Hřibče Hřibče komentáře u knih

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

I když název může navozovat bůhví co, tak o erotiku v románu až tak nejde, i když... :) Je to romantický román, ale hlavní hrdinka Minka je nactiletá mladá slečna, která v sobě teprve objevuje ženu. Erotických scén se tu až tak mnoho nedočkáte, přece jen doba v předminulém století byla jiná, ale přesto tím román netrpí, je naopak velmi čtivý a milý. Autorka velmi věrně vystihla atmosféru tehdejší doby, barvitě popsala chování tehdejších lidí, bály, šaty a způsoby. Kdo má rád štěbetání smetánky, tak si zde určitě přijde na své, protože, jak všichni víme, převážně klevetami a klábosením se bavila tehdejší lepší společnost. Myslím si, že u této knihy se nudit nebudete a i na happy end tu dojde. ;)

14.05.2012 5 z 5

Místo splněných přání Místo splněných přání Jude Deveraux (p)

Jednoznačně zajímavý romantický příběh, pojatý přenesením do minulosti. Tentokrát však ne až tak dávné, ale stejně se zde cestuje. Tři hlavní hrdinky, všechny byly v mládí krásné a měly do života slibně nakročeno, ale někde se něco v jejich životech pokazilo a oni dostaly možnost to změnit. Příjemné a oddechové čtení, doporučuji! :)

Ohnivé okovy Ohnivé okovy Kristin Hannah

Nevím, jestli mi tehdy kniha "sedla", ale podle mě je to jeden z nejhezčích romantických příběhů, jaké jsem kdy četla. Hlavní hrdinové nejsou žádné modelky a supermani, ale naopak obyčejní lidé z Ameriky konce 19. století, kteří si tahají sebou své šrámy z minulosti. Do knihy jsem se okamžitě začetla a nemohla jsem ji odložit, než jsem ji nedočetla. Knihu vřele doporučuji, jedná se o moc příjemný romantický román. :)

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Jedná se o neobyčejnou knihu, která poměrně rychle čtenáře vtáhne do děje. Autor hrdinům nic neulehčil a nechal je si svou cestu doslova "vyžrat", až mi jich bylo mnohdy i líto. Vždy, když se zdálo, že mají chvilku klidu, tak se objevila další a mnohdy ještě horší překážka. Knihu doporučuji všem, kteří mají dost mýdlových románků a opakovaných témat, ale zároveň ji nedoporučuji těm, kterým dělá špatně už jen čtení o krvi. Asi se vám totiž udělá mdlo velmi rychle...

14.05.2012 5 z 5

Pán hor 4 Pán hor 4 Hana Marie Körnerová (p)

První kniha z této série, kdy mi byl hlavní hrdina o trochu více sympatičtější, než hlavní hrdinka. V předchozích dílech tomu zatím bylo vždy rovnoměrně.
I přes to, co Filip de La Reynie Christině udělal, jsem pro něj z nějakého nepochopitelného důvodu měla slabost a pochopení. Vášeň v jejich komplikovaném vztahu byla téměř hmatatelná a napětí by se dalo krájet. Škoda, že Christinina pýcha zapříčinila, že uplynulo ještě mnoho let, než oba mohli být šťastní.
Kniha je psána neuvěřitelně čtivě, stránky se v podstatě obracejí téměř samy. Už se moc těším na další díl!

29.12.2018 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Z knihy jsem měla ze začátku obavy, protože mi svým úvodem až nebezpečně připomínala Krásnou katastrofu od Jamie McGuire. Naštěstí se mé obavy celkem rychle rozplynuly a já si mohla začít knihu poměrně rychle užívat. Ano, v některých chvílích si jsou knihy podobné (velmi ochranitelské chování obou hlavních mužských hrdinů), ale přesto si troufám tvrdit, že příběh od J. Lynn je daleko lépe napsaný a mnohem čtivější. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí už od začátku a velmi se mi líbilo střídání vyprávění z pohledu obou hrdinů. Vylíčení milostných scén je celkem detailní, ale nikoliv nevkusné. Kdo má tyto pasáže rád, jistě si v nich s chutí počte. Kladně hodnotím i to, že jsem v knize nenarazila na žádnou chybu, nebo jsem si jí aspoň nevšimla - to se mi už dlouho nestalo.
Knihu jako celek hodnotím velmi kladně a doporučuji ji k přečtení všem romantickým duším - ideálně o Vánocích, ale já ji četla v parném létě a ničemu to nevadilo. :)

