Hory Hory komentáře u knih

Tělo jako posilovna Tělo jako posilovna Mark Lauren

Konečně se objevila knížka zastávající názor, se kterým se stotožňuji již poměrně dlouho dobu. A to že pokud chce někdo doopravdy "makat" a pracovat na sobě, nepotřebuje posilovnu ani žádné drahé stroje. Knížka je doopravdy bez nadsázky takovou základní "biblí" cviků vlastní vahou a ikdyž jich existuje samozřejmě mnohem více (což i sám autor potvrzuje), je to velice slušný základ pro každého, kdo má rád cvičení, nové výzvy a kdo rád na svém těle zkuší něco nového. Autorovi se navíc podařilo celkem srozumitelně a jednoduše popsat základy výživy, principy kvalitního tréninku a v podstatě i filozofii cvičení vlastní vahou. Ikdyž pravda, svým dosti osobitým způsobem :) Krom seznamu cviků, jejich variací, podrobného popisu a 4 tréninkových programů (každý na 10 týdnů) obsahuje kniha i návod, jak si vytvořit vlastní program šitý na míru. I samotná osobnost autora dává příslib k tomu, že opravdu ví o čem píše. Takže na závěr: kdo je nadšenec do cvičení a nemá sklony k rutině a jednotvárnosti měl by si tuto knížku zcela určitě pořídit. Nemusí cvičit přímo celé programy, ale určitě si zde může najít každý to své. Ať už to je třeba jen rozšíření svého repertoárů o několik nových cviků.

10.02.2014 5 z 5

Trenér fotbalu B licence Trenér fotbalu B licence Jaromír Votík

Základ pro všechny uchazeče o trenérskou licenci fotbalu, jak C tak B licence. Obsahuje vše, co potřebujete ke zkouškám znát.

06.02.2014 4 z 5

Legie, můj život - Od vojína k veliteli praporu Legie, můj život - Od vojína k veliteli praporu Pavel Knihař

Pozoruhodný a fascinující životní příběh člověka, který se nehodlal smířit s nastupujícím totalitním režimem v naší zemi a zvolil zajímavou a nebezpečnou variantu (o které jsem popravdě až do cvhíle přečtení této knížky nevěděl) jak proti komunismu bojovat. Ikdyž bojoval na druhé straně světa a pod vlajkou jiné země, tak stále jako čechoslovák a stále proti tomu stejnému zvěrstvu, komunismu. Stejnému komunismu, který v naší vlasti po desetiletí pronásledoval, zavíral a ničil životy lidí, kteří se nehodlali smířit s tím, že se jejich vlast po vymanění z jedné okupace řítí do té druhé. Je až politováníhodné, když se ke konci knížky dozvíte, že jeho zásluhy dokázaly "zatím" doopravdy ocenit jen v zahraničí a v jeho novém domově, Francii, a že u nás by se musel snad dokonce doprošovat o to, aby aspoň uznali, že byl za svoji "protistátní činnost" v mládí zavřen a vyslíchán.

30.01.2014 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Knížku jsem přečetl jdením dechem ale stejně jsem se neubránil po jejím dočtení smíšeným pocitům. Na jedné straně naprosto dokonale popsaná postapokalyptická atmosféra zničeného světa, kde člověk žije od plechovky k plechovce, hledá jiné přeživší a zároveň se jim snaží vyhnout. Stroze ale výmluvně (někdy jedno slovo vydá za tisíc) vyjádřený vztah otce a syna ve snaze přežít ze dne na den a dojít k neurčitému cíli, jenž snad ani jeden z nich stejně nezná. Na straně druhé je ale až moc otazníků. Samozřejmě nemusí být řečeno vše, aby byl příběh silný, ale konec mi přišel nějak prázdný, prostě mi tam něco chybělo. Asi patřím k těm, co potřebujou mít daný pevný konec od autora, buď že všechno dobře dopadlo a Jeníček s Mařenkou žili dál spokojený život a nebo že všichni umřeli a se světem je konec..ale to je zřejmě jen mou omezenou představivostí :)

05.01.2014 4 z 5

Dvojí Dexter Dvojí Dexter Jeff Lindsay (p)

Budu se opět opakovat a napíšu to, co u minulého dílu. Zábavné oddechové čtení plné vtipných narážek a přirovnání...prostě Dexter :) ...těším se na poslední díl a jsem zvědav, jak to pan Jeff nakonec celé ukončí.

