hnusák hnusák komentáře u knih

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Knihu jsem si nedávno zopáknul asi po třetí, pěkné čtení s upírovskou zápletkou. I mne tedy trochu vadila ta červená lucerna, ale na druhou stranu, kniha má spád a opět se k ní určitě po čase vrátím.

25.10.2015 5 z 5

Výprava do neznáma Výprava do neznáma Hans Hass

Ve své době jsem ji hltal plnými doušky jakožto potápěčský elév ve Svazarmu.

21.10.2015 4 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Když si chci odpočinout, vždy po ní sáhnu a během chvíle mám oba díly přelouskané, už asi podesáté. Naprostý relax, žádné přemýšlění, dokonalé vtažení do děje.

21.10.2015 5 z 5

Vetřelci - Hon na brouky Vetřelci - Hon na brouky Jonathan Maberry

Vůbec to nebylo špatné, na to, že povídkové knihy nečtu, zde jsem se nenudil. Jsou zde samozřejmě podobnosti s klasikou ala Nostromo a Ripleyová, ale jenom k dobru věci.

03.05.2024 4 z 5

Mravní kodex Mravní kodex Brad Thor

Mno, je to jen můj názor, ale kniha nemá v sobě šťávu, čte se tězce a měl jsem docela problém prokousat se až na závěr.

20.03.2024 2 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Já si nemohu pomoci, mne celá tato série připadá totálně praštěná, od petragunu přes rádoby vtipné hlášky až po komiks hrdinů vesmíru v tomto díle. Ale jo, přečetl jsem to.

13.12.2023 2 z 5

Živý terč Živý terč Tom Clancy

Nemohu jinak, než dát plný počet oblíbenosti, kniha má spád a čte se , dá se říci, sama, boj proti islamistickým vygumovaným palicím ve jménu Alláha je mým oblíbeným tématem.

02.10.2023 5 z 5

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

O trochu lepší než první díl, ten mne zklamal, uvidíme dvojku.

09.07.2023 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Ačkoli p.Neffa nemusím, tak jsem se do tohoto, dlouho odkládaného díla, přesto pustil. Začátek a až cca do půlky knihy se to celé vyvíjelo docela dobře, poté nastal zlom, a už jsem nemohl dále, zvláště po Božím soudu a různých kecech, se mne román zošklivil a odložil jsem ho hluboko, kde už ho nenajdu. To, co udělal z lidí za zvířata, milý strýc je najednou bestie, hloupý a dementní ožrala králem Prahy, ženy, jsou jenom k pobavení a mnohdá ani to ne, staří komunističtí pohlaváři jsou na výsluní. Vím, celé je to nadsázka a kdyby někdy došlo k el. smrti, byl by to průser, ale toto? Nedočetl jsem.

07.03.2023 2 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl je jistě čtivý o trošku více prvního dílu, ale trochu mne vadí chování těch pubescentů co se týče myšlenkových pochodů á la dospělec, jinak dočtu i ten třetí díl, ale musím si dát od Nyxie chvilku pauzu.

15.02.2023 4 z 5

Deset týdnů - besedy se spisovateli Deset týdnů - besedy se spisovateli Vince Flynn

Poslední kniha, kterou jsem ještě do V.Flynna nečetl a opět jsem nebyl zklamán, autor se drží osvědčeného scénáře a vše odsýpá, Mitch je opět výborný a s ničím se nepáře. Za mne výborná kniha.

08.02.2023 5 z 5

Odplata Odplata James Swallow

Na začátku se to pěkně rozjelo, poté následovalo poměrně vádní co, jak a proč, ale konec to vše vynahradil, takže za mne spokojenost.

20.01.2023 4 z 5

Svolení zabíjet Svolení zabíjet Vince Flynn

Mitch Rapp je fakticky drsňák, to, si dovolí na ty naducaný a sebestředný senátory, je sice fajn, ale ve skutečnosti by mu asi okamžitě někdo přistřihl perka. Ale jinak je to opravdu sympaťák, to jak potírá wahábismus, v tom mu fandím. Bezva kniha.

17.12.2022 5 z 5

Bojoval jsem s al-Káidou Bojoval jsem s al-Káidou Andrew Exum

Military knihy vždy vítám a ani tato nebyla z výjimek, ale spousta času je věnována rozvíjením svých myšlenek a zdůvodňováním toho, či onoho. Ale lze se i dočíst, že autor je velmi empatický a přikládá hodně váhy soudržnosti mezi spolubojovníky, ale to asi jinak nejde. Válečných zážitků je zde poskrovnu, ale i tak, nechtěl bych být v jeho kůži. Afghánistán nikdo nikdy neovládne, už Alexandr makedonský zde dostával pořádně za uši, a to byl panečku vojevůdce. Nechci se nijak zabývat dnešní situací, ale je to tam pořádně na levačku.

24.10.2022 4 z 5

Peklo jménem Rakká Peklo jménem Rakká Sophie Kasiki

Takhle do toho spadnou vlastní naivitou a ještě do osidel Islámského státu, no potěš pánbůh... To měla holka ještě z prdele kliku, že se z toho vymotala.

30.08.2022 3 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Na to, že je dr.Efraim suchopárný vědec, tak to tedy umí pořádně rozjet se stříbrným mečem, s kterým seká hlavy hlava nehlava. Jinak docela dobrá a dopředu se hrnoucí akce, kde se to přeměněnými jenom hemží.

01.08.2022 5 z 5

Použití síly Použití síly Brad Thor

Kniha mne docela chytla, tato témata, teroristé versus světská spravedlnost, to můžu.

24.07.2022 4 z 5

Návrat zmizelého letce Návrat zmizelého letce Taťána Březinová

Toto by měla povinná četba pro všechny, kdož mají v sobě slova obdivu pro tyranský systém vlády sovětů od počátku té jejich ,, slavné ,, rudé revoluce až po fašistickou současnost Putinovy éry. Otřesné.

17.07.2022 5 z 5

Jasné nebezpečí Jasné nebezpečí Tom Clancy

Kniha je napsána opravdu fundovaně, čte se fakticky dobře, akorát bych ubral dost té omáčky kolem, ale asi to celé k tomu patří, aby bylo vše jasné. Film se mne také líbil a měl jsem ho celou dobu před očima.

12.07.2022 4 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Měl jsem fakticky velký problém tento škvár dočíst do konce. Celá tato série se za přispění autorky začíná zvrhávat v dechberoucí slátaninu. Už ty hlášky, snažící se za každou cenu dodat humor do beznadějného příběhu mne lezly brzy krkem. Po Šprtech jsem si slíbil, že už nikdy si další pokračování nekoupím... Víc k tomu nemám co říci, škoda času a peněz.

24.06.2022 odpad!