Mravní kodex

kniha od:

Mravní kodex https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371992/bmid_mravni-kodex-RRr-371992.jpg 3.6 11

Scot Harvath série

< 14. díl >

Scot Harvath, elitní agent soukromé zpravodajské agentury, si naplánuje týden volna v lůně přírody Nové Anglie. Ale člověk míní, život mění. V tomto případě jde o krátké video, které dorazí do e-mailové schránky a jež zobrazuje záznam brutálního vyhlazení lékařského centra v zapadlém koutě Konga. Co je však nejpodivnější – všichni střelci byli vybaveni speciálními obleky proti biologickému nebezpečí. Harvath se rozhodne přijít celé věci na kloub a vyráží na průzkumnou misi do pralesů centrální Afriky. Brzy však vyjde najevo, že přepadení bylo součástí něčeho mnohem většího. Něčeho, co hrozí vyhubením většiny lidstva a za čím stojí neuvěřitelné spiknutí temných politických kruhů.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , CPress
Originální název:

Code of Conduct , 2015


více info...

Komentáře (1)

Komentáře 1 Recenze 0

woita
woita
22.06.2023 3 z 5

Agent soukromé bezpečnostní společnosti, Scott Harvarth (neznělo vám také to jeho příjmení jako ta vysoká škola?), je velmi ostřílený hoch, což prokázal nejenom svým výkonem v Kongu při střetu se vzbouřenci, ale i později na domácí půdě Spojených států.

Hrozba AAH, která se nevznášela jenom nad USA a Izraeli, byla hmatatelná a nic to neměnilo, jak prostoduché se to zpočátku mohlo zdát. Ona vůbec cesta za odhalením Damienova plánu k nastolení "Malthusianske katastrofy" byla velmi pozvolná. Nebýt nápaditosti, osobnosti hlavního hrdiny, jeho třenic s jistou doktorkou a bývalých kontraktoru z řad SAS na počátku knihy, tak bych to velmi brzo odložil. Děj totiž nestál ani toliko na samotných okolnostech, jako na postavách.
Situace se změnila po návratu do Států. Najednou jsem měl před sebou plnohodnotný špionážní thriller s řádnou dávkou té správné konspirace, která se nezastavila jen u pokusu podkopat základy vlády USA, ale zcela nastolit nový světový řád na pozadí pandemie. Dozvěděl jsem se tak o tajném seznamu Main Core, dostal jsem náhled do fungování Mosadu a krapet i OSN. S přispěním Murphyho zákonů, se kterými Harvarth často koketoval, Brad Thor odehrával po většinu času skvělé dějství.

Závěrečné pasáže za odchycením Damiena s cílem překazit jeho plány už byly pomyslná třešinka na dortu. Spád toho všeho byl nicméně kvapný bez větší špetky pozornosti na detail a preciznost popisů, že jsem si je tolik neužil oproti začátku knihy. Stačí uvést ty části jako záchrana soudce Leaschtea, odhalení Damienovy spojky v Mount Weather či samotné dopadení Damiena. Kniha i přes pomalejší tempo na konci je jako našlápnuty holywoodsky trhák (film by tomu zaručeně slušel), tudíž knihu mohu vcelku doporučit.

Autorovy další knížky

Brad Thor
americká, 1970
2017  66%Cizí agent
2018  73%Mravní kodex
2003  72%Elitní žoldáci
2004  77%Stopa zabijáka
2018  78%Použití síly

Kniha Mravní kodex je v

Právě čtených1x
Přečtených16x
Knihotéce48x
Chystám se číst7x
Chci si koupit1x