Zlaté dny

Zlaté dny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43542/mid_zlate-dny-m78-43542.jpg 4 82 9

Edilean série

V úvodním románu cyklu Levandulové ráno se čtenář seznámil s nevšední Edilean Harcourtovou a jejím tajemstvím. Ve druhém příběhu autorka představuje její předky v dramatickém příběhu Edilean Talbotové. Ta přichází roku 1766 do Skotska žít se svým strýcem, který však zamýšlí vzdělanou, krásnou a bohatou dívku provdat za jednoho ze svých nechutných přátel, jakmile jen dosáhne věku 18 let. Naštěstí získá Edilean i jiného ctitele, mladého a odvážného Anguse McTerna, který ji pomůže uprchnout a doprovází ji v roli manžela na cestě do Ameriky. V Bostonu se jejich cesty rozejdou, ale když se Edilean dostane do nebezpečí, její starý přítel jí opět podá pomocnou ruku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Days of Gold , 2009

pip11
17.09.2020 5 z 5

Moc pěkný příběh, který nás zavede za zakladateli města Edilean. Tento ,úvodní` díl, byl moc hezký a těším se na pokračování.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, oddychové čtení :-)

cukrovka
17.08.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka, která nás zavede k počátku založeni města Edileanu.

moudivlacek
29.03.2016 5 z 5

Tenhle díl je ještě mnohem lepší jak první. Střet divokého Skota a odhodlané a občas dost umíněné Angličanky rozehrávají mnoho vtipných scének, i když i moc bohatství dokáže člověku ublížit hodně. Ale nakonec je zlo potrestáno a hlavní hrdinové konečně mohou spolu žít se svou láskou.

Mh200877
22.03.2016

Podla mna dost slabe na tuto autorku. Prvych 50 stran som sa rozhodovala ci to neodlozim. Potom sa dej trochu rozbehol, takze to nakoniec nebolo az take zle, ale citala som uz ovela lepsie.

TaLu
14.10.2015 5 z 5

Série Edilean patří k mým oblíbeným od autorky. Pro romantické knihy platí, že si u nich mohu odpočinout, nemusím moc přemýšlet, mohu se spolehnout na happy end a přesně tak dokáže autorky své příběhy vyprávět. Navíc je vypráví dobře - se slovy to umí a to se nedá říci o všech autorech tohoto žánru.
Jen sama pro sebe tuto sérii mám raději chronologicky srovnanou a ne na přeskáčku.

Hřibče
10.06.2013 3 z 5

Jako oddechovka dobré, ale přiznám se, že jsem to dočetla spíše ze setrvačnosti...

weiweika
03.05.2011 odpad!

Nejvíc spisovatelka na světě jude u are gread

78lulu
22.01.2011 5 z 5