Hladoví

Hladoví https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485050/bmid_hladovi-6Mz-485050.png 4 21 3

Příběh dívky žijící v divočině ze skla a oceli, plný akce a života na pokraji smrti. Protože když matička Země nedovede uživit hladové krky, nezbývá než se bít o život. „Naše sobeckost zabije lidskost, protože udrží na živu člověka...“ Celie je ženou divočiny. Ta divočina má podobu skla, oceli a vypleněných mrakodrapů, které měly kdysi dávno vyřešit problém přelidnění – marně. Ze světa je anarchie bez struktur, jen každodenní boj o jídlo, boj na život a na smrt. Co se ale stane, až dívka projeví soucit? Co potom, až druzí odhalí její maskované ženství? Divočina má mnoho nástrah… Panika vypukla, když jí bylo deset. Tehdy se přelidnění zvrhlo v katastrofu, hladovění a krvavý boj o jídlo. Z lidí se stala zvířata bez soucitu, jen se sobeckým pudem sebezáchovy. Život se omezil na sháňku po jídle a rvačky. Celie není jiná. Dožila se dospělosti jen proto, že se naučila zápasit a lhát o svém ženství. Ve světě tělesné síly jsou ženy jen ohroženou výjimkou, téměř vymřelým fenoménem odsouzeným k zániku. Ale co když se přeci jen najdou muži ochotní je chránit? A co když jejich láska dokáže porazit anarchii?... celý text

Hofice
07.01.2024 4 z 5

Moc se mi příběh líbil, zase něco nového hlavně díky ženské hlavní hrdince. Velice dobře se čte a děj dokáže rychle pohltit, ale v 2. polovině jsem začala trochu přeskakovat některé odstavce, přišlo mi to až moc rozvleklé a myšlenky Celie mi přišly tak nějak pořád se opakující. Ale jinak úžasná kniha a závěr se mi taky líbil, určitě stojí za to mít jí v knihovně

moncaruze
10.04.2023 4 z 5

(SPOILER) První kapitola mě celkem dobře naladila, jenomže když se v knize už asi potřetí objevil souboj, který probíhal stejně - hlad, jídlo, souboj, úprk - začala jsem mít malé nutkání knihu odložit. Bála jsem se totiž, že o tom bude celá kniha. Nakonec jsem ještě chvilku vydržela a hlavní postava konečně začala navazovat vztahy a to je to na co jsem čekala. Pak mě příběh pohltil a nepustil. A i když jsem měla strach, dočkala jsem se uspokojivého konce.
Autorčin styl psaní se mi líbil a jsem nadšená, že toto dílo vzešlo z českých rukou. JEN TAK DÁL!

karla.simikova
03.06.2022 5 z 5

Kniha Hladoví dokáže zaujmout už při čtení první kapitoly. Autorčin jazyk nám dovoluje se spolu s hlavní hrdinkou schovávat ve vysoké trávě a poslouchat se zatajeným dechem zdánlivě tiché okolí. Kniha nabízí příběh mladé dívky snažící se přežít v upadajícím světě, který ovládl hlad. Příběh boje o přežití a lásky. Kromě hlavní dějové linie upozorňuje i na světové problémy, jako je přelidnění a zástavba většiny zemědělských ploch. Kniha se čte jedním dechem a na konci nabízí prostor k zamyšlení. Rozhodně doporučuji!