Hofice Hofice komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Musím přiznat, že je to jedna z povedenějších knih ze série strašidelných domů. Moc se mi líbí autorčin styl psaní, dokáže nádherně popisovat místa, takže má čtenář pocit, že tam skutečně je a i to je jeden z důvodů, proč celou tuto sérii čtu. Kdo píše, že se u toho nedokáže bát, čtěte tuhle knihu vnoci za svitu noční lampičky vašeho 3 letého dítěte .

07.01.2024 4 z 5

Hladoví Hladoví Eliška Pohnerová

Moc se mi příběh líbil, zase něco nového hlavně díky ženské hlavní hrdince. Velice dobře se čte a děj dokáže rychle pohltit, ale v 2. polovině jsem začala trochu přeskakovat některé odstavce, přišlo mi to až moc rozvleklé a myšlenky Celie mi přišly tak nějak pořád se opakující. Ale jinak úžasná kniha a závěr se mi taky líbil, určitě stojí za to mít jí v knihovně

07.01.2024 4 z 5

Počítání hvězd Počítání hvězd Mary Robinette Kowal

Mám velmi ráda sci-fi, kde se řeší opravdu i to "science", ne jen "fiction". Příběh je velmi zajímavý nejen tím, v jaké době se odehrává (žádná budoucnost, kde se může každý technický problém vyřešit převratnými vynálezy, které na nás teprve čekají v naší fantazii), ale i tématem emancipace, rasové segregace atd. Upřímně i mě by zajímal, jak už tu někdo psal, detailnější popis společnosti po dopadu meteoritu, ale zase na druhou stranu postapo románů, kde se řeší právě rozpad společnosti po nějaké katastrofě, máme celkem zástup. Co je ale pravda (a pro to jsem nedala 5*) je, že začátek byl velmi poutavý, ale postupně mi pozornost a napětí upadala. Určitě tato kniha stojí za přečtení...

30.12.2022 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Jsem na mateřské a tak jsem chtěla něco lehčího, co se rychle čte, je to napínavé, ale ne žádné románky. Bavilo mě to, ale ten konec se mi nelíbil. Tak ona spadne z útesů do moře, pak jí vlna mrskne zpět na střechu a nakonec se probere a je vpořádku? To jako nebylo nutné, alespoň někdo umřít mohl. Na mě až moc happyend. Ale popis perfektní, dům, lidi i duchy jsem úplně viděla před sebou, to jako jo.

08.10.2022 4 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Moje mamka má od téhle spisovatelky strašně moc knih a tak jsem si řekla, že jednu taky musím zkusit. Našla jsem tu nejlépe hodnocenou, což má být Nevěsta a začala číst. Námět super, hlavní postavy si umím živě představit, přírodu a místa také, ale za mě má kniha nedostatky a prvky, co mě neustále vyrušují a nudí. Neustálé dialogy o tom, jak Jamie Aleca neposlouchá, odporuje mu a hádá se s ním a jeho to buď vzrušuje nebo zadržuje smích, už jsem v první třetině knihy začala pomalu přeskakovat. Na velmi detailně popsané milostné scény si zrovna nepotrpím, v 17 bych z toho ale měla divoký sny . Za mě oddychovka, kterou čtu, když mi usne miminko, než padnu vyčerpáním za vlast - rozkošné, miloučké, neurazí, ale ani nenadchne.

16.06.2021 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Jako chvilemi trochu detinske, ale skvely napad a cim dal vic aktualni téma. Za me to mohlo klidne skoncit pro hlavni hrdiny vic spatne a jen by to podle me umocnilo zazitek, takhle happyend spis trochu pocity schladil. Ale jinak super, libilo se mi to i kdyz uz do cilove skupiny ctenaru rozhodne nepatrim...

26.04.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

K teto serii jsem se dostala, kdyz me zaujala obalka a nazev knihy u jedne me praktikantky na tabore, ktery jsem poradala. Vzhledem k tomu, ze slecna je o pulku mladsi nezja, nevkladala jsem do toho prilisne nadeje. Byla jsem ale velmi mile překvapena. Pribeh, napad, forma, vsechno me nadchlo, moc me dej bavi a uz se nemuzu dockat, jak to cele dopadne v podlednim dile Zvon.

26.04.2021 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Za me nejlepsi postapo kniha/serie. Vim, ze je hodne protezovane Metro, ale tohle se mi libilo mnohem vic.

26.04.2021 5 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) No davam 3 hvezdy spis ze sentimentu, ze to dobre skoncilo. Jinak jsem casto preskakovala stranky a cetla vesmes jenom dialogy, protoze to je asi jedina chvile, kdy se dej trochu pohne. Vlekle myslenky a predstavy hlavni hrdinky, jestli teda Maxon jo a nebo ne, me lezly krkem uz od druheho dilu. Jinak takove oddychove, slunickove cteni na vecer. Ted musim zas odmontovat usmev a sahnout po necem vaznejsim, aby mi to nezustalo

26.04.2021 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

(SPOILER) I když jsem tuto knihu začala číst jenom jako odpočinek před spaním, čekala jsem víc podle toho hodnocení. Děj je moc vleklý na to, kolik se toho děje. Chování postav mi přijde málo uvěřitelné, celé to neustálé hihňání, lámání v pase, mrkání a rudnutí v obličejích mi přišlo i v představách divné. Pak hlavní hrdinka - jako já vím, že 16 letí jsou často zmatení v citech, ale tenhle styl "miluju Maxona, nesnáším Maxona, miluju Maxona, nesnáším Maxona" už mi fakt leze trochu krkem. Drží mě u toho jenom to, že chci zjistit o co jde těm rebelům, respektive proč jim jde zrovna o tohle...

21.04.2021 3 z 5