Nulová šance

Autor ve svých románech zúročil své zkušenosti z desetileté služby u SAS. Nulová šance je volným pokračováním románu Vydržet, ve kterém má čtenář možnost se seznámit nejen s činností protiteroristických jednotek, ale i metodami a praktikami samotných teroristů. Najde Georgie Sharp uneseného syna a svou přítelkyni?

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30233/nulova-sance-30233.jpg 3.820

Geordie Sharp (2.)

Zero Option (1997)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Naše vojsko

ThomasRuhe
19.11.2018

Nulová šance je solidní kniha o jednotce SAS. Jedna část zavede Sharpa a jeho muže k diverzní akci v Libyi, druhá se pak odehrává na britských ostrovech. V knize Ryan opět plně využívá vlastní zkušenost jako člen SAS. Příběh byl vcelku fajn, a členové jednotky jsou velice dobří, ale jejich schopnosti dosahují únosné míry. To jsem byl rád, protože vše pak působí věrohodně. Hodnotím 3/5.

trudoš
25.10.2018

Autorovi možná nechybějí životní zkušenosti, spisovatelské však rozhodně ano. I když sloh nemá vyloženě špatný, samotná stylistika je na úrovni středoškoláka a ohledně rozvržení obsahu má ještě co dohánět. Když třeba hrdinovi hned z kraje unese IRA přítelkyni a dítě, a on místo její záchrany letí do Pískystánu řešit arabské teroristy, bral jsem to ještě jako začátečnickou chybu. Jenže ono se to vrstvilo a vrstvilo, až to došlo do stavu, kdy jsem ději vyčítal prakticky všechno. V tu chvíli mi docvaklo, že chyba třeba bude na mém přijímači. Je to jako sledovat filmy se Stevenem Seagalem - stejný herec, zápletka i myšlenka. Přesto má silnou diváckou základnu, která na něj nedá dopustit. Důležité přitom je, naladit se na stejnou vlnu, což je podle mě i případ Chrise Ryana. Já mu prostě tu pózu rádoby drsňáckého veterána nevěřil a od toho se odvíjí vše ostatní, včetně výtek stran dějových klišé a absence nadsázky. Béčková produkce devadesátých let byla fajn, ale zaplať pánbů, že už je pryč.

Dr.Linus
06.12.2017

Lepšia kniha ako Vydržať, i keď mi nedával ten citát z Písma na začiatku knihy zmysel.

derminator
29.05.2011

Tato kniha určitě není lepší než dle mého autorova nejlepšího díla Black Out ale i tak je čtivá tak na 60%.