honZic honZic komentáře u knih

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

za mě velmi super

28.09.2017 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Ctyri za to, ze mi byl jasny vrah. Jinak to ma spad a stoji to za to.

17.01.2017 4 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

no, nemohl jsem se vůbec začíst... hlavní hrdince jsem chtěl dát v průběhu čtení hrozně přes držku (doslova!) a na konec knihy jsem se dočkal toho, že opravdu dostala. Ale řeknu Vám, čekat celou knihu na to až přes ní dostane bylo utrpení. Kniha nemá spád, je dost průhledná a postavy ploché... ne každý světový bestseller je hold kvalitní literatura. Jedna hvězda za odvahu autorky něco podobného napsat a druhá hvězda za to, že hlavní hrdinka nakonec dostala přes hubu - na to jsem se těšil.

24.10.2016 2 z 5

Ziglar o prodeji Ziglar o prodeji Zig Ziglar

Místy zbytečně zdlouhavé. Ale jinak velmi zajímavé.

25.05.2016 3 z 5

Martin Juhás čili Československo Martin Juhás čili Československo David Zábranský

Zkoušel jsem to, zkoušel. Potom zase zkoušel. Ale nešlo to. Odkládám. Vůbec mě to nechytlo, spousta bizarností mě odpuzovala a slovní ekvilibristika (i když úctyhodná!) mě spíše rušila a nutila vracet se v textu zpět, stejně jako rychlé přeskakování mezi postavami a jejich příběhy. Ne, zkrátka tohle není šálek mého čaje.

06.05.2016

Koučování Koučování John Whitmore

V rámci rozvoje lidí vám tato kniha dá kompletní základ, který je třeba. Velmi mi pomohla a mé výsledky se dostaly na jinou úroveň, vyšší. Rozhodně doporučuji lidem, jenž se zabývají koučováním, či rozvojem lidí.

05.05.2016 5 z 5

To nejlepší od Čapka. Jeho vrcholné dílo.

02.04.2016 5 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

velmi zvláštní kniha. Jak stylem, příběhem ale i samotným vyprávěním.

02.04.2016 4 z 5

Jmenuji se Červená Jmenuji se Červená Orhan Pamuk

Postmoderna se vším všudy. Skvělé. Tečka.

02.04.2016 5 z 5

Kloktat dehet Kloktat dehet Jáchym Topol

tohle je pecka. Skvělé. Na Noční práci to stále nemá, ale i tak. Kloktat dehet je fakt pecka. Čtěte, čtěte. Ten styl, to vyprávění - obé vás uhrane.

02.04.2016 4 z 5

Nikdo neunikne Nikdo neunikne Romain Sardou

No, bavil jsem se. Četlo se to fajn, děj odsýpal, předvídatelné to taky nebylo. Ale něco mě stále chybělo. Nebylo to zkrátka uplně ono. Za mě mohu říct: není to thriller, není to detektivka. Přesně něco napůl. Takže tři hvězdy.

02.04.2016 3 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Skvělý, přesný, niterný Murakami. Jako vždy. Ne každá povídka mi sedla, to je pravda, ovšem dohromady jako celek to funguje a má to smysl. Ne s každým hrdinou bude čtenář soucítit, či chápat myšlenkové pochody.. ovšem je to také mentalitou japonců, s kterou my češi nedokážeme natolik splynout. Celkově hodnotím velmi kladně.

18.03.2016 4 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Skvělá kniha. Moc mě bavil styl vyprávění a vrstvení děje. Střídání vypravěčů byla opravdová lahůdka. Doporučuju moc!

09.03.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

lepší než Netopýr..více rozvrstvené.. Nesbo se více pouští do socílní problematiky Thajska, korupce, drogy, sex.. je to skvělá kniha.. ale stále mi vadí to pomalejší tempo... představuji si stále víc..proto nedávám plný počet.. těším se ale na další knihu... čtu postupne :-)

25.02.2016

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Dánovky čtu v pořadí, v kterém v současné době vycházejí ve Slovartu.. Musím říci, že tato kniha je pro mě největším zklamáním. Spousta zbytečného balastu, zbytečné dějové linky.. Místy jsem nechápal styl vyprávění - jednou tak, po druhé tak.. Dán občasně do knihy vložil takřka scénaristické postupy, jež čtenáře spíše zaskočí a zdržují.. A příběh samotný? Hodně politiky, spousta rozkročení i do jiných žánrů.. Tuto knihu se samotnému autorovi nepodařilo ucelit. Více očekávejte v mé recenzi..

04.01.2016 3 z 5

Superman: Utajený počátek Superman: Utajený počátek Geoff Johns

Kresb více než nic moc, příběh? Spíše pohádka vyprávěná velmi pohádkovým stylem. Superman je nudná postava, nebo pro mě vždy byla.. a tato kniha to absolutně potvrdila. Ploché postavy.. uf.. už bych číst vícekrát nemusel.

06.04.2017

Andělí vejce Andělí vejce Petr Stančík

Kniha je to skvělá, ne že ne. Ovšem čtenářské orgie se nekonají. Ten zážitek, který vás doslova připoutal do křesla tu není, nicméně ke kkonci knihy jsem měl slzy v očích a opět se hluboce skláním před Stančíkovou poetikou a jazykovým mistrovstvím.

30.11.2016 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

no, četl jsem všechny Dánovky, které Čechách nově vycházejí...ale s touhle jsem se nemohl nijak sžít. První polovina knihy mě vůbec nebavila. Samozřejmě chápu její důležitost atd, ale byla psaná doslova nezáživným způsobem. První vražda, kterou Krauz vyšetřuje je tam včleněná prakticky bez hlubšího důvodu, jen aby se tam hlavní hrdina zkrátka objevil... Druhá půlka byla již klasickou Dánovkou se vším všudy, měla spád, gradaci děje...a byla super. Takže přesně půl na půl. dal bych 2,5 hvězdy, ale jelikož to nejde dám tři proto, že mám zkrátka Dána opravdu rád. :-)

19.10.2016 3 z 5

Ravensbrück Ravensbrück Steve Sem-Sandberg

Místy dost zmatené... nevyhovoval mi styl psaní román/dokument... ale v rámci faktografické přípravy klobouk dolů, kniha dá čtenářům to, co má. A to je skvělé.

05.05.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Super kniha. Moje první od tohoto autora. Nicméně nemohu bezvýhrad souhlasit s názory níže. Kniha častokrát překvapí. Rozplétání příběhu je velmi zajímavé a čtenáře chytne, ovšem konec překvapivý není. A to je velká kaňka na jinak skvěle gradovaném příběhu. Ve třičtvrtě knihy autor čtenáře dovede k zásadnímu a nejdůležitejšímu odhalení, no a zbytek čtenáři rychle dojde. Ale i přes to, jen doporučuji ke čtení. Zda tuto poslední pomyslnou kaňku autorovy odpustíte, necháme jen na vás. Já ji neodpustil. Bohužel.

05.05.2016 4 z 5