Honzin Honzin komentáře u knih

Vánoční případ c.k. policejního komisaře Pobudy Vánoční případ c.k. policejního komisaře Pobudy Jiří Slavíček

Příběhy a doba pěkné. Autor má perfektní znalost místa Praha Bubny a Holešovice, což je na druhou stranu pro dějový spád kontraproduktivní.

22.04.2024 4 z 5

Tajemství luštitelky kódů Tajemství luštitelky kódů Sara Ackerman

Knížku jsem koupil intuitivně bez předchozích přečtení recenzí, čekal jsem zápletku se šiframi. Osobně nemusím dějové linky, ale zde mi nevadily a osvěžily vyprávění z těžké doby a velmi zajímavého místa.
Hodnotím kladně a rád si od autorky přečtu další knihu.

04.04.2024 4 z 5

Ženy českých panovníků 2 Ženy českých panovníků 2 Vladimír Liška

Kniha byla čtivá, ale moc informací v jednom. Takže si budu muset něco v rychlosti skouknout znovu.

17.03.2024 5 z 5

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

Některá životní moudra tesat do kamene.

05.03.2024 5 z 5

Večírek s hořkým koncem Večírek s hořkým koncem Veronika Černucká

Zatím nejlepší, co jsem od autorky četl. Já vidím dva styly, jeden "dějový" a jeden "vyprávěný Tarou". Ten dějový je super a ten vyprávěný to trošku zlehčuje (Tara + komisař). Ale je to čtivé.
U mnoha autorů bych pro přehlednost uvítal jmenný seznam hlavních hrdinů.

10.02.2024 5 z 5

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

Dobrý, jen jsem se v sestrách trochu ztrácel.

22.01.2024 3 z 5

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Na autorce se mi líbí prokreslení osobnosti jednotlivých postav.
Kniha se čte velmi dobře a ze série o Marii je z těch lepších.

16.01.2024 5 z 5

Královi rytíři Královi rytíři Richard Dostál

Zajímavé podání období Václava II. a Elišky Rejšky.
Dobrá kniha - doporučuji.

29.12.2023 4 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Čtivé, neskutečné a Tara je nejspíš Chuck Norris.

15.11.2023 4 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Moje prvá kniha od autorky. Jedná se o fejetony, které mají neskutečně vtipně vybarvené postřehy ze života. Jsou podány formou inteligentního humoru, což se dnes opravdu málo vidí.
V mém případě byl ideální stav dva fejetony proložené jedním sudoku.

12.11.2023 4 z 5

Valčík pro mrtvé Valčík pro mrtvé Veronika Černucká

Moje první knížka od Černucké. Já jsem spokojen. Samozřejmě můžu mít spoustu připomínek, ale nejsem hnidopich. To by pak nemohla vzniknout knížka žádná. Takže si přečtu i další.

02.11.2023 4 z 5

Podivuhodný oddechový čas Richarda Bartoně Podivuhodný oddechový čas Richarda Bartoně Václav Erben

Já tenhle styl psaní u Erbena můžu. Za ten konec 4*.
Asi bych to úplně nekonkretizoval jako Ava.

23.10.2023 4 z 5

Šamanský bubínek Šamanský bubínek Jarmila Pospíšilová

Paní autorka má jistě absolvovány základy psychologie a filozofie a je to znát. Postavy jsou vybarvené a reálné.

12.10.2023 5 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

První část knihy jsem si říkal, že je trochu slabší, ale pak se to otočilo. Paní autorka mi sedí s vykreslením pocitů jednotlivých postav.

20.09.2023 4 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Vše jsem obsáhle napsal v úvodní knize Stopy minulosti. Takže jen, že se jedná o kontinuální pokračování příběhu a zde se dozvíme rozuzlení.
Jediné, co bych přidal je, že si nevybavím obraz, jak Lexie vlastně vypadá - její popis.

08.08.2023 4 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Shodou okolností jsem se dostal k této knížce. Irsko a autorka příjmením Taylor (jako Irsko a autor jiného žánru - Patrick Taylor) byly atributy mé zvědavosti.
Psáno čtivě, to se musí nechat. Současný děj plný napětí. Pozor jsou to dvě knihy a tato je prvý díl. Druhou knihou (V bouři) pokračujete v kontinuálním ději. Až pak je rozuzlení a závěr příběhu.
4* za to, že je to červená knihovna. Omlouvám se čtenářkám, které se mnou nebudou souhlasit, ale vadilo mi, že kdykoli se Lexie podívá na Graysona, tak se jí podlomí kolena a nemůže s tím nic udělat. Jinak je ale Grayson sympaťák :-).

08.08.2023 4 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Z těch, co jsem četl asi nejlepší. Autorka umí dobře vybarvit charaktery jednotlivých postav.

05.06.2023 5 z 5

Vražda v lázních Skalka Vražda v lázních Skalka Jarmila Pospíšilová

K autorce jsem se dostal díky hodnocení a komentářům v databázi knih. Jsem spokojen i když trefím pachatele poměrně záhy. To mi vůbec nevadí. Knihy ze série čtu na přeskáčku, takže pokaždé je Marie s komisařem v jiné vztahové situaci :-). Tak zas příště si v knihovně od autorky určitě nějakou knihu půjčím.

08.05.2023 5 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Moje první kniha od autora, koupena v Levných knihách bez přečtení zdejších recenzí. Dle obálek "doktorské série" jsem čekal trochu ztřeštěný humor a ejhle, ono to bylo takové příjemně pohodové, někdy až trochu filozofické. Není to čtení od kterého se nemůžete odtrhnout dokud knihu naráz nepřečtete, ale potěší Vás. To teda jo!

30.04.2023 5 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Paní Horáková, co mi to děláte.
Jak u "Korálky z klokočí", tak i zde mě poslední kapitolou vždy odrovnáte. :-)

19.01.2023 5 z 5