Hřibče Hřibče komentáře u knih

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Bohužel nedočteno, a to jsem vydržela do 150. strany. Tato kniha byla na mě moc přeslazená, a to snesu docela dost. Děj knihy mi přišel poměrně nudný, zdlouhavý a nereálný. Hlavní hrdinové mi absolutně nesedli a spíše mi lezli na nervy. Neustále se rýpali v pocitech a popisovali krásu toho druhého až mě unudili. Možná, kdyby na mě nečekala lepší knížka, tak bych knihu dočetla, ale takto jsem neměla sílu. Nevylučuji, že dám ještě někdy autorce šanci, ale k této knize už se rozhodně nevrátím.

08.07.2013 2 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

"S tebou už nikdy" je naprosto bezvadná knížka, u které si skvěle odpočinete a zároveň se pobavíte. Alexandře Potter začínám čím dál více přicházet na chuť a mám v plánu si pořídit i její další knihy, které mi v knihovničce chybí. Líbí se mi sebeironie hlavní hrdinky Lucy, její smysl pro humor i přístup k životu. Potřebovala jsem na chvíli vypnout a přečíst si něco zábavného a tato kniha mi to na 100% splnila. Zároveň jsem byla nedočkavá, jak to celé dopadne a dopadlo to přesně podle mých představ, takže maximální spokojenost! :)

25.06.2013 5 z 5

Láska jako Řím Láska jako Řím Irena Obermannová

Knihu jsem přečetla, ale nenadchla mě natolik, abych si ještě někdy chtěla od autorky něco přečíst. Nějak mi ani neseděl její styl psaní, byl hodně zvláštní...

10.06.2013 2 z 5

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Na tuto knihu jsem se moc těšila a asi jsem tak od ní čekala víc a měla tedy i vysoké nároky... Postavám v knize jsem bohužel příliš nevěřila, jejich jednání mi přišlo hrozně moc naivní, strojené, nelogické a křečovité. Hlavní hrdinka téměř v každé kapitole brečela a většinu knihy se chovala jako kdyby jí bylo 16 a ne hodně přes 20. Kostra příběhu byla dobrá, ale příběh by ještě, podle mě, chtěl trochu doladit - ubrat trochu slzavého údolí a přidat více na rozhodnosti hlavních hrdinů.

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Jako thriller vcelku dobré, jako duchovní literatura mě to příliš neoslovilo.

Akademie lásky Akademie lásky Belinda Jones

Ze začátku jsem byla u knihy mírně rozpačitá, neboť jsem nevěděla, co si o ní myslet, ale po pár stránkách jsem se začetla. Ano, je to romantický příběh, ale zároveň je to i zamyšlení nad vztahem mezi mužem a ženou co dělat, aby se tomuto vztahu dařilo. Příběh je zasazen do překrásných Benátek, takže pokud se chystáte na dovolenou do Itálie, tak by tato kniha neměla chybět ve vašem zavazadle. :)

10.06.2013 4 z 5

Přemožená Přemožená Jude Deveraux (p)

Název této knihy zněl společně s anotací tak slibně, ale bohužel mě kniha příliš neohromila. Hlavní hrdinka mi přišla celkem hloupá.

10.06.2013 3 z 5

Zlaté dny Zlaté dny Jude Deveraux (p)

Jako oddechovka dobré, ale přiznám se, že jsem to dočetla spíše ze setrvačnosti...

Vlci Sudet Vlci Sudet Petra Neomillnerová

Tina trochu jinak, tentokrát z pohledu Kaye. Čtenář by řekl, že jeho postava nějak vyspěje, no moc teda nevyspěla, ale zase se mi líbilo, že Kay, který nikdy žádnou ženu nemiloval, nakonec začíná něco podobného lásce cítit k ženě, která ho neskutečně peskuje. Zajímavé. :) I když tuto knihu mnozí hodnotí jako slabší, tak mě se moc líbila a přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. :)

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

S touto knihou mě Barbara Woodová opět nezklamala, obdivuji, jak umí bravurně a čtivě popsat různá časová období. Doporučuji!

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Čtení této knihy pro mě bylo do jisté míry velkým přínosem. Musím se přiznat, že o islámských národech nevím vůbec nic a až po přečtení této knihy jsem si o nich udělala určitou představu. Kniha je velmi čtivá, doporučuji!

