Nulová šance

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor ve svých románech zúročil své zkušenosti z desetileté služby u SAS. Nulová šance je volným pokračováním románu Vydržet, ve kterém má čtenář možnost se seznámit nejen s činností protiteroristických jednotek, ale i metodami a praktikami samotných teroristů. Najde Georgie Sharp uneseného syna a svou přítelkyni?

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30233/nulova-sance-6Bn-30233.jpg 3.820
Série

Geordie Sharp 2.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Naše vojsko
Orig. název

Zero Option, 1997

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Nulová šance

Přidat komentář
ThomasRuhe
19.11.2018

Nulová šance je solidní kniha o jednotce SAS. Jedna část zavede Sharpa a jeho muže k diverzní akci v Libyi, druhá se pak odehrává na britských ostrovech. V knize Ryan opět plně využívá vlastní zkušenost jako člen SAS. Příběh byl vcelku fajn, a členové jednotky jsou velice dobří, ale jejich schopnosti dosahují únosné míry. To jsem byl rád, protože vše pak působí věrohodně. Hodnotím 3/5.

trudoš
25.10.2018

Autorovi možná nechybějí životní zkušenosti, spisovatelské však rozhodně ano. I když sloh nemá vyloženě špatný, samotná stylistika je na úrovni středoškoláka a ohledně rozvržení obsahu má ještě co dohánět. Když třeba hrdinovi hned z kraje unese IRA přítelkyni a dítě, a on místo její záchrany letí do Pískystánu řešit arabské teroristy, bral jsem to ještě jako začátečnickou chybu. Jenže ono se to vrstvilo a vrstvilo, až to došlo do stavu, kdy jsem ději vyčítal prakticky všechno. V tu chvíli mi docvaklo, že chyba třeba bude na mém přijímači. Je to jako sledovat filmy se Stevenem Seagalem - stejný herec, zápletka i myšlenka. Přesto má silnou diváckou základnu, která na něj nedá dopustit. Důležité přitom je, naladit se na stejnou vlnu, což je podle mě i případ Chrise Ryana. Já mu prostě tu pózu rádoby drsňáckého veterána nevěřil a od toho se odvíjí vše ostatní, včetně výtek stran dějových klišé a absence nadsázky. Béčková produkce devadesátých let byla fajn, ale zaplať pánbů, že už je pryč.

Dr.Linus
06.12.2017

Lepšia kniha ako Vydržať, i keď mi nedával ten citát z Písma na začiatku knihy zmysel.

derminator
29.05.2011

Tato kniha určitě není lepší než dle mého autorova nejlepšího díla Black Out ale i tak je čtivá tak na 60%.