Honzin Honzin komentáře u knih

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Knížka je psána čtivě. Tento styl psaní mi sedí.
Koupil jsem její druhé vydání. Nakladatelství "Fra" mě zklamalo, jak úporně na knížce šetřilo. Text je narván až k samému okraji a spodní části knihy. Zasloužila by si standardnější typografický formát.
Bohužel pro mě - světe div se, nemám rád politiku - se dějem trošku prolíná. Také
některá filosofická témata (a jsem rád za ně), zde mohou vyznívat černobíle. Oboje samozřejmě do děje zapadá. To já jen, že skutečnost je ve stupních šedi.
Závěrem,
doporučuji k pohodové četbě. Jako dárek pod stromečkem bude vypadat "skromně".
Inspiruje-li k návštěvě regionu (viz komentáře níže), zjistíte, že je zde nádherná příroda, ale plná průmyslových měst s přidruženými negativy.

19.11.2020 4 z 5

Průvodce DNA testováním a genetickou genealogií Průvodce DNA testováním a genetickou genealogií Daniel Vaněk

Jde o srozumitelné seznámení s genealogií z pohledu DNA.
Kdo je " genealogický badatel", tak jej tato kniha dříve či později nemine.
Doporučuji!

26.05.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Knihu jsem koupil původně ženě (která nečte). No a jelikož ji opravdu nečetla, tak jsem se do ní pustil sám - ačkoli nejsem vhodná cílová skupina.
Knížka je psaná zajímavým rukopisem a popravdě mě upoutala - jenže.
Jenže má moc časových vrstev (i když důmyslně promyšlených - viz závěr knížky), moc vsunutých příběhů. Pobral jsem dvě dějové vrstvy (chcete-li časové osy - já jsem počítačovej :-)) a zbytek byl pro mne zbytečně navíc.
Rozumím ale tomu, že pro někoho může mít hodnotu 5*.

26.05.2020 3 z 5

Dějiny českých zemí Dějiny českých zemí Jan Randák

Knížka je moc pěkná, ale asi každého "zasáhne" hlavně čtenářovo oblíbené období.
Moje preferovaná období bych sice rád rozšířil na úkor ostatních, jenže kdyby takhle licitoval každý, tak by nic nevzniklo :-).
Palec nahoru za to, že se nejedná o strohou chronologickou osu, ale o ucelené události - příběhy popisované doby.

26.05.2020 4 z 5

Vejce podle Stroganova Vejce podle Stroganova Naďa Horáková

"Konec dobrý - všechno dobrý."
Te je hláška mého středoškolského profesora na ruštinu a dějepis.
Nějak to patří i sem k moji oblíbené autorce.

05.06.2018 5 z 5

Zkrotit vlka Zkrotit vlka Benjamin Black (p)

Nezbývá, než se vším, co zde bylo napsáno souhlasit. Kniha Vás opravdu nevtáhne do děje. Až ke konci jsem měl jistotu, že ji dočtu.
Nicméně zajímavé období.
Pokud ale nemáte co číst a nehledáte knihu na jeden zátah, tak si ji klidně vypůjčte.

18.02.2018 2 z 5

Tajemství Bělského kopečku Tajemství Bělského kopečku Barbora Hrůzová

Je to čtivé.

10.10.2017 4 z 5

Starožitná smrt Starožitná smrt Stanislav Češka

Každopádně je kniha psaná čtivě.

09.06.2017 3 z 5

Příběh vzácné tabatěrky Příběh vzácné tabatěrky Marie Macková

Navazuji na předchozí, v příběhu nejde o akčnost, patřící současné době a současným technologiím.
Jedná se o barevné vykreslení pohraničního městečka z doby Rakousko-Uherska.
Knížku pravděpodobně nebudete číst s napětím, kdo je vrah. Zato Vás ale plně vtáhne do bytu Rosy Bauerové či na komisariát Finanční stráže. Možná budete mít i pocit, že jste součástí děje.

09.06.2017 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Díky panu Hrdličkovi mohu nahlédnout do rodiny podrychtáře Václava a jeho ženy Kateřiny. Ale také do svérázné "rodiny" biřiců Starého Města. A protože se vždy jedná o životní nadhled plný humoru, tak se těším, že nás pan Hrdlička jistě seznámí s nějakým dalším Václavovým "rytířováním".

12.05.2017 5 z 5

Příběh staré šperkovnice Příběh staré šperkovnice Marie Macková

Kniha před přečtením mě zaujala několika atributy, zajímavá grafika obalu, pro mě nová autorka a také období C. K. monarchie. Slovo příběh v názvu knihy opravdu na stránkách odvíjí barvitě zasazený příběh regionu, místních obyvatel i doby.
Knížka je psaná čtivě a s jistým životním nadhledem. Pro mě příjemné večerní čtení o velikonočních svátcích.

16.04.2017 4 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Pro mě nejčtivější z prvních tří knížek. Nebo mi jen prostě sedla ještě víc, než ostatní.
Oblíbený autor a velmi příjemný specifický humor se životním nadhledem.

22.03.2017 5 z 5

Falešná kočička Falešná kočička Naďa Horáková

Tři samostatné detektivní příběhy propojené stejným vyšetřovacím týmem.
Lehké, čtivé, tak jak jsem u jedné z mých oblíbených autorek zvyklý.

23.10.2016 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Příjemné čtení při sychravém podzimu.

10.10.2016 5 z 5

Hofmistr královny Johany Hofmistr královny Johany Eva Rolečková

Nevšední pohled na Jiřího z Poděbrad.

07.06.2016 4 z 5

Strážci Horní země Strážci Horní země Ondřej Pivoda

Ač nejsem "románový typ", tak jsem s touto knihou spokojen. Zaujala mě.

21.03.2016 4 z 5