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Stejně jako tomu bylo u předchozího dílu, tak i tento jsem zhltla. Kniha, která vás chytne hned v úvodu a nepustí.

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Přečetla jsem jedním dechem, velmi čtivé! :) Úžasně výpravný historický román!

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

Od knihy jsem měla velká očekávání, ale bohužel jsem byla spíše zklamaná. Absolutně mi nesedl hlavní hrdina, šel mi strašně na nervy. Příběh byl jinak dobrý a celkem i strašidelný, ale dočetla jsem spíše ze setrvačnosti. B. Wood má rozhodně i lepší knížky.

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Tato knížka se mi moc líbila, patří k mým nejoblíbenějším od Lenky. Četla jsem ji o prázdninách před pár lety a kniha má vyloženě letní atmosféru. Jelikož jsem ji četla během léta, tak jsem se na chvilku s Karolínou opravdu sžila. Moc krásný příbeh a úchvatný hlavní hrdina. :-)

Když uvěříš Když uvěříš Jessica Inclán

Když jsem ji četla poprvé před několika lety, tak mě tehdy kniha nadchla. Nakladatelství ale trvalo pár let, než vydali další dva díly a tak když jsem si oba zbylé díly pořídila, tak jsem si tento přečetla znova. No, abych byla upřímná, tak napodruhé byly mé dojmy už poněkud vlažnější. Navíc mě celkem dost naštvalo, když jsem zjistila, že toto je druhý díl, ale všude se prezentuje jako první!!! A já si říkala, že mi některé věci nedávají příliš smysl...

Nanečisto Nanečisto Sergej Lukjaněnko

Nanečisto jsem dočetla včera v noci (nebo lépe řečeno dnes v noci) a byla to chyba... Byla to chyba z toho důvodu, protože jsem neustále o knize a jejím konci přemýšlela. Pořád mi vrtalo hlavou, co jsou vlastně funkce postav v Nanečistu zač, odkud se jejich výjimečné schopnosti spojené s funkcí vzaly, kdo je vymyslel, kolik světů vlastně je atd. Moc mi nepomáhalo ani vědomí, že existuje druhý díl, když já ho teď nemám a dostanu se k němu kdoví kdy!
Nanečisto je první knížka, kterou jsem od Lukjaněnka četla a rozhodně nebude poslední! Kniha je totiž neuvěřitelně čtivá, dialogy jsou velmi svižné a postavy mají příjemně ironický smysl pro humor. :)

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Vynikající. I když povídky zásadně nečtu, tak u této knihy jsem udělala výjimku. Má úžasný spád a zbožňuji autorčin reálný, až syrový, pohled na hrdiny. :)

10.06.2013 5 z 5

Tvůj anděl strážný: Cesta ke skvělé budoucnosti Tvůj anděl strážný: Cesta ke skvělé budoucnosti Theolyn Cortens

Přiznám se, že tento druh literatury příliš nečtu a ani nevyhledávám, ale díky kamarádce, která se o esoteriku zajímá, jsem si řekla, že to třeba nebude tak špatné a zkusím to. Kniha mě mile překvapila, byla poměrně čtivá a obsahovala spoustu rad do života a pro spokojený život. Je v ní poměrně jednoduše vysvětleno, jak meditovat, jak rozvíjet sebe sama, a to i s příklady. Myslím si, že tato kniha může zaujmout i ty, co příliš v duchovno nevěří, a to právě díky návodům a radám k meditacím. Meditovat totiž může úplně každý, nezáleží na tom, zda je věřící či ateista. :) Kniha se mi líbila a byla pro mě určitě přínosná. :)

12.03.2013 4 z 5

Kocour, který pozoroval lidi Kocour, který pozoroval lidi Jeffrey Moussaieff Masson

Kocour, který pozoroval lidi je celkem malinká a i krátká knížečka, která v sobě skrývá krásný a moudý příběh, který je hlavně ke konci velmi dojemný. Děj se často prolíná s východním náboženstvím a porovnává se skutečností. Tyto pasáže mě sice bavili trošku méně, ale i tak byly velmi zajímavé a svým způsobem do knihy patří. Pokud máte doma zvířátko, tak po přečtení této knížky se na něj budete dívat určitě trošku jinýma očima. :)

23.11.2012 4 z 5