Hofmistr královny Johany

Hofmistr královny Johany https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123813/hofmistr-kralovny-johany-123813.jpg 4 14 2

Husitské války skončily a Boreš z Miletínka zjistil, jak poznamenaly jeho původ. Hledá sám sebe mezi zacházející slávou Tábora a dravou mocí, s níž v Čechách stoupá hvězda Jiřího z Poděbrad.

Finn123
26.10.2016 3 z 5

Kniha mi přišla dost nevyrovnaná. Na začátku takové divné úvahy o husitské době,pak ženským způsobem popisovaný vztah mezi Johankou a Jiřím.Určité oživení vnesla postava krále Ladislava a hlavní hrdina Boreš se mi postupně zdál docela sympatický.Ale závěr mě znechutil,proč ho autorka nechala tak hnusně odejít ze světa ? To by byl konec vhodný tak pro nějakého obrovského lotra.Nevím,zda tím mělo být řečeno,že bastarda nikdo nepostrádá nebo ukázat,že spisovatelka umí být drsnější než její mužští kolegové.Vyznění románu mi tedy tvrdě nesedlo.
V žádném případě nejsem zaujatý proti ženským autorkám,píšícím historické příběhy.Třeba paní Ludmilu Vaňkovou beru jako klasiku žánru nebo mám v oblibě knížky Zuzany Koubkové.Ale romány ve stylu Hofmistra královny Johany opravdu nemusím.

Honzin
07.06.2016 4 z 5

Nevšední pohled na Jiřího z Poděbrad.

Kniha Hofmistr královny Johany je v