Heřmis Heřmis komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

Jedná se o slušný thriller, ale na top hodnocení to, podle mě, není. Osobně mi vadí zdlouhavé snové pasáže a představy a občas rozvleklé vyprávění. Úsek, kde hlavní hrdina píše rukou je skoro nečitelný. Knihu bych označil za lepší průměr.

11.01.2016 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tato kniha je skutečně vynikající a od první strany neskutečně čtivá, i když z obsahu opravdu mrazí. Právem je v seznamu TOP knih - doporučuji každému k přečtení.

08.01.2016 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Já si nemohu pomoci, ale Tom Robbins si zkrátka zaslouží plný počet a to snad u každé své knihy. Jeho knihy jsou poučné, zábavné, smyslné, k zamyšlení a vše je skvěle namixované. Říkám si, že kterákoliv jeho kniha by mohla mít místo v TOP 100.

05.01.2016 5 z 5

Keltské pohádky / The Celtic Fairy Tales Keltské pohádky / The Celtic Fairy Tales neznámý - neuveden

Jako doplněk ke studiu angličtiny je čtení podobných knih určitě výborným pomocníkem. Co se týká pohádek samotných, tak některé jsou skutečně lehce morbidní, ale takový je i život sám.

23.11.2015 4 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Ken Follett píše velmi čtivě a poutavě a ani tato kniha není výjimkou. Jediné, co bych vytknul, bylo "náhodné" potkávání hlavních hrdinů na různých místech přes půl světa od sebe vzdálených - to bylo trochu moc. Konec je pěkně napínavý. Kniha určitě stojí za přečtení.

12.11.2015 4 z 5

Za tento díl i celou sérii dávám plný počet. Závěrečný díl skutečně uhání rychlým tempem až do finále. Akorát jsem si celou dobu říkal, zda se ještě na scéně objeví Blonďatý Obr - a ono .... Samozřejmě nemohu nic prozradit.

04.11.2015 5 z 5

Viděno Sudem Viděno Sudem Petr „Hraboš“ Hrabalik

Kdybych to četl v průběhu studentských let, asi bych se s tímto životním stylem ztotožnil lépe :), ale s odstupem času je to pro mě trochu S-F. Nicméně autor mě vícekrát hlasitě rozesmál, což je skvělý bonus. Po knize jsem samozřejmě sáhnul proto, že autor je zpěvák a frontman výborné skupiny Našrot.

29.10.2015 3 z 5

Fialový kámen Fialový kámen Garth Nix

Šestým dílem celá série končí. Za mě je konec trochu moc roztahaný, ale celá série si určitě 4 hvězdy zaslouží.

01.10.2015 4 z 5

Do boje Do boje Garth Nix

Pátý díl pokračuje v pěkném tempu a jeho konec vás donutí hned sáhnout po šestém (závěrečném) díle, jinak puknete zvědavostí a nedočkavostí, abyste se dozvěděli jak to všechno dopadne.

30.09.2015 4 z 5

Nevím, jestli je to tím, že kniha je určená pro děti a mládež (což už bohužel nejsem), ale přišlo mi to takové slabší. Jednotlivé povídky se vždycky rozjedou, mají zajímavé téma a pak se jakoby rychle utnou a je konec a čtenáři připadá, že je teprve v půlce. Nejvíc se mi asi líbila poslední kapitola přímo o strýci Montague, ale do dalších dílů se zatím nepohrnu.

25.09.2015 3 z 5

Nad Závojem Nad Závojem Garth Nix

Ano, čtvrtý díl je o trochu slabší než třetí, ale jede se dál. Je pravda, že hlavní hrdinové by měli držet pohromadě, když jim jde všem o život a ne spolu pořád zápasit a tím nervovat čtenáře :) .

21.09.2015 4 z 5

Asterix V-VIII Asterix V-VIII René Goscinny

Je to klasika a proto plný počet. Hezky nakreslené, příběhy mají spád a člověk tam vždy najde něco, co ho pobaví. Navíc se dozvíte historická fakta např. jak to bylo s nosem Sfingy nebo od kdy pijí Britové čaj :) ...

14.09.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Jelikož prvnímu dílu jsem dal plný počet, tak tady musím 1 hvězdu ubrat. Není to už taková pecka, jako předchozí díl. Souhlasím s názorem, že prvních 200 stran je dost zdlouhavých se spoustou omáčky, ale pak to nabere otáčky a musíte číst a číst až do konce. A všechno do sebe začne pěkně zapadat. Akorát ten konec je spíš taková pohádka popř. S-F, jak chcete. Uvidíme, jak se to dál vyvine ve třetím díle.

14.09.2015 4 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Za Rosemary dávám 4 hvězdy, za paničky bych volil asi jen 3. Oba příběhy mají zajímavý nápad, ale Rosemary mě bavila víc kvůli atmosféře. Zkusím zkouknout také filmové verze.

31.08.2015 4 z 5

Aenir Aenir Garth Nix

Pro mě zatím nejlepší díl. Děj se rozběhl hned od začátku a co kapitola, to nové prostředí, nové bytosti apod. Už se těším na čtvrtý díl.

31.08.2015 4 z 5

Hrad Hrad Garth Nix

Druhý díl mi přišel ze začátku trochu zdlouhavý a utahaný, ale jakmile se hlavní hrdinové dostanou do Hradu, tak příběh nabere na obrátkách. Moje oblíbená postava je strýc Ebbit. No, nezbývá nic jiného než se vrhnout na další díl.

30.07.2015 4 z 5

Nenech se dojit aneb Jak vydělávat nejen na slevách Nenech se dojit aneb Jak vydělávat nejen na slevách Dušan Šídlo

Knihám p. Šídla dávám plný počet. Je to průkopník, který se snaží naučit občany ČR finanční gramotnosti a vštípit jim do hlavy, že i o peníze je potřeba se starat, stejně jako se staráme třeba o auto, domácnost, nemovitosti apod. Tato třetí kniha trilogie je určitě nejpřístupnější široké veřejnosti. Pokud se chcete stát "nenechdojistou", tak začněte s touto knihou.

21.07.2015 5 z 5

Asterix I-IV Asterix I-IV René Goscinny

U této klasiky nemohu jinak než plný počet. Jedná se skutečně o velmi povedený komiks a souhlasím s komentářem níže, že v dospělosti mě to baví minimálně stejně jako v dětství.

20.07.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

I když bývám většinou skeptický k bestsellerům a o to víc ke krimi thrillerům, tak tady jsem vynaloženého času rozhodně nelitoval. K přečtení jsem se odhodlával několik let, ale musím přiznat, že si mě příběh ihned získal. Navíc hlavní postavy, ačkoliv k dokonalosti mají daleko, tak mi jsou velmi sympatické. Rozuzlení je zajímavé a kdo váhá s přečtením, tak ať se do toho pustí. Vřele doporučuji a jdu se vrhnout na druhý díl.

13.07.2015 5 z 5

Pád Pád Garth Nix

Poprvé jsem se s Garthem Nixem setkal v časopise XB-1 prostřednictvím krátké povídky, která mě zaujala. Tak jsem sáhl po této knize, a i když je určená pro děti a mládež, tak mě bavila taky. Určitě budu časem pokračovat s dalšími díly.

13.07.2015 4 z 5