holkazaknihou holkazaknihou komentáře u knih

Na břehu minulosti Na břehu minulosti Gregg Olsen

Knizku jsem cetla na muj vkus az moc dlouho. Nevim cim to bylo, ale nejak jsem se nedokazala do pribehu ponorit.
Hrozne me vytaci hlavni postava vysetrovatelky Megan. Asi jsem po prvnim dilu doufala, ze to bude lepsi no a ono ne. Jeji osobni linka mi trosku kazi cteni, protoze jsem se pristihla, ze po techto pasazich knizku odkladam :D A ten dialog na konci knihy? Wtf..

Abych ale knizku uplne nezkritizovala, tak priznam, ze me zaver detektivni linky prekvapil. Tipovala jsem nekoho jineho. V knize je par prekvapivych odhaleni a jestli vam nevadi hlavni hrdinka a chcete neco oddychoveho, tak je to kniha pro vas..

29.03.2024 3 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

3,5*
Nemuzu si pomoct, ale Josie me cim dal tim vic stve. Hlavne jeji chovani a to, ze se trosku koupe v sebelitovani. Posledni dva dily jsem si diky tomu moc neuzila a celkove to kazilo dojem z knihy. Pribeh jinak super. Vubec mi nevadi, ze se to vicemene toci kolem ni a jejiho okoli. Prectu si dalsi dil? Jasne, ze jo :D

06.03.2024 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Rozhodne lepsi nez predchozi dil. Pulku knihy trosku trvalo nez se zapletka rozjela, ale pak me to velmi bavilo. Jsem zvedava, jestli dalsi dily budou stejne dobre..

26.02.2024 4 z 5

Přeživší Přeživší Jane Harper

Po dlouhe dobe davam 5 hvezd, protoze me tahle kniha vazne bavila.
Byla napinava, tajemna a hezky gradujici. Neni to kniha, kterou prectete za jeden vecer, ale zase ji nedokazete odlozit. Doporucuju..

31.01.2024 5 z 5

Záhada domku číslo devět Záhada domku číslo devět Claire Douglas

Nebudu zastirat, ze jsem od knizky dostala neco, co jsem vubec necekala.
Obalka je trosku zavadejici a ja tak od toho cekala poklidnou feel good detektivku. No a to ona neni..

Je to takovy romanovy thriller. Mela jsem problem se zacist, ale od pulky to bylo lepsi. Takze jestli ji mate v planu, tak s tim pocitejte..

Kniha neurazi a ani nenadchne. Je to spis takova oddychovka.

Samotny dej se odehrava ve dvou rovinach a popravde me ta z minulosti bavila vic. Hlavni hrdinka Saffy je na muj vkus dost uknucena, ale hodnoceni dost zachranil epilog.
3,5*

26.10.2023 4 z 5

Pád všech neřádů Pád všech neřádů Amanda Foody

Velke zklamani..
Moc jsem se na tento dil tesila, ale dostala jsem uplne neco jineho nez jsem ocekavala.
Malo pletichareni, krve a velke reseni vztahu, ale tim smerem, ktery se mi moc nelibi a trosku neuveritelne chovani postav.
Jsem rada za zakonceni serie, ale nevermore again..

08.10.2023 3 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Napinavy thriller, ktery me fakt bavil a rychle plynul. Cely pribeh zacina smrti a my postupne poodhalujeme, co se vlastne stalo.
Nebylo to ale neco, na co budu vzpominat a do par dnu na ni zapomenu. Mate-li ale krizi ve cteni, tohle by vam mohlo pomoct!

02.10.2023 4 z 5

Dcery panství Foxcote Dcery panství Foxcote Eve Chase

Za dlouhou dobu pribeh, ktery me mile prekvapil a bavil!
Neni to typicky thriller - spis roman.. Nektere zapletky jsem si pospojila driv, ale po docteni jsem spokojena a doporucuju.

26.09.2023 5 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Krasne a laskave napsany pribeh o osudu jedne knihovny a lidi, kteri do ni chodi Jo, plakala jsem, protoze je opravdu hezky napsana. Prectete si to..

04.09.2023 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Rozhodně nejlepší díl série! Bylo pár okamžiků, kdy jsem si říkala, jaj to snad autor nemyslí vážně, ale příběh byl tak pohlcují a přednes (cteno jako audiokniha) tak skvělý, že všechno odpouštím.
Hezké zakončení..

18.08.2023 5 z 5

Moje léto v Řecku Moje léto v Řecku Mandy Baggot

Mily romanticky pribeh, ktery me bavil. Za me je to 3,5. Bylo tam par veci, ktere mi vadily, ale celkove hodnotim knihu kladne.
Pokud do ni pujdete jako k odpocinkove knize a nebudete ocekavat vic, urcite neudelate chybu..

