hnusák hnusák komentáře u knih

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Samozřejmě klasika a prazáklad science-fiction na téma invaze ufonů, v dnešní době už jsme pokročili trochu dále a máme už přehršel srovnání s jinými díly, zde mne trochu vadila staromilská mluva ( vím, 100 let staré dílo ) a hlavně to vyjmenovávání všech těch městeček, ulic, geografických bodů, náměstí a co já vím všeho, to bylo dost otravné a ani jsem se nesnažil je číst.

03.09.2021 3 z 5

Elitní sniper: Cíl Amerika Elitní sniper: Cíl Amerika Scott McEwen

Perfektní čtení na dlouhé odpoledne a kousek večera k tomu. Zajímavé neortodoxní metody výslechu, když už fakt hooodně teče do bot. Místy dosti přitažené za vlasy, ale i tak, co by se mohlo stát ... No, fantazii se meze nekladou. Pěkná military story.

24.08.2021 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Chris Ryan (p)

Opět pecka s Dennym Blackem, i když se zde moc neukázal oproti Wisemanovi, který se naopak ukázal jako parchant všech parchantů futrál. No ale akce zde střídá akci, kniha se čte sama a odsýpá ještě rychleji :-). Jen to ,,kámo,, mne již leze na nervy a imán je imám...
Jo, a autor je snad vizionář ve světle dnešních dnů týkajících se Afghánistánu, to je co ?

21.08.2021 5 z 5

Globální úder Globální úder Chris Ryan (p)

Mám z toho rozporuplné pocity, autor má mnohem lepší knihy a určitě i uvěřitelnější. Nějak mne ty vztahy, které mají hlavní hrdinové mezi sebou, nesedí a jsou dosti nepatřičné mezi elitními vojáky (bývalými ), i když na druhou stranu, jsou to také jenom lidé. Samotný příběh také hodně osciluje na hraně uvěřitelnosti. A to věčné ,, kámo sem, kámo tam ,,... Nemůžu ale upřít napětí prolínající celým dějem.

10.08.2021 3 z 5

Špatný voják Špatný voják Chris Ryan (p)

Akce se prolíná celým dějem a nedává oddychnout. Ale nevím, nevím, zda-li by bylo možné, aby velitel poslal do nebezpečné akce na život a na smrt znepřátelené příslušníky, kteří si jdou po krku a tím pádem zde hrozí debakl akce, to by musel být dement. Ale jinak palec nahoru.

13.07.2021 5 z 5

Strážce Strážce Chris Ryan (p)

Příběh je trochu rozvláčný, nicméně nepostrádá autentičnost bývalého SAS příslušníka, který ví, o čem je řeč a dovede to s poměrně srozumitelnou formou podat nám, kteří jsme neprošli drsným výcvikem v ,,nebetyčných horách,, drsného Skotska.

04.07.2021 4 z 5

Bojovník Bojovník Chris Ryan (p)

Uáá, to byla jízda, když se nad tím zamyslím, tak můžeme být rádi, že žijeme, kde žijeme. Fakticky čtivě a syrově popsané praktiky magorů drogových kartelů, kterým je lidský život naprosto a neštítí se dělat odporné a nelidské věci. Na druhou stranu i zákroky SAS jsou někdy k blití, co se týče existence případných svědků, a to žen i dětí. Dějí se na světě hnusné věci...

30.06.2021 5 z 5

Lovec zabiják Lovec zabiják Chris Ryan (p)

Řemeslně a bez příkras napsaná kniha, která nepostrádá akci a děj se jako lavina dere kupředu. Člověk se ani nenaděje a je na konci. Líbila se.

09.06.2021 5 z 5

Vortex - Čas rychle běží... Vortex - Čas rychle běží... Chris Ryan (p)

Co k tomu říci. Příběh je postavený na reálijích skutečné základny RAF Spadeadam, kde probíhá výcvik elektronického boje. Omáčka kolem se již týká dobrodružství 13 ti letých dětí, kterým se podaří na základě svých neuvěřitelných duševních a fyzických schopností zlikvidovat zbraň masového ničení, ačkoli proti sobě mají vycvičené vojáky. Takže taková dětská literatura, do autora bych toto tedy neřekl.

05.06.2021 2 z 5

Zlo Zlo Ben Sanders

Docela dobré počtení, ne že by to bylo na neodtrhnutí se od stránek, ale jako oddychovka docela ušlo.

02.06.2021 3 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

No, to Vám řeknu, to je tedy propagace IT oddělení, samořiditelného produktu s umělou inteligencí a samozřejmě i celé ŠKODY a abych nezapomněl i s ucelenými vysvětlivkami jednotlivých oborů potažmo i něčeho navíc. A vlastně proč ne, každému co jeho jest. Zápletka mne sice nezaujala, ale je to taková zkušenost.

27.05.2021 2 z 5

Šílený rozkaz Šílený rozkaz Stephen Coonts

Vůbec to není špatná kniha, docela dobře se čte, sice je to fikce přitažená za vlasy a se spoustou nesmyslů, jako třeba potápěči dýchající čistý kyslík, ale co, jako dobrou oddychovku doporučuju.

23.05.2021 2 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Od pana Forsytha jsme četl lepší knihy, tato se mne zdá přitažená za vlasy jak příběhem, tak hlavní postavou. Miller se chová nelogicky, a to, co předvádí, by žádný rozumný člověk neudělal. Za mne takový průměr.

27.01.2021 2 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Kniha je bezesporu čtivá a má spád, prostě další akční oddychovka. Co mne vytáčelo, to byla spousta chyb v překladu, až jsem se přistihl, že maně hledám další a další, za to tedy palec dolů.

21.11.2020 3 z 5

Mistr úniků Mistr úniků Brad Meltzer

Mno, ne že by ta kniha byla špatná, některé zvraty mají hlavu a patu, ale povětšinou je to takové těžko uvěřitelné a hlavně mne vadilo skákání do minulosti s věčným odkazem na dávno zemřelou dceru. Přistihl jsem se, že podvědomě čekám, až se tam opět objeví. Až konec začínal být trochu zajímavý.

18.10.2020 2 z 5

Past Past František Niedl

Knihy hlouběji do historie jsou od pana Niedla dozajisté jiné počteníčko, a tak tato kniha mne nijak zvlášť nezaujala. Ale co člověk, to jiný názor a je to jenom dobře.

17.02.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

O ždibet lepší než první díl.

24.06.2019 4 z 5

Pád Guvernéra 2 Pád Guvernéra 2 Robert Kirkman

Docela to ujde

29.04.2019 4 z 5

Pád Guvernéra 1 Pád Guvernéra 1 Robert Kirkman

Vůbec to není špatné ...

11.03.2019 4 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Tak toto ,,dílo,, se nedá s prvním dílem vůbec srovnat. Nesmyslné a hloupé dialogy, nelogičnosti a neuvěřitelná naivita hlavních postav, zbytečné a nadměrné použití vulgarismů a td. Mám dojem, že ty tři stovky za knihu jsem mohl investovat lépe.

17.12.2018 1 z 5