11.07.2018 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Kniha se četla velmi příjemně a byla vtipná. Nebylo to sice tak, že by se čtenář za břicho popadal, ale občas jsem se celkem dost smála. Moc se mi líbilo, jak si hlavní hrdinka věděla rady za každé situace. Navíc by mě nikdy nenapadlo, že se někdy někomu k něčemu může hodit vědět, kolik cm měří jeho vlastní dlaň. V knize se to ukázalo jako celkem majoritní znalost. Asi si ji změřím taky, nikdy totiž nevíte, kdy to můžete potřebovat. :D

27.10.2017 4 z 5

Foxové z Harrow Foxové z Harrow Frank Yerby

Tak pro mě osobně jsou Foxové z Harrow knihou s velkým K! Už dlouho jsem tak skvělou věc nečetla. Jednoznačně excelentní sága - naprosto strhující! A těch zvratů, co v knize je!
Celý příběh je příjemně zamotaný a spletitý, ani chvíli jsem se při čtení nenudila.
Postavu Stephena Foxe jsem si doslova zamilovala, pro mě osobně představoval ideál mužského literárního hrdiny, co se povahových vlastností týče. Knize dávám 5* - maximální spokojenost. :)

(Příběh mě tak chytl, že jsem si o něm vyhledala nějaké informace na netu a příjemně mě překvapilo, že byl i zfilmován. Bohužel už velmi dávno, někdy ve 40. letech. Divím se, že to zatím nikoho nenapadlo natočit znova. To by byl panečku námět na velkofilm! :) )

24.08.2016 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Příjemné oddechové čtení, které je navíc vyprávěno velmi vtipným jazykem. Po náročné práci ideální volba. :)

24.05.2016 4 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla za večer, ale u Léku na smutek se mi to podařilo. Příběh mě okamžitě vtáhl do děje a já s Marikou naplno prožívala její trápení a rány osudu. Mnohokrát jsem měla na krajíčku a chvílemi opravdu nechybělo mnoho, aby i nějaká ta slza ukápla (no dobře, přiznávám se, slza ukápla). Autorka vyprávět umí a i když se nejedná o bůhví jak obohacující literaturu, tak téma zpracovala velmi čtivě a citlivě.

25.05.2014 4 z 5

Ďábel na řetězu Ďábel na řetězu Otomar Dvořák

Ďábel na řetězu je historický román, který se točí především kolem postavy sv. Prokopa, jenž se nesmazatelně zapsal do českých dějin v období kolem 1. poloviny 11. století. Jako většina knih od Otomara Dvořáka, tak i tato nepostrádá čtivost a je napsána srozumitelným jazykem, který se čte jedním dechem. Díky Prokopovi čtenář pronikne do tehdejšího politického pletichaření a poměrně důvěrně pozná některé panovníky z rodu Přemyslovců, konkrétně tedy Jaromíra, Oldřicha a Břetislava.
Osobně si myslím, že je tato kniha určena spíše těm čtenářům, kteří se nespokojí s jednoduchým historickým příběhem pro pouhé pobavení, ale jde jim naopak o hlubší historický vhled, který je přiměje k zamyšlení. Jsem velmi ráda, že se mi kniha dostala do ruky, konečně mi totiž pomohla udělat si trošku "pořádek" alespoň v některých Přemyslovcích, dříve se mi totiž hodně pletli. Navíc jsem se zase dozvěděla něco víc o české historii, což mi opět potvrdilo, že je v ní neustále co nového objevovat. :)

24.06.2013 4 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Jedná se o silný romantický příběh odehrávající se v 19. století, který bohužel nemá příliš šťastný konec. Díky tomu, že román nekončí happyendem, tak příběh nesklouzává do "přeslazené limonády" a stává se z něj, i přes jistou naivitu hlavních hrdinů, která je dána dobou, nezapomenutelné dílo. Dámu s kaméliemi jsem četla několikrát a moc se mi líbila.

