Nulová šance

Nulová šance https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30233/bmid_nulova-sance-6Bn-30233.jpg 4 30 8

Geordie Sharp série

Autor ve svých románech zúročil své zkušenosti z desetileté služby u SAS. Nulová šance je volným pokračováním románu Vydržet, ve kterém má čtenář možnost se seznámit nejen s činností protiteroristických jednotek, ale i metodami a praktikami samotných teroristů. Najde Georgie Sharp uneseného syna a svou přítelkyni?

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

Zero Option , 1997

jan7760
08.09.2023 4 z 5

Zaujímavá sonda do príprav tajných operácií SAS. Príbeh podľa mňa trošku pritiahnutý za vlasy, neviem, kde by bol premiér krajiny tak ochotný riskovať. Inak vcelku sa kniha dá čítať, žiadne veľkolepé dielo nečakajme, taká oddychovka.

HŠ
22.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Chyběly mi tam nějaké emoce, bylo to jako z rychlíku. Kniha, nad kterou se nedá moc přemýšlet. Poslední stránka byla super, byla jsem mile překvapena, že to nemá takový happy end, jak jsem celou dobu očekávala.

čef
17.11.2020 5 z 5

Kniha napsaná se znalostí věci, to je u autora už samozřejmé. Dozvíme se tak, jak se připravují super tajné akce, kolik to dá práce dát to všechno dohromady a jak to nakonec probíhá jinak, než bylo plánováno včetně ztráty životů. Napínavé od začátku do konce a pro nás militaristy opravdu atraktivní.

NobodyTom
18.10.2020 5 z 5

Dobře čtivé

ThomasRuhe
19.11.2018 3 z 5

Nulová šance je solidní kniha o jednotce SAS. Jedna část zavede Sharpa a jeho muže k diverzní akci v Libyi, druhá se pak odehrává na britských ostrovech. V knize Ryan opět plně využívá vlastní zkušenost jako člen SAS. Příběh byl vcelku fajn, a členové jednotky jsou velice dobří, ale jejich schopnosti dosahují únosné míry. To jsem byl rád, protože vše pak působí věrohodně. Hodnotím 3/5.

trudoš
25.10.2018 2 z 5

Autorovi možná nechybějí životní zkušenosti, spisovatelské však rozhodně ano. I když sloh nemá vyloženě špatný, samotná stylistika je na úrovni středoškoláka a ohledně rozvržení obsahu má ještě co dohánět. Když třeba hrdinovi hned z kraje unese IRA přítelkyni a dítě, a on místo její záchrany letí do Pískystánu řešit arabské teroristy, bral jsem to ještě jako začátečnickou chybu. Jenže ono se to vrstvilo a vrstvilo, až to došlo do stavu, kdy jsem ději vyčítal prakticky všechno. V tu chvíli mi docvaklo, že chyba třeba bude na mém přijímači. Je to jako sledovat filmy se Stevenem Seagalem - stejný herec, zápletka i myšlenka. Přesto má silnou diváckou základnu, která na něj nedá dopustit. Důležité přitom je, naladit se na stejnou vlnu, což je podle mě i případ Chrise Ryana. Já mu prostě tu pózu rádoby drsňáckého veterána nevěřil a od toho se odvíjí vše ostatní, včetně výtek stran dějových klišé a absence nadsázky. Béčková produkce devadesátých let byla fajn, ale zaplať pánbů, že už je pryč.

Dr.Linus
06.12.2017 4 z 5

Lepšia kniha ako Vydržať, i keď mi nedával ten citát z Písma na začiatku knihy zmysel.

derminator
29.05.2011 3 z 5

Tato kniha určitě není lepší než dle mého autorova nejlepšího díla Black Out ale i tak je čtivá tak na 60%.

tajné služby IRA - Irská republikánská armáda

Chris Ryan (p)