31.12.2013 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je úžasné, jak lze na tak málo stránkách vyjádřit tolik myšlenek. I přesto, že je to svým způsobem knížka "pro děti", tak my přijde, že ji úplně pochopit může především dospělý. Jedná se o krásný příběh kde na nás téměř na každé stránce čeká jednoduše podaná, přesto velice hluboká myšlenka. Napříkal část s králem, který dává jen takové rozkazy, keré lze splnit je úplně dokonalá. Musím dát 5 hvězd a určitě se k malému princi ještě mnohokrát rád vrátím.

04.12.2013 5 z 5

Delikátní Dexter Delikátní Dexter Jeff Lindsay (p)

Dexter mě nikdy nezklame. Je to vždy příjemná vtipná oddechovka kterou přečtu jedním dechem. V tomhle díle, pravda, potkáváme již trošku "jiného", "lidštějšího" Dextra, ale jak sám závěr napověděl, nemusím se snad bát, že by snad měla být v dalším díle nouze o izolepu a rybářský vlasec :)

01.12.2013 4 z 5

Československý zahraniční odboj za 2. světové války na západě Československý zahraniční odboj za 2. světové války na západě František Emmert

Dobře zpracovaná knížka plná obrazových materiálů a kopií dobových dokumentů. Stručně, přehledně a přitom srozumitelně mapuje čs. odboj na západě. Dovedu si ji přidstavit i jako doporučenou literaturu pro studenty středních škol, aby viděli, jak se komunistický režim po válce "odvděčil" všem svým hrdinům, a to jak těm ze západního odboje, tak i mnohým z toho východního.

26.11.2013 5 z 5

Velká hra Velká hra Jurij Petrovyč Dold-Mychajlyk

Z počátku jsem se trošku dýl dostával do děje. O to víc mě pak ale pohltil a knížka se četla jedním dechem. Za mě téhle knížce palec nahoru!

23.10.2013 5 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Výborná kniha. Děj má spád a lehce Vás vtáhne. Vysoké tempo sice po dvou třetinách knihy podle mého názoru trošku upadá, ale i přesto to nijak neubere na kvalitě knihy. Dost často jsem se i od srdce zasmál nad humorem, se kterým se hrdina staví svému osudu. Za mě jednoznačně palec nahoru!

06.10.2013 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Remarque mě nikdy nezklame a nikdy neurazí :) Sice mi přijde, že je pro jeho knížky téměř pravidlem existence nemocné lásky hlavního hrdiny (překvapení...rakovina), která na závěr umírá, ale i přesto, že to již na začátku knihy tuším, vždy mi to nebrání jí dočíst až do konce a zatím jsem nikdy nelitoval. A když je k tomu ještě přidán i jiný pohled na 2.sv, kdy samotní Němci byli pronásledováni po celé Evropě svými "bratry", nelze než nedat 5 hvězd :)

21.09.2013 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Výborně napsaný, čtivý a nenáročný příběh. Styl psaní mi připomíná Agathu Christie a její Poirotovky :) Člověk se nechá vtáhnout do děje a pak už jen sleduje, jak celý případ na konci daný detektiv mistrně vyřeší. Když k tomu přidám detailně popsané ponuré prostředí anglického venkova, je z toho knížka jako víno...doporučuji :)