10.06.2013 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Zvláštní kniha, vlastně ani nemůžu říct, zda se mi líbila či ne, ale na to, že jsem ji četla před mnoha lety, na ni nemohu stále zapomenout, takže bych ji hodnotila kladně. :) Děj je zajímavý, klidně se to může i stát, proč ne? Pak by ale byla odlišná většina společnosti...

10.06.2013 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Duchovní literaturu příliš nečtu, do této jsem se však pustila, protože mě zajímalo, jak žijí jiné národy a nelituji! Z hlediska odlišného stylu života to bylo velmi zajímavé čtení.

10.06.2013 4 z 5

Horečka Horečka Václav Hrabě

Naprosto excelentní dílko. Chcete-li na chvíli zažít atmosféru šedesátých let, tak si přečtěte tuto útlou knížečku a zaručeně nebudete litovat. Na popis atmosféry je to jedna z nejpůsobivějších knih, co jsem kdy četla.

10.06.2013 5 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Celá série sametů je povedená a patří asi k tomu nejlepšímu, co Jude Deveraux napsala. :)

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Jedna z nejlepších knih od Barbary. Dokonale vylíčila atmosféru v 19. století. Někomu by název mohl asociovat Doktorku Quinovou, ale nenechte se mýlit. ;) Doktorka Samantha toho s ní mnoho společného nemá, kromě té doktořiny a nepřející společnosti. A i když je kniha opravdu velmi výpravná a tlustá, tak vás zcela pohltí. :)

Načisto Načisto Sergej Lukjaněnko

Musím popravdě říct, že celá kniha byla úžasná jízda ze světa do světa. :) Zároveň se čtenář v knize dočká mnohem více informací o funkcionálech a tyto informace budou skoro stejně fascinující jako světy, kterými Kirill bude procházet. Navíc se mi moc líbilo, že kniha neztratila vtipného a ironického ducha, který byl nastaven v Nanečistu. Občas jsem také nestačila žasnout nad Lukjaněnkovou fantazií a smyslem pro humor, kdy např. z milých a maličkých yorkšírských teriérků dokázal vytvořit ve světě Pevniny (ve kterém je nejvyšší mocí církev) sice stále milé a roztomilé, ale přesto nebezpečné psy obranáře celého světa. Asi se už na yorkšíry nebudu moct nikdy podívat normálně... :D
Tuto dilogii všem doporučuji, je to skvělé dobrodružství, při kterém se zaručeně nebudete nudit. Hlavní postava Kirilla vám bude víc než sympatická, protože, ač čtenář bude muž nebo žena, tak stejně zjistí, že má s Kirillem něco společného, a to od podobného pohledu na svět, humor, až po lásku ke zvířatům. :)

Umění žít Umění žít Tomio Okamura

Velmi zajímavá kniha o názorech, myšlenkách a postojích pana Okamury k současné politické situaci, životě, hodnotách, ale i umění. U knihy jsem se ani chvilku nenudila, a to i přesto, že tuto literaturu běžně nevyhledávám. Pan Okamura ví, o čem píše, má přehled a navíc umí dobře psát, takže jeho vyjadřování je inteligentní a navíc lehce pochopitelné i pro toho, kdo se v dané věci příliš neorientuje. Dávám 5 hvězdiček. :)

30.10.2012 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Velmi napínavá a akční kniha, která má super spád a u které jsem se vůbec nenudila. Hlavní hrdinka je drsná, odvážná, inteligentní a krásná žena, která si dokáže poradit v každé situaci. Krom ní jsou v knize ještě dva další mužští hrdinové, kteří příběhu dali ten správný náboj. :) Velmi netradiční je taky zvolené africké prostředí, které je poměrně nezvyklé a líbilo se mi.

27.08.2012 5 z 5