nepotřebuji Bucket List, svá přání si plním průběžně a nepotřebuji si je sepisovat. BTW, drama queen není královna dramatu, ale hysterka. Abych jen nekritizovala, samozřejmě klobouk dolů, odhodlala se a vyrazila a denně toho nachodila opravdu spoustu.

06.03.2023 2 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Vzdávám po 100 stranách. Spousta balastu kolem, děj veškerý žádný, navíc mi to přijde trošku poplatné době. Knihu věnuji!

08.02.2023

Později Později Stephen King

Kdyby to byla moje první knížka od Kinga, tak dám plný počet. Takhle mě posledních cca 80 stránek velmi zklamalo. Už mě ani nebavily. No jo no, holt novela. Ale do té doby to bylo skvělé, je neuvěřitelné, jak on to umí z pohledu dětí.

30.01.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Za mě perfektní oddechovka, kterou jsem přečetla za jeden den v době nemoci. Nenašla jsem hluchá místa, děj hezky odsýpal, hezky to vše navazovalo. Ale měla jsem pocit, že jsem to už někdy všechno četla, všechno mi to bylo nějak povědomé. Poslední kapitola mě hodně zklamala.

28.01.2023 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(SPOILER) Slátanina, která se kupodivu dobře četla. Ale těch nelogičností! Např. bohatá rodina má chuchvalce prachu pod postelí? Dvě ženské měly problém posunout postel, sama Andrea to zvládala hravě a určitě i pravidelně? Co ta sebevražda v lese? Sama Erika jde do domu, který nemá žádné zabezpečení, odemkne si pouze klíčem? A vrah na ni víceméně čeká? Kolik lidí vědělo o vraždách? Vypůjčím si větu od Kinga: "Tajemství udrží dva lidé jen v případě, kdy jeden z nich je mrtvý". Závěr jak z akčního filmu.

26.01.2023 3 z 5

Já to měl první! 2 Já to měl první! 2 Barbora Brůnová

Skvělé. Už se těším, až to trošku zapomenu a budu si to moct přečíst znovu.

18.01.2023 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Prvních 200 stran nic. Pak něco, co nebylo vůbec napínavé. Děj se snažil být radoby opředen nějakým tajemstvím, kdy to vždy Rathovi unikalo. Ale co mu unikalo se čtenář málokdy dozví. Jako detektiv v moderním světě hodně zklamal, byla to vykradačka jiných detektivek. Spoiler: Ale je dobré, jak Rath fungoval pořezaný, s proraženou lebkou, omrzlými prsty a ztrátou krve, prostě borec :D

07.01.2023 2 z 5

Pohádky děda Vševěda Pohádky děda Vševěda Karel Jaromír Erben

Já byla při čtení trošku rozpačitá, nepřijde mi vhodné pro děti používat výrazy jako "utrhnout si od huby", "moje stará" a podobné. Ilustrace se mi také moc nelíbily. Z tohoto důvodu se ke knize již vracet nebudu.

21.12.2022 3 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

(SPOILER) Konečně dočteno. Nějak jsem to nepobrala. Vůbec mě nezajímalo, jakou stolici má hlavní hrdinka. Nepochopila jsem spoustu věcí, např. zprávy z okolí Šumperka, Bruntálu a Jeseníku. Nebo popisky Prahy. Proč tolik popisování nesmyslných snů? Asi jsem málo chápává. Ke konci knihy, kdy byl nalezen Kaspar, to už jsem se jenom musela smát. A svobodná matka bez práce, když ani neví, kdo je otcem? Prohlášení Valerie jen tak za mrtvou? To už bylo moc.

20.12.2022 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Na první a pátý díl to dle mého názoru nemá. Párkrát jsem se zasmála opravdu nahlas, ale jinak už mi to přišlo moc na sílu. Nejhorší je, že mě ani nezajímalo, koho si Marie vlastně vezme. Skvělý je Josef, hlášky kuchařky a tentokrát mě hodně bavila část o Vivian a Denisčiné matce. Samozřejmě Deniska perlila. Nemám ráda ty dlouhé dopisy (faxy) a vůbec mě nebavilo Josefovo psaní. Ale jinak parádní oddechovka na podzimní večery.

15.11.2022 4 z 5

Nulová šance Nulová šance Chris Ryan (p)

(SPOILER) Chyběly mi tam nějaké emoce, bylo to jako z rychlíku. Kniha, nad kterou se nedá moc přemýšlet. Poslední stránka byla super, byla jsem mile překvapena, že to nemá takový happy end, jak jsem celou dobu očekávala.

22.10.2022 3 z 5

Sůvy Sůvy Iva Hercíková

Už mi dávno není náct, knihu jsem našla při stěhování a pobavila jsem se, odpočinula si u ní. Stále aktuální.

01.10.2022 4 z 5

Malý traktor - Podívej se pod obrázek! Malý traktor - Podívej se pod obrázek! kolektiv autorů

Syn nadšen a to je hlavní.

08.09.2022 5 z 5