13.08.2023 4 z 5

Dívka, která přežila Dívka, která přežila Lisa Jackson

Po delsi dobe dobry detektivko-thriller.. Ma vsechno, co od tohoto zanru vyzaduji. Neni to sice top strop, ale celou dobu me bavila a to si cennim.

12.08.2023 4 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Trosku zklamanicko..
Prislo mi to hodne YA. Dost jsem se u toho nudila a proste tomu neco chybelo. Mladsi ctenare by to ale mohlo bavit.

10.07.2023 2 z 5

Čas karmínu Čas karmínu Amélie Wen Zhao

Prislo mi to nejak slabsi nez predchozi dily. Nevim, jestli je to momentalni naladou nebo uz to nema takovy zapal, ale po precteni jsem si nerekla "To bylo super" ale spis neco ve smyslu "Mam to za sebou, prima dalsi".
Na druhou stranu bylo hezke se zase vratit do tohoto sveta, ale ani to knihu pro me nezachranilo.
Je zbytecne natahovana. Ana mi prisla v tom poslednim dilu na proplesknuti a Ramson uz pro me proste nebyl Ramson. Ztratil jiskru a sarm, ktery v predchozich dilech opravdu mel.
Zaverecna zapletka nebyla nejak prekvapiva a cekala jsem trosku uspokojivejsi zaver. Mozna zacinam byt trosku narocnejsi, co se tyce knih, pardon..

23.03.2023 3 z 5

Už nikdy mě nespatříš Už nikdy mě nespatříš Lesley Pearse

Zajimavy pribeh z obdobi 1. svetove valky.
Byly tam lepsi i horsi mista. Celkove ta kniha byla fajn (proto 3), ale pro me to bylo malo.
Tu posledni zapletku jsem vazne nepochopila. Byla zbytecna a trosku mi to zkazilo zazitek z knihy.
Oddechovka u ktere za chvilku zapomenu o cem byla..

23.03.2023 3 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Behem cteni jsem mela problem knihu docist. Vadilo mi tam dost veci.
Od stylu vypraveni az po hlavni vysetrovaci tym. Prekonala jsem to, protoze ten namet mi prisel fakt skvely! A jsem rada, ze jsem udelala.
Kniha se cetla dobre a byla zajimava. Je tam par nechutnosti ohledne larev a brouku, ale me to prislo netradicni.
Ve finale kniha nebyla spatna, ale do dalsiho dilu se asi poustet nebudu.

16.03.2023 3 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Z knihy jsem byla po docteni velice nadsena, ale nejak to opadlo..
Nechci knihu ale kritizovat. Padla mi do noty a klidne bych si ji precetla znovu. Mela zajimave tema a prostredi. Byla sice trosku pomalejsi, ale vubec mi to nevadilo. Finalni zapletku jsem tesne neuhodla. Tak snad priste :)
Co ale musim knize vytknout je preklad, ale to uz par lidi zminilo a maji pravdu.

26.02.2023 4 z 5

To je porod! To je porod! Leah Hazard

Me se kniha libila.
Jako prvorodicka jsem se chtela neco dozvedet, jak to chodi v porodnici a to jsem taky dostala. Je to hezky vhled do toho, co prace porodni asistentky obnasi, jak je tezka a velice podcenovana.
Moc me pribehy bavily a hodne jsem se dozvedela, ale musela jsem si ji davkovat. Pro cloveka, ktery jeste nerodil to bylo misty traumatizujici, ale ve finale jsem rada, ze jsem si ji precetla..

26.02.2023 4 z 5

Rodina na zabití Rodina na zabití Megan Collins

Za me hezke 3,5⭐️ Bavila me, ale nebude to neco, na co budu dlouho vzpominat..
Behem pribehu se nam objevi par zvratu. Nektere prekvapivejsi nez jine. Co me ale mrzi je, ze jsem neuhodla toho vraha bratra hlavni hrdinky!
Ta samotna mi vubec nesedla. Byla na me trosku uknucena a proste jsem ji neverila. Mozna mam v oblibe ty silne hrdinky..

09.02.2023 4 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Kniha se cetla svizne a velice ctive. Moc se mi libilo prostredi ve kterem je pribeh vypraven a cela ta doba byla vykreslena fakt realisticky.

Jen.. proste jsem od knihy cekala trosku vic a rozhodne jiny konec.
Byla ta takova hezka pohadka, ktere jsem to proste neverila.
A to rozuzleni zapletky? Pff.. no coment

Secteno podtrzeno je to odpocinkove cteni, ktere zamestna jedno odpoledne

Za me 3,5

12.11.2022 4 z 5