Horal123 Horal123 komentáře u knih

Bílý Den Bílý Den Jack London

Pro mě nejtypičtější London. Víra v silného jedince je opět v hlavní roli. Vyhrává jen ten, kdo je silný a odolný. Strhující děj, který se čte jedním dechem. London je vynikající vypravěč.

Mezi zlatokopy Mezi zlatokopy Jack London

Tato kniha se mi líbila jako malému klukovi a líbí se mi i teď ve zralém věku a líbit se mi bude i v důchodu.

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Základní kniha pro každého dobrodruha a milovníka Severu.

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tato kniha by se měla pod tlakem cpát do nynějších malých kluků a holek, aby viděli, že existuje i krásný reálný svět mimo monitory jejich počítačů.

18.01.2020 5 z 5

Zelené pahorky africké / Mít a nemít / Pátá kolona Zelené pahorky africké / Mít a nemít / Pátá kolona Ernest Hemingway

Reálný exkurz do Afriky na konci koloniální éry. Lov byl pro Hemingwaye stejnou vášní jako psaní.

Babička Babička Božena Němcová

Za mých školních let se jednalo o základní povinnou četbu na ZŠ.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Pro mě naprostá klasika.

18.01.2020 5 z 5

Některé povídky byly pěkně vypracované, ale většina se mi nelíbila. Asi jsem do nic nich ještě nedospěl a obávám se, že ani nedospěji.

18.01.2020 2 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Na válečné knihy moc nejsem, ale tato zřejmě tvoří vyjímku. Velmi čtivá a dost poučná, co se týká fungování světových tajných služeb.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Skvělá kniha, kterou měl kdysi přečtenou každý kluk.

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Když jsem byl kluk, tak to byla moje asi nejoblíbenější verneovka.

Do Měsíce Do Měsíce Jules Verne

Genialita Verneho jako proroka technického pokroku byla obdivuhodná.

18.01.2020 1 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

četl jsem jako malý kluk v osmdesátkách. Ne tak dobrá jako Dvacet tisíc mil pod mořem, nebo Tajuplný ostrov.

18.01.2020 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

O této knize bylo v komentářích napsáno hodně. Myslím, že prvotním záměrem autora nebylo napsat pornografický román, jak se někdy uvádí, ale ukázat rozpor mezi mdlým, strojeným, často falešným životem anglické aristokracie a šťavnatým živočišnem chudého lidu. Některé pasáže byly docela čtivé, ale obecně mně kniha moc nezaujala. Znovu číst určitě nebudu.

17.01.2020 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Knihy prince Ládíka zkrátka nezklamou. I když je pravda, že když Ladislav při svých cestách chodil pěšky, setkával se s jiným typem domorodců, většinou obyčejných vesničanů. Vyprávění o nich mě bavilo trochu více, než vyprávění o lidech, které si stopnul. Navíc autostopem se jezdí po hlavních tazích, které nejsou tak zajímavé jako místa, na které Ladislav došel pěšky v minulých knihách. Ale britský humor autora zůstává stále stejný-vynikající.

Dodatečně doplněno:
Minulý týden jsem navštívil přednášku a promítáni Ladislava Zibury k této knížce. Něco tak zábavného jsem za poslední rok nezažil. To nelze slovy vyjádřit, to se musí zažít. V podstatě jsem se dvě hodiny nepřetržitě smál..... Doporučuji navštívit.

17.01.2020 4 z 5