15.09.2013 4 z 5

Sbohem armádo! Sbohem armádo! Ernest Hemingway

Osobně mě kniha moc nenadchla. Příběh je dobrý a má spád, ale místy mě vadil autorův "jednoduchý" jazyk a dialogy (zejména teda první půlka, druhá už byla lepší a snáze se začetlo). Chápu že to je autorův styl a proto berte mé výhrady jen jako můj osobní pohled. Nicméně za přečtení knížka určitě stojí :)

15.09.2013 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Hodnocení není úplně jednoduché. Kniha je výborná, ale popisuje jeden z nejnechutnějších činů našich dějin a je sondou do osobnosti člověka (kterých bylo bohužel nacistické německo na vedoucích postech prostoupeno), který bral vyhlazení takového množství lidí stejně, jako dnes bere majitel jakékoliv firmy problematiku zvýšení své výroby. Rozhondě by si ji měl přečíst každý, kdo má natolik dostatečný intelekt a vysokou inteligenci k tomu, aby pochopil, jaká zvěrtstva knina popisuje, a že čistě technický přístup hlavní postavy k plnění svého úkolu byl snad ještě děsivější, než samotný čin.
Její přečtení, stejně jako návštěvu koncentračních táborů, považuji za nezbytnost k tomu, aby si člověk dokázal udělat obrázek, co za obludný úkaz III. říše byla...snad si to jednou uvědomí i každý vyholený adolescent, co v partě jemu podobných zvedá pravici aniž by věděl, co doopravdy propaguje.

07.08.2013 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Za mě výborné čtení a poutavý příběh. Ikdyž jsem jej znal z předchozího shlédnutí filmu, opět se potvrdilo pravidlo, že film nemusí přímo kopírovat knížku a tak může nabídnout mnohem víc. Film je sám o sobě skvělý, ale to knižní předloha taky. Zajímavě zde byl vykreslen místy až homosexuální vztah upírů a jejich obětí stejného pohlaví. Jediné co mi na konci chybělo byla nezodpovězená otázka na to, co to vlastně chtěl Lestat Luisovi v té Paříží říct...nebo jsem jen nepozorně četl? :)

13.07.2013 5 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Budu jenom opakovat, co už tu je napsané. Skvělý román, který bez příkras zobrazuje poslední dny války z pohledu malé skupiny německých parašutistů a ukazuje, jak III. říše zničila životy nejen lidí, jejichž země napadla nebo okupovala, ale i životy lidí vlastních. Jak už bylo zmíněno, dokáže se hravě vyrovnat románům Remarqua a rozhodně stojí za přečtení.

26.08.2012 5 z 5

Mladí lvi Mladí lvi Irwin Shaw

Vynikající knížka. Skvělý příbeh a ještě dokonalejší závěr. Jeden z nejlepších válečných románů, který jsem kdy četl. Každý, kdo má rád válečné romány si ho musí prostě přečíst.

20.08.2012

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Výborná knížka! Krasná ukázka toho, že na silný příběh není vždy třeba popsat 600 stran. Myslím, že v příběhu se odraží osud nejednoho letce RAF za 2.sv. Každému doporučuju, rozhodně stojí za přečtení!!!

18.08.2012 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Upírská klasika. Skvěle napsaný román. Nikdy jsem nevěřil, že může člověku běhat mráz po zádech i při čtení knížky, ale Dracula k tomu měl hodně blízko. A forma vyprávění prostřednictvím dopisů je skvělá.

07.08.2012 5 z 5

Sloupové dýmu Sloupové dýmu Denis Johnson

Způsob, jakým je knížka psaná, mi moc nesedl. Často z mého pohledu úplně nesmyslné dialogy ve kterých se člověk snadno ztratí a neví, kdo a o čem mluví. Hodně je v díle vidět snaha o poezii, která mi však přišla často úplně mimo mísu. Nicméně číst se to určitě dá a nabízí pohled na válku ve Vietnamu z úplně jiného úhlu. Věřím, že někomu se líbit může. Mě ale moc nenadchla...

07.08.2012 3 z 5