hippiesak hippiesak komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

WAU... Mistrovské dílo! Poslední dva roky tuto knihu stále vidím mezi TOP a nechápal jsem. Knihu o Židech, holokaustu. Co je na tom příběhu tak fascinujícího? Je to tragédie 20.století. Ale pak jsem přečetl a pochopil. A opět je to díky čtenářské výzvě "kniha o holokaustu". No, milá paní Mornštajnová, dobře jste to napsala. Kniha se čte velmi dobře, líbí se mi postupné objevování (odkrývání) drobných detailů. A i s ohledem na příběh, na historii a jaká byla, tak je kniha nádherný příběh. Určitě si ji v budoucnu ještě někdy přečtu znova. Díky a doporučuji!

15.10.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělá kniha! Úžasná kniha! Parádně napsané. Deníková forma, která střídá klasické vyprávění je tady zcela OK. Nejvíce se mi líbí optimismus Marka Watneyho a jeho vtipné reagovaní na vzniklou situaci ;) Prvně jsem viděl film. Až jsem na něj částečně "zapomněl" tak jsem nyní šel do knihy. Mám v plánu zopakovat film a v budoucnu zcela určitě knihu. Páč jsem si to fakt užil. Zcela určitě doporučuji i nejen sci-fi fandům ;) Budete se bavit a fandit!

22.09.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velmi krásný příběh. Četl jsem ho na střední a tenkrát to tak nějak zapadlo mezi ostatní knížky, které ustoupily před návštěvou pivnice :) Ale po těch 20 letech to člověk vnímá jinak a příběh dostane trošku jiný rozměr. Krátký příběh na jeden večer, který člověka pohladí po duši.

EDIT 2021: přečteno podruhé dětem (4+6 let) a líbilo se jim to :) A já byl opět nadšený...Zároveň splněna výzva "Kniha do 15. místa v některém žebříčku na Databázi" :)

25.04.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dobrej úlet... Ta kniha je z roku 1949? Hm, tedy byla napsána před 70 lety (dnes 04/2019). Fakt dobrý. Tři části. První zaujme. Druhá napne. Třetí znechutí. Ale v celku plných 5 hvězd, rázem se z ní stala TOP 10 kniha, protože tento příběh budu číst za pár let určitě znovu, možná v roce 2029 a budu si pak říkat: "ty jo, ta kniha je stará 80 let? Dobrej úlet..."

10.04.2019 5 z 5

To To Stephen King

Tak toto není horor ani omylem :) Toto je psycho. Úlet. Prasárna. Úchylárna. Toto je ale ovšem nejdokonaleji popsaná scenérie, jakou jsem kdy četl. King popsal každej doslova prd z dané situace, že jsem nechápal, že je to možné :) Občas je to tak nechutný, že jsem fakt myslel, že hodím šavli. Občas je to jak erotickej román, občas jak učebnice slangu nějakýho gheta. Chtěl jsem dám jen 4 hvězdy, ale dám nakonec všech 5 - ta pátá je pro mě ;) 1092 stran, 1 hodina denně na cestě do/z práce = 2 měsíce mít tuto bichlu na zádech v batohu. Kdo nečetl, tak tomu doporučuji. Budete se asi hodně divit!

21.11.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Jo! Dej mu Harry! To je ono!

Tak máme finále za sebou. První půlka kniha byla taky OK, ale druhá polovina to byla jízda! Harry je borec! Však děj známe asi všichni a tím, že z knihy udělali dva filmy, tak ve filmu je 90% knihy. Ale kniha byla prostě lepší ;)

Jen je škoda (rok 2022), že naše "nová doba" kope do J.K.Rowling. Byly doby, kdy jí ruce líbali a teď... škoda mluvit. Za mě velké díky za stvoření tohoto skvělého kouzelnického světa, světa Harryho Pottera!

18.01.2022 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

No, tak to jsem nečekal. Tuto knihu vlastním v audio verzi a je výborně namluvená (i když jsem se zprvu bál) Pavlem Soukupem. Hlas Arnolda Schwarzenegra byl během 2 minut pryč a člověk se jen soustředil na přednes. A zpět k samotné knize (já nedělám rozdíl mezi tištěnou, e-book a audio knihou). Bylo to vlastně krásné. Příběh o životě a smrti. Velmi moderní a přesto zahaleno tajemstvím zrození a konce života. Přiznám se, že mě kniha dojala. Poslouchal jsem ji v dozvucích vánočních svátků, což způsobilo, že na mě kniha měla asi díky tomu i větší vliv. Doporučuji přečíst/poslechnout. Stojí to za to.

30.12.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

800 stran! Je více verzí, ale tato moje má 800 stran :) Já na to koukal jak puk, že kdy to dočtu? :D zbytečný obavy. Stačí začít, pak se čte, čte se všude. Doma, v práci, v MHD, před spaním a je konec :) Super. Užil jsem si to. To se prostě nedá vtěsnat do filmu cca 2hod15min. Takže pokud někdo ještě nečetl, tak se nezdržujte čtením mé recenze a šup pro knihu ;)

03.11.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Děkuji pěkně, Databazeknih.cz :) Čtenářská výzva mě celkem chytla, ale 2 měsíce jsem řešil, jak splním téma "kniha s kalendářním měsícem v názvu". A pak jsem tedy, nechtíc, přistoupil na toho Máchu a Máj. Knihu jsem si koupil. Nerad si knihy půjčuji. A rozhodně nelituji! :) Je to super poezie. Je těžší ji číst, zejména pro fandu sci-fi, ale čte se pěkně, lahodí oku, zkrátka krása češtiny. Příběh jsem neznal, jen takové to "je první máj, lásky čas..." A teď to znám celé :) A již nyní vím, že si Máj přečtu v budoucnu opět a zas. A až děti vyrostou, tak najdou jednu z knih typu "povinná četba" v naší knihovně :)

27.07.2019 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Doporučuji, nebude litovat. A pokud je tu zároveň někdo fanda PS3/4 gamesy "The Last Of Us" tak se mu toto bude líbit :) Jasan, že tu nejsou žádný zoombící, ale z knihy je dobře cítit ten postapokolaptický svět a to mě prostě baví...

