HŠ komentáře u knih

Moje první kniha - traktory Moje první kniha - traktory neznámý - neuveden

Tak tohle je skvělé. Já se dozvěděla spoustu věcí a 2,5 letému synovi to musím neustále dokola popisovat.

27.08.2022 5 z 5

Zamilujte se do angličtiny Zamilujte se do angličtiny Bronislav Sobotka

Broňu nemůžu ani vidět, ani slyšet. Ale kniha byla překvapivě dobrá. Nic jsem o knize nevěděla, myslela jsem, že je to trošku více učebnice. Jsem ráda za odkazy v každé kapitole, ušetří to člověku spoustu času.

27.08.2022 4 z 5

Sedlec - příběh podivuhodného místa Kutné Hory Sedlec - příběh podivuhodného místa Kutné Hory Aleš Pospíšil

Napsáno hezky, muselo to dát spoustu práce, krásné obrázky. Jednu dobu jsem bydlela opravdu přes ulici, takže jsem přesně věděla, o čem je řeč. Ale že by mi bylo nějak líto, jak celý klášter dopadl, se říci nedá. Jak za postavení, tak za konec může církev. Chtěla něco obrovského, aby ukázala svou moc (jak jinak) a neměla na to prostředky (které by se daly využít smysluplně jinde).

29.07.2022 4 z 5

Bezpečný dům Bezpečný dům Nicci French

Thriller v žádném případě. O nějakém pátrání nemůže být ani řeč. Žádný spád, táhnoucí se děj, nesympatická hlavní hrdinka, která sice nepracuje, ale musela mít spoustu peněz, když má paní na úklid a další na hlídání. Navíc mám pocit, že mi snad chybělo pár stránek, protože jsem konec nepochopila. Budu ráda, když mi to někdo vysvětlí. Za mě spousta nelogičností.

17.07.2022 2 z 5

Zábavné magnety : na stavbě Zábavné magnety : na stavbě Lisa Maurer

Skvělé a hlavně to zabaví dítko.

10.05.2022 5 z 5

O třech prasátkách a jiné pohádky O třech prasátkách a jiné pohádky Hana Primusová

Za mě spokojenost. A že jsem jich už poslední dobou přečetla.

10.05.2022 4 z 5

Pohádky o zvířátkách Pohádky o zvířátkách neznámý - neuveden

Příběh vždy hezky začne, ale pak vezme velmi rychlý spád. Že by to bylo vyloženě o zvířátkách se říci nedá. Hvězda nahoru za ilustrace, ty se mi moc líbily.

29.04.2022 3 z 5

222 dopravních prostředků 222 dopravních prostředků kolektiv autorů

Úžasná věc. Syna (2 roky) neuvěřitelně baví. Netušila jsem, že máme tolik dopravních prostředků.

19.04.2022 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

První dvě třetiny jsem opravdu hltala, i když mě Winter pak už docela iritoval svou dokonalou genialitou, tím, jak všechno věděl jenom on, ostatní byli proti němu looseři. Ale ten závěr to celé pohřbil. Suma sumárum, četlo se to víc než dobře.

16.03.2022 4 z 5

Za sedmero horami Za sedmero horami Daniela Řezníčková

Hezké, milé, krásné ilustrace.

07.03.2022 4 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Tak to bylo fakt strašné. Samé klišé, nevím, jestli to bylo překladem, ale text nebyla taky žádná sláva.

24.02.2022 2 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Chtěla jsem něco odpočinkového, něco, u čeho nemusím přemýšlet. A to jsem dostala. Ale pro mě to bylo i relativně nezáživné, četla jsem poměrně dlouho, protože mě ani nezajímalo, jak to dopadne.

21.11.2021 3 z 5

Co by si zvířátka přála Co by si zvířátka přála Hana Prošková

Moje nejoblíbenější knížka, když mi byly dva roky. Pomalu se z toho stává i nejoblíbenější knížka mého malého synka. Krátké snadno zapamatovatelné básničky, hezké ilustrace.

06.11.2021 5 z 5

Lhářka Lhářka Cate Holahan

Četlo se to samo, rychle, ale jinak takový průměr, nic překvapivého.

30.10.2021 3 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Místy tak strašně rozvláčné, tam, kde by si to zasloužilo větší popis, byla jen zmínka. Námět mohl být dobrý, zpracování průměrné.

16.10.2021 3 z 5

Veselý statek Veselý statek neznámý - neuveden

Tvrdé desky, tvrdé listy, ale i tak se to povedlo roztrhat. Ale zase to svědčí o oblíbenosti knihy, vypadá jako by prošla dětským peklem.

09.10.2021 5 z 5

Zeptej se prachu Zeptej se prachu John Fante

Prvních sto stran nuda, nuda, nuda. Pak se to začalo rozjíždět a pak to skončilo. Asi jsem tuto klasiku nepochopila.

04.10.2021 3 z 5

Sebeobrana Sebeobrana Jonathan Kellerman

Mně to zdlouhavé nepřišlo, líbilo se mi. Akorát mi nesedla hlavní hrdinka - pacientka, celou dobu jsem jí nevěřila - ale to je můj problém.

04.10.2021 4 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Kniha zapůjčena od kamarádky, které se odplenkování díky ní podařilo. Naše 19měsíční dítě to zabaví, ale jen do té míry, že by rádo chtělo otáčet stránky, což by neprošlo bez úhony. A samozřejmě trhat plínky. Knížka je krásně vtipná.

27.09.2021 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Četla jsem ji před lety a vzdala jsem to po pár stránkách. Teď jsem se do toho pustila znovu, že jsem to asi tehdy nepochopila, je to přece klasika. Vydržela jsem až do konce! Ale o čem to bylo, pro koho to bylo, co mi to mělo dát, to jsem nezjistila.

07.09.2021