08.06.2018 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Překrásná vánoční kniha, kterou zná asi každý. Mě nejvíce zaujalo to, že tuto zkrácenou dětskou verzi připravil sám CH.Dickens. Sám vybral tu TOP dějovou linii, aby to děti bavilo a ono to bavilo :) V rámci této edice je sympatické, jak se děti dozvídají i drobné střípky z dané doby. Je to velmi povedená kniha. Doporučuji!

04.01.2023 5 z 5

No prostě paráda :) Napínavé do poslední stránky :) A to jsem to četl před cca 15 lety a film viděl asi 5x :) A i dnes jsem si knihu opět užil. Člověk se začte a hodiny najednou plynou a plynou... Knihy od HP jsou jedny z TOP co mám v knihovně a jsem rád, že je mají rádi i mé děti :)

20.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Co napsat, jako 1252. komentář? :D asi nic, co už by tu nepadlo. Je to prostě skvělá kniha, čte se sama. To už má skoro 25 let? Fíha... Za mě adept mezi povinnou četbu :)

15.12.2020 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Na tuto knihu jsem se těšil po přečtení knihy "Muži pod ochranou". Sedl mi styl psaní Merleho. A také jsem zjistil, že tato kniha je dokonce lépe hodnocena. Tentokrát jsem ovšem sáhl po audio verzi a koupil si ji na Audiotéce se štítkem "Audiokniha roku 2017" - rozhlasová dramatizace, kdy každá postava má svůj hlas, svého herce a bylo to naprosto boží! Jak namluveno, tak příběhem. Já mám zkrátka rád tento styl, tuto utopii a baví mě číst (zde poslouchat) co by, kdyby... Konec se mohl více rozvinout, byl to takový rychlý konec, ale na jednu stranu to dává i smysl (pochopíte, až přečtete) :) Zkrátka a dobře se tato kniha řadí mezi mé TOP a co se audio verze týká, tak ta se posunuje aktuálně na pozici 1. Je fajn, že je audio verze doplněna i o bohaté zvukové doprovody a melodie, které ději hodně pomáhají. Zcela určitě doporučuji!

03.02.2020 5 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Tuto knížku mám velmi rád. Přečetl jsem si ji podruhé. Mám rád Měsíc, fascinuje mě. Jako fanda sci-fi čekám, zda se dožiji nějaké, aspoň částečné, kolonizace :) Snad ano. Líbí se mi příběh teto knihy a postavy. Jsou takové "šedesátkové". Když si představuji děj, tak jsou v nich postavy takoví elegantní, stylový, slušní, no jako by člověk koukal na sci-fi film ze 60.let :) Knihu určitě doporučuji, je i velmi napínavá, zejména poslední čtvrtina. A protože je Měsíc mé oblíbené místo, tak i splňuje čtenářskou výzvu 2019 :)

22.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Boží, boží a ještě jednou boží! Tyto knihy prostě nemaj chybu a měly by být součástí povinné školní četby ;) Napínavých 570 stran a hned po přečtení se těším na 5. díl. Příběh není třeba popisovat, zná asi každý. Ale ten styl psaní je prostě chytlavý a nutí číst další a další stránku. Rozhodně doporučuji! ;)

23.09.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje jedno z TOP když jsem byl malý. První část jsem hltal, bylo to tím retrem, tou nostalgií, ale jak byly díly ke konci delší a delší, tak jsem si říkal, že už by mohl být konec :) On přeci jenom čtenář 36 let nebude ta správná cílovka :) Moje děti jsou ještě malé, ale věřím tomu, že za pár let to přelouskají již sami a bude je to bavit :)

25.09.2018 4 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Nádherný příběh. I trochu smutný příběh. TV seriál znám jak z dětství, tak z pozdějších dob a nutno říct, že ten seriál luxusně supluje knihu. Mohu asi napsat, že začátek a konec knihy je trošku (lehce) odlišný od seriálu a to lépe! Takže mohu vřele doporučit :)

16.12.2023 5 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Tak toto je hodně povedené. Italka Barbara Cantini, která to sama napsala i nakreslila, stvořila milou malou dětskou knížku, která bavila nejen 8 letou dceru, ale i mě :) Děti musí být podle mě nadšené. Ty ilustrace jsou fakt parádní a zejména se mi líbí ten smysl pro detail :) Každý obrázek mě bavilo si prohlédnout dopodrobna :) Po dlouho době DOPORUČUJI a to se bavíme o dětské knize!

27.10.2022 4 z 5

Hele, jako úplně blbí to nebylo ;) Vlastně to bylo i super :) Čte se to velmi rychle, tím, že je to jen scénář. Výhoda fandy předchozím sedmi knih je, že má hlavu plnou "Harry Potter světa", takže když scénář říká "Bradavice, ředitelna", tak si ji ihned v hlavě představíme a můžeme jen číst, co říká která postava, či se dozvědět, jak se asi v ten okamžik tváří. Pro někoho, kde tento svět nezná by to asi úplně nebylo. Mě se to líbilo. Je to pro mě něco jako bonusový disk k ucelené kolekci 7 filmů (knih) ;)

31.01.2022